استلا مک کارتنی

استلا مک کارتنی

محور فعالیت : مد
شرکت مادر : کوتی
کشور : انگلستان
تعداد محصول : 19

استلا مک کارتنی در لندن به دنیا آمد، در ییلاقات انگلیس بزرگ شد و در سال ۱۹۹۵ از سنترال سنت مارتین فارق‌التحصیل شد. در دوخت لباس‌هایش سبک مخصوص به خودش را داشت. اعتماد به نفسی ذاتی و جذابیت زنانه در اولین مجموعه‌اش به خوبی دیده می‌شد. بعد از ارائه دو مجموعه،‌ در سال ۱۹۹۷، به عنوان مدیر خلاق کلویی در پاریس انتخاب شد و در دوران تصدی این شغل به موفقیت‌های زیادی دست یافت.

استلا مک کارتنی به صورت ۵۰/۵۰ با کرینگ (Kering) شریک شد و مزون خیاطی خودش را راه‌اندازی کرد. او اولین مجموعه‌اش را در اکتبر ۲۰۰۱ در پاریس به نمایش گذاشت. استلا مک‌کارتنی همه عمرش گیاه‌خوار بود و در طراحی هایش از هیچ نوع چرم یا پشمی استفاده نکرد. مجموعه‌اش شامل لباس‌های دوخته شده مردانه و زنانه، اکسسوریز، لباس زیر، عینک، عطر و لباس بچه‌گانه می‌شد. 

حالا استلا مک‌کارتنی در ۵۱ مغازه تک در محل‌هایی مثل محله سوهو در منهتن، محله می‌فر و  چهارراه برومپتون در لندن، محله هالیوود غربی در لس‌آنجلس، کاخ پله رویال پاریس، میلان، توکیو، شانگهای و پکن شعبه دارد. مجموعه‌های او حالا از ۸۶۳ درگاه، از جمله مغازه‌های تخصصی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای، در ۷۷ کشور پخش می‌شوند. علاوه بر این در ۱۰۰ کشور هم به صورت آنلاین فروش دارد. 

استلا مک کارتنی