اس الیور

اس الیور

محور فعالیت : مد
شرکت مادر : مورر اند ورتز
کشور : آلمان
تعداد محصول : 27

کمپانی اس الیور در سال ۱۹۶۹ در وورتسبورگِ ایالت بایرن، در کشور آلمان پایه‌گذاری شد. اولین مغازه کمپانی «سِر الیور» نام داشت. این اسم تحت تأثیر رمان چارلز دیکنز، الیور توییست، و مغازه‌های انگلیسی شیکی که اغلب در اسمشان کلمه «سِر» به چشم می‌خورد، ‌انتخاب شده بود. اما از آنجایی که کمپانی ۴۷۱۱ هم کلمه‌ی «سِر» را به عنوان نام تجاری‌اش انتخاب کرده بود، سر الیور مجبور شد اسم کمپانی‌اش را تغییر دهد. آن‌ها نام ساده اس الیور را انتخاب کردند، اسمی که در نهایت، وقتی اولین کالکشن لباس زنانه راه افتاد، معلوم شد جذابیت بیشتری دارد. 

حالا اس الیور محصولات زیادی را ارائه می‌دهد که شامل لباس مردانه، لباس زنانه، لباس بچه‌گانه، لباس زیر، لباس شنا، کیف دستی، کفش، بدلیجات، عینک، کمربند و یک کالکشن عطر می‌شود. تا پایان سال ۲۰۱۱ کمپانی بیش از ۱۷۰ مغازه مستقل داشت و محصولاتش را در بیش از ۴۰۰ مغازه کوچک و تقریباً ۲۰۰ فروشگاه و بوتیک در بیش از ۳۰ کشور فروخته بود. از سال ۱۹۹۵ کمپانی موفق شد به طرز قابل توجهی رشد کند و در بین ۲۰ کمپانی مد برجسته اروپا قرار بگیرد. 

این برند به خاطر ارائه عطرهای مردانه و زنانه‌ی غیررسمی معروف است. اس الیور هات ادیشنِ مردانه (s.Oliver Hot Edition Men) بویی تند و خوشبو دارد، و اس الیور هات ادیشن زنانه (s.Oliver Hot Edition Women) ترکیبی از گل‌هاست. هر دوی این‌ها در سال ۲۰۰۶ ارائه شدند. سال ۲۰۰۷ مصادف شد با تولید اس الیور سیتی بیچ مردانه (s.Oliver City Beach Men)، بویی بر پایه لیمو، و اس الیور سیتی بیچ زنانه (s.Oliver City Beach Women)، عطری ترکیبی از بوی گل و میوه با پایه‌ای شیرین و خوشبو. اس الیور سیتی بیچ مردانه و اس الیور سیتی بیچ زنانه در یک سال ارائه شدند. عطر دوتایی لاو (Love) اس الیور در مِی ۲۰۰۸ ارائه شد. هدف از تولید این عطر بازسازی خاطرات تابستان ۱۹۶۷ ، با نگاهی به تغییرات این روزها در زمینه‌ی موسیقی، هنر و مد بود. «سامر آو لاو» (Summer of love) سرشار از عشق، سرخوشی و حسی آفتابی است. از سال ۲۰۰۹ رایحه‌‌ی میوه‌های تازه، جفت معطر کژوال مردانه (Casual Men) و کژوال زنانه (Casual Women) را زینت می‌بخشند، که تأکیدی بر پاکی، خودجوشی و دلپذیری زندگی روزانه است. طراحی بطری‌ها هم، مفهوم و پیام طبیعی بودن و راحتی را دنبال می‌کنند. در سال ۲۰۱۰ عطر زنانه‌ی گل و میوه‌ ، اس‌الیور اسپرینگ اسپریت وومن (s.Oliver Spring Spirit Woman) و عطر مردانه‌ی چوب، اس‌الیور اسپرینگ اسپریت من (s.Oliver Spring Spirit Man) تولید شدند. در بین دیگر محصولات برند در سال ۲۰۱۱، اس الیور اوریجینال ویمن (s.Oliver Original Women) و اس الیور اوریجینال من (s.Oliver Original Men) معروف شدند. 

اس الیور مسئولیت اجتماعی‌اش را خیلی جدی می‌گیرد. آن ها سازمان‌های خیره‌ای زیادی را حمایت می‌کنند. 

اس الیور