سرجیو تاچینی

سرجیو تاچینی

محور فعالیت : مد ورزشی
شرکت مادر : پرفیوم هولدینگ
کشور : ایتالیا
تعداد محصول : 18

سرجیو تاچینی در سال ۱۹۳۸ در ایتالیا متولد شد. او یک تنیس باز بود و شغلش کمکش کرد تا بتواند لباس‌های ورزشیِ خلاقانه‌ای طراحی کند. طراحی‌هایش برای نیازهای خاص ورزشکاران مناسب بود. 

تاچینی در نوجوانی و در سن ۱۷ سالگی، تنیس باز شد. او در رقابت‌های دیویس کاپ مسابقه داد، در سال ۱۹۶۰ در رقابت‌های انفرادی قهرمان ایتالیا شد، و در سال ۱۹۶۷ و ۱۹۶۸ در نیمی از رقابت‌های دو به دو قهرمان ایتالیا شد. وقتی هنوز بازی می‌کرد حامی مالی سندیس اس.پی.اِی (Sandys S.p.A.) شد. چند سال بعد، بعد ازاینکه از حوزه تنیس حرفه‌ای بازنشسته شد، این کمپانی به سرجیو تاچینی تغییر نام داد. هدف پشت این برند این بود که در دوره‌ای که همه تنیس بازها رنگ سفید را برای لباس‌هایشان انتخاب می‌کردند، لباس‌های ورزشی زیبا و شیکی را طراحی کند. وقتی ثابت شد که لباس‌های تنیس تاچینی در زمینه مشتریان و همینطور قهرمانان موفقیت آمیز عمل کرده است، کمپانی نمونه کارهایش را گسترش داد و برای اسکی‌بازها، ‌گلف‌بازها، دریانوردان و مردمی که ورزش می‌کنند لباس ورزشی طراحی کرد. 

در دوران شکوفایی کمپانی، تاچینی حامی مالی بسیاری از تنیس‌بازها شد. از این میان می‌توان به این افراد اشاره کرد: جیمی کانرز، ایلیه ناستاسه، متس ویلاندر، جان مک‌انرو، مارتینا ناوراتیلووا، سرگی بروگوئرا، پت کش، گابریلا ساباتینی، پیت سمپراس، مارتینا هینگیس، دینارا سافینا و دیگران.

در سال ۲۰۰۸، بیلی نگوک،‌ تاجری آسیایی، کمپانی را خرید، و تا پایان سال ۲۰۱۱ نزدیک به ۱۰۰ بازار در سراسر دنیا بازگشایی کرد. 

اولین عطری که با نام برند سرجیو تاچانی به بازار آمد، سرجیو تاجانی اُم ( Sergio Tacchini Homme) بود که در سال ۱۹۸۷ به بازار آمد.  این عطر نشانه‌هایی از بوی چوب و لیمو در خود داشت. عطر مردانه دیگر، اِسپرت اِگو (Sport Ego)، ترکیبی از بوی سیب سبز، ترنج، دارچین، سیکلمه، یاسمن آبی، وتیور، زنبق دره، چرم، کهربا، گل‌سنگ، مُشک و سدر است. سرجیو تاچینی دونا (Sergio Tacchini Donna) اولین عطر زنانه بود که در سال ۱۹۸۸ تولید شد و ترکیبی از بوی گل‌ها با نشانه‌هایی از عطر میوه، آب و بوهای شیرین است. این عطر از زمان تولیدش یکی از پرفروش‌های کمپانی بوده است.

سرجیو تاچینی