شون جان

شون جان

محور فعالیت : مد
شرکت مادر : استه لودر
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 4

شون جان - شان جان نام تجاری صنعت مد است که توسط شان کامز (با اسامی مستعار پافی، پافی ددی، پی.دیدی، دیدی)، موسیقی‌دان آمریکایی و غول صنعتی هیپ‌هاپ، تولید شده است. این شرکت نامش را از روی اسم کوچک و میانی کامب انتخاب کرد. 

شان جان کامز هنرمندی که چندین جایزه گرمی برای ضبط برده است، تهیه کننده برخی از پرفروش‌ترین نوارهای هیپ‌هاپ مربوط به اواخر دهه نود و اوایل قرن ۲۱اُم است. او در سال ۱۹۹۳ نام تجار خودش را برای ضبط راه‌اندازی کرد، بَد بوی ریکورد، و موفق‌ترین هنرمندش بعد از خود کامب، رَپِر اخیر، نوتوریوس بی.آی.جی بود. علاوه بر موفقیت خودش به عنوان هنرمند ضبط، نوارهایی هم برای هنرمندان موفقی از جمله مری جی.بلیج، ماریا کری، آشر و آرتا فرانکلین، ضبط کرد.

علاوه بر این، کامز در فیلم‌ها، نمایش های تلویزیونی، و برادوی (صنعت تئاتری و توریستی نیویورک) هم بازی می‌کند.

مزون پوشاک شان جان در سال ۱۹۹۸ با هدف تولید لباس‌های ورزشی با کیفیت و خوش دوخت با نگاهی به مد پیش رو و حساسیت‌های شهری، تأسیس شد. پوشاک در چندین دسته مرتب شدند، شان جان، بَد بوی اسپورتزوِر، شون جان تیلورد، و شان جان اکسسوریز. محصولات ارائه شده شامل کت و شلوار، بافتنی، شلوار، لباس رو،‌اکسسوریز، پیراهن، کراوات، کلاه و جین می‌شد. 

این برند موفقیت فوق‌العاده‌ای کسب کرد، فروش سالانه‌اش از ۱۰۰ میلیون دلار رد شد، و چندین بار برای طراحی در مد نامزد شد. در سال ۲۰۰۴، انجمن طراحان مد آمریکا جایزه طراح مردانه سال را به شون جان اهدا کرد. 

عطرهای شان جان با همکاری اِم.اِی.سی، یکی از شرکت‌های استه‌لودر، تولید شد. اولین عطر شان جان، مِنز آنفورگیوِبِل (men's Unforgivable) در سال ۲۰۰۶ تولید شد.

شون جان