روکو باروکو

روکو باروکو

محور فعالیت : مد
شرکت مادر : هسکاناس اسپا
کشور : ایتالیا
تعداد محصول : 20

روکو باروکو طراح مد ایتالیایی است که در سال 1944 در ناپل، ایتالیا ایجاد شد. اسم اصلی او ژنارو موسکاریلو بود، ولی بعد از اینکه در مد و طراحی موفقیت‌هایی را کسب کرد به طور قانونی نام خود را به روکو باروکو تغییر داد. در سال ۱۹۶۲ از جزیرۀ ایسکیا به رم رفت و در Accademia delle Belle Arti به تحصیل در رشتۀ هنرهای زیبا پرداخت.

روکو باروکو یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین طراحان مد در ایتالیا است، که به زیبایی ایتالیایی در پوشاک مد، لوازم جانبی پرمصرف و عطر‌‌های زنانه، مردانه و کودکانه توجه کرد. مجموعۀ پوشاک او شامل طرح‌‌‌هایی از پوشاک آمادۀ معمولی تا پوشاک نخبه برای افراد ثروتمند است.

گام مهم وی در صنعت مد دهه 1960 باعث شد در آتلیه مونسی گیلز سِمتی کسب کند. کار خود را با پاتریک دی بارنتزن و گیلز آغاز کرد. در سال 1964، شرکتی را با گیلز راه انداخت، که بیش از ده سال به طول انجامید. 

در سال 1974، آتلیه خودش را در رم افتتاح کرد، که بسیار موفق و معتبر شد. به دلیل سبک آوان-گارد و شیفتگی وی به طرح‌هایش بسیار محبوب شد. پس از مجموعه‌‌‌های موفق اوت کوتور، اولین مجموعۀ پوشاک آمادۀ خود را در سال 1979 راه‌اندازی کرد. در دهه 1980 با چنین طراحی‌‌‌هایی کارش را ادامه داد و تنوع بخشید. خطوط تولید بعدی او از قبیل فشن و RB شامل کت و شلوار مردانه، لباس‌‌‌های بزرگ، لباس شنا، پیراهن، لوازم جانبی چرمی، دستکش، چتر و عطر بود.

روکو باروکو در ترکیب کردن سیاه و سفید و جلوه‌‌‌های نوری مانند نوارها و لکه‌‌‌های موجود در خطوط تولیدش بسیار دقیق بود. توجه ویژه‌ای به جزئیات و طراحی هر یک از محصولاتش دارد. سبک او خلاق، پر زرق و برق، و آوان-گارد است، و همیشه برای خلق فوق‌العاده‌‌‌ها فراتر از حد انتظار و معمولی گام برمی‌دارد.

از به کار بردن خطوط روشن، نامتقارن و متمایز لذت می‌‌‌برد و پارچه‌‌‌های ظریفی مانند ساتن و ترمه را ترجیح می‌‌‌دهد. این برند با کلمات زیر بهتر توصیف می‌‌‌شود: دقت، طنز، جسارت، و تخیل شاعرانه.

روکو باروکو