روبرتو گِرکو

روبرتو گِرکو

محور فعالیت : استودیو عکاسی
کشور : فرانسه
تعداد محصول : 3

روبرتو گِرکو: «به ‌عنوان باغبان علمی، به مطالعۀ ارتباطات دیداری و عکاسی در سوئیس پرداختم. بعد از اولین مجموعه «بعد از زندگی ساکن» در سال 2011، فهمیدم که چیزی نادیده گرفته شده است. این زمانی بود که تصمیم گرفتم به کارم بو اضافه کنم. در مجموعۀ دومم «موربیدزا - Morbidezza» که در سال 2014 تولید شد - نوعی گیاه علفی حیوانی در زمینه‌‌‌های رنگی ساده قرار گرفت – سفر بویایی خود را با پخش بوهایی در هوای نمایشگاه شروع کردم. ترکیبی از عطرها، روغن‌‌های اسانس و شمع‌‌های معطر را به گالری‌‌‌ها و نیز سطل‌‌‌های پر از کود را آوردم تا تماشاگر تجربه ترکیبی از بینایی و بویایی داشته باشد. 

در جدیدترین مجموعه «اویلرس»، که در سال 2017 ساخته شد، بالأخره توانستم با فراخواندن یک «عطرساز» برای تبدیل یک داستان عکاسی به عطر به چشم‌انداز خود دست یابم. اویلرس ال آبجت پارفامنت در نتیجۀ ملاقات من با مارک آنتونیو کورتی‌کیاتو، بنیانگذار و عطرساز پارفوم ده امپایر، ایجاد شد. مارک، به‌عنوان دکتر شیمی متخصص در گیاهان معطر، روی حالت‌‌های مختلف استخراج تمرکز کرد. رویکرد هنری وی غالباً مرز‌‌های عطرسازی فعلی را به سمت ترکیبی از گوشت و گیاه برمی‌گرداند. برای من طبیعی بود که برای پروژۀام به او دسترسی یابم.

مجموعه «اویلرس» از سی و یک تصویر تشکیل شده است و ال آبجت پارفامنت همراه مجموعۀ عکاسی است. پس از دو سال سخت‌کوشی، مدت زمان لازم برای رسیدن به اثر مدنظر: یک عطر ضد گل، زیر نظر هنری من توسط عطرساز پاریسی مارک آنتونیو کورتی‌کیاتو ساخته شد.» - یادداشتی از برند.

روبرتو گِرکو