رولون

رولون

محور فعالیت : لوازم آرایشی
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 9

رولون شرکت لوازم آرایشی آمریکایی است که در سال 1932 در جریان رکود بزرگ تأسیس شد. برادران چارلز و جوزف روسون، به همراه شیمیدان چارلز لاچمن (معرف حرف «ل» در رولون)، با ارائه یک محصول شروع به کار کردند - لاک ناخن متشکل از رنگدانه، به جای رنگ، که پوشش مات‌تری را ایجاد می‌‌‌کند. این محصول با موفقیت در فروشگاه‌‌‌های بزرگ و داروخانه‌‌‌ها به بازار عرضه شد و این شرکت رشد سریعی داشت. با افزودن رژ لب به محصولات خود در سال 1940 وارد دنیای لوازم آرایشی شدند.

سهام این شرکت در سال 1955 عمومی شد و تا دهه 1960، رولون محصولات خود را به بخش‌‌‌های مختلف بازار با نام‌‌‌های تجاری رولون، پرنسس مارسلا برگز، التیما II، نچرال واندر، مون دراپس، و اترا ارائه کرد.

رولون از اواخر دهه 1950 در سطح بین‌المللی به بازار عرضه شد و با استفاده از مدل‌‌های برتر «نگاه آمریکایی» را به کشور‌‌های دیگر فروخت – راهبردی که هنوز هم توسط رولون امروزه به کار می‌‌‌رود.

عطرها از مدت‌ها پیش در محصولات رولون قرار داشتند، که از عطر "ژان نیت" در سال 1935 آغاز شد. در سال 1968، رولون اولین عطر طراح آمریکایی خود، "نورل"، را با همکاری نورمن نورل عرضه کرد. عرضه عطر "چارلی" توسط رولون در سال 1973 اولین تبلیغ عطر بود که زنی با شلوار اسلش را نشان می‌‌‌داد. این عطر برای زنان مستقل نوظهور دهه 1970 به بازار عرضه شد و سریعاً پرفروش شد. رولون با موفقیت عطر‌‌های زنانۀ نمادین را در دهه 1970 از جمله انجولی، جونتور و سیارا به بازار عرضه کرد. رولون همچنان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان لوازم آرایشی و عطر در بازار جهانی در قرن بیست و یکم است.

رولون