پیره کاردین

پیره کاردین

محور فعالیت : مد
شرکت مادر : کوتی
کشور : فرانسه
تعداد محصول : 13

پیرکاردین طراح مد فرانسوی اهل ایتالیایی است که به خاطر مد‌‌های آینده‌نگرانه‌اش در دهه 1950 و 1960 شهرت یافت.

کاردین در ابتدا در رشتۀ معماری تحصیل کرد و در سال 1945 به پاریس آمد و قبل از پیوستن به خانه جدید کریستین دیور، برای ژان پاکین و السا شیاپارلی کار کرد. تا سال 1950 آنجا ماند و سپس برای ساخت خانه مد خودش از آنجا رفت.

برخی از اولین طراحی‌‌‌های کاردین شامل لباس‌‌‌هایی برای فیلم‌‌‌های ژان کوکتو و همچنین نمایش‌‌‌های تئاتر است. اولین مجموعه لباس زنانه وی در سال 1953 به نمایش درآمد و محبوبیت طراحی «لباس حبابی» وی باعث شد تا اولین بوتیک زنانۀ خود را در سال 1954 افتتاح کند. یک بوتیک مردانه در سال 1957 افتتاح شد و کاردین، با نگاه به سمت مجموعه آینده‌ای، کار طراحی پیراهن و کراوات مردانه را شروع کرد.

پوشاک آماده در این زمان محبوبیت بیشتری پیدا کرد و اولین مجموعه پوشاک آمادۀ کاردین، ​​برای فروشگاه بزرگ پرینتمپس، در سال 1959 ایجاد شد. اولین مجموعه مردانه کاردین، که در سال 1960 به نمایش درآمد، به سرعت با خط تولید پوشاک آمادۀ مردان در سال 1961 تکمیل شد.

در این مدت، کاردین سفر گسترده‌ای به ژاپن داشت و یکی از اولین طراحان اروپایی بود که مد را به بازار‌‌های نوظهور ژاپن ارائه کرد. کاردین استاد افتخاری کالج طراحی بونکا فوکوزا در ژاپن بود و از سال 1962 آنجا جایزه پیر کاردین برای طراحی را گرفته است. چین و سایر کشور‌‌های آسیایی نیز در فعالیت‌‌‌های آیندۀ پیر کاردین به بازار‌‌های مهمی تبدیل شدند.

کاردین چندین بار جوایز مختلفی از جمله جوایز Golden Thimble و Golden Spinning Wheel را کسب کرده است. در سال 1971، «اسپیس کاردین» را افتتاح کرد، سالن نمایش طراحی که تئاتر، رستوران و سینما نیز است. خلاقیت‌‌‌های این طراح فراتر از مد گسترش یافت و شامل مبلمان، طراحی داخلی، طراحی داخلی خودرو و جواهرات شد. مجموعه نمایشگاه‌‌‌ها و بوتیک‌‌‌های پیر کاردین در دهه‌‌‌های 1970 و 1980 افتتاح شدند.

در سال 1981، کاردین رستوران معروف ماکسیم را در پاریس خریداری کرد. با حفظ سبک قابل‌توجه هنر نو این رستوران، کاباره‌ای را به طبقه دوم اضافه کرد و درنهایت طبقه‌‌‌های باقی‌ماندۀ ساختمان را به موزه‌ای با سبک هنر نو اختصاص داد. برند ماکسیم تحت مالکیت کاردین گسترش یافت و شامل رستوران‌‌‌هایی در سراسر جهان، خط تولید غذا‌‌های لذیذ، عطرها و ناوگان قایق شد.

پیر کاردین تحت برند خودش با عطر مردانۀ پیر کاردین پور مونسیور در سال 1972 شروع به عرضۀ عطر‌‌هایی کرد.

پیره کاردین