مادام الیکس گرس (موسوم به جمین امیلی کربز) در سال 1903 در پاریس فرانسه به دنیا آمد. او آرزو داشت تا مجسمه‌ساز شود، اما پس از عدم موفقیت در این حرفه به تولید کلاه‌های زنانه پرداخت. اولین خانه‌ی مد او با نام «الكس كوتور» در سال 1934 افتتاح شد و موجب تغییر شغل او برای تولید پوشاک شد.

مادام گرس لباس‌های شب خود را به سبک مجسمه سازی (مستقیماً بر روی بدن مدل‌ها) طراحی کرد. وی به سرعت مشهور شد و نام او مترادف ظرافت شد: «ستاره‌ی ظرافت». او به تولید پوشاک برای خانواده‌های سلطنتی، اشراف‌زادگان و افراد مشهور زمان خود مشغول شد: مارلن دیتریش، گرتا گاربو، ویوین لی و دیگران. ایسادورا دانکن یکی از اولین اسطوره‌های او بود.

این طراح معروف چند سال پس از ازدواج با نقاشی روسی به نام سرگ زژرفکوف - Serge Czerefkov (1937)، نام خود را در سال 1942 به مادام گرس تغییر داد، زیرا این نام از همان حروف نام همسر او تشکیل شده بود و نام مستعار او نیز بود. شوهر او اندکی پس از ازدواج، فرانسه را به مقصد پلی‌نزی فرانسه ترک کرد و «فراموش کرد که برگردد.»

مادام گرس در طول جنگ جهانی دوم و اشغال فرانسه توسط آلمان از روی وطن‌پرستی به تولید لباس‌هایی با سه رنگ پرچم فرانسه یعنی آبی، سفید و قرمز پرداخت. اولین عطر خانه‌ی گرس به نام Cabochard در سال 1958 و پس از بازگشت مادام گرس از سفر به هند تولید شد. این عطر الهام‌بخش نسل جدیدی از عطرها مانند تاباک بلوند (1919)، Cuir de Russie (1924)، اسکاندال (1933) و بندیت (1944) بود.

مادام گرس در سال 1982 مجبور شد تا کسب و کار عطرسازی خود را به نفع خانه‌ی مد پیشگان خود بفروشد. شرکت پرفیومز گرس چندین بار دست به دست شد و در نهایت در سال 2001 توسط سیلویو دنز خریداری شد. در حال حاضر این شرکت در سوئیس مستقر است. اولین عطر عرضه شده توسط مالک جدید، کابارت (2003) بود و کابارت هوم (2004) و کالین (2005) پس از آن عرضه شدند.

مادام گرس در سال 1993 در خانه‌ی خود در جنوب فرانسه درگذشت، اما مرگ وی تا یک سال بعد، در 14 دسامبر 1994 در لوموند اعلام نشده بود.


متخصصان و طراحان :

ریچارد لبانز , مایلین آلران , کریستین ناگل , بنویست لاپزا , دلفین لباو , کارین دوبری , الکساندرا مونت , وینسنت شالر , دوروتی پیات , برنارد چنت , سایدونی لانسیسر

Lumiere d'Orient-گرس لومیر د اورینت

GRES

Lumiere d'Orient

icon مردانه - زنانه
596,000 تومان 489,000 تومان
Madame Gres-گرس مادام گرس

GRES

Madame Gres

icon زنانه
596,000 تومان 494,000 تومان
Lumiere Rose-گرس لومیر رز

GRES

Lumiere Rose

icon زنانه
656,000 تومان 565,000 تومان
Cabochard Bleu Frais-گرس کابوچارد بلو فریِس

GRES

Cabochard Bleu Frais

icon زنانه
ناموجود
Cabochard Rose Elegante-گرس کابوچارد رز الگانته

GRES

Cabochard Rose Elegante

icon زنانه
ناموجود
Cabotine Eau Vivide-گرس کابوتین او ویوید

GRES

Cabotine Eau Vivide

icon زنانه
ناموجود
Cabotine Floralie-گرس کابوتین فلورالی

GRES

Cabotine Floralie

icon زنانه
ناموجود
Cabotine Rosalie-گرس کابوتین روسالی

GRES

Cabotine Rosalie

icon زنانه
ناموجود
Piece Unique-گرس پیس یونیک

GRES

Piece Unique

icon مردانه - زنانه
ناموجود
Lumiere Blanche-گرس لومیر بلانچ

GRES

Lumiere Blanche

icon زنانه
ناموجود
Lumiere Noire-گرس لومیر نویر

GRES

Lumiere Noire

icon زنانه
ناموجود


تایید و ارسال عکس

توجه: شما با ارسال عکس، موافقت خود را با قوانین قرار دادن عکس پروفایل در عطرافشان اعلام می دارید.