جیانفرانکو فره، طراح ایتالیایی بود که لقب «معمار مد» به دلیل طرح‌ها و همچنین پیشینه‌ی وی در معماری به او اطلاق شده بود. فره متولد لگنانو ایتالیا بود و مدرک معماری خود را از دانشگاه پلی‌تکنیک میلان اخذ کرد، اما تقریباً بلافاصله بعد از آن در صنعت مد شروع به کار کرد. وی در ابتدا طراح لوازم جانبی و سپس طراح بارانی بود و با تشکیل شرکت خود با نام بیلا در سال 1974 به حوزه‌ی مد‌های زنانه وارد شد. اولین مجموعه‌ی زنانه‌ی دارای امضاء وی در سال 1978 نمایش داده شد، و مجموعه‌ی مردانه‌ی وی نیز در سال 1982 به نمایش درآمد. او در سال 1989 به عنوان مدیر سبك كریستین دیور منصوب شد و زمان خود را بین پاریس و خانه‌ی مد خود در میلان تقسیم می‌كرد. وی تا سال 1997 و شروع مجدد طراحی مد تحت نام خود با دیور همکاری می‌کرد.

ارتباط میان معماری و طراحی مد از طریق ساختارهای سفت و سخت و خطوط مشخص موجود در طراحی‌های فره بیان شده است. او به خاطر پیراهن‌های چروک سفید ساده و در عین حال دارای دکمه‌ سردست و حاشیه‌های چین‌دار چند لایه مشهور است. فره با پیوستن به آکادمی دوموس (دانشکده‌ی تحصیلات تکمیلی طراحی در میلان) به عنوان استاد بنیانگذار گروه طراحی مد خود، ارتباط میان معماری و مد را توسعه بخشید.

فره شش بار موفق به دریافت جایزه‌ی معتبر مد Occhio d'Oro («چشم طلایی») برای بهترین طراح ایتالیایی شده است و اولین مجموعه‌ی پوشاک سفارشی او برای دیور برنده‌ی جایزه‌ی De D'Or («انگشت طلایی») شد.

لباس‌های فره با برچسب‌های جیانفرانکو فره (زنانه)، فره (پوشاک آماده‌ی مردانه و زنانه با نام قبلی «وایت لیبل»)، GF فره (مدهای اسپرت برای مردان و زنان جوان)، فره میلانو (پوشاک راحت) و عطرهای جیانفرانکو فره ارائه می‌شوند.

اولین عطر این شرکت با نام جیانفرانکو فره در سال 1984 برای زنان عرضه شد. کلمات جیانفرانکو، فره یا جیانفرانکو فره در نام بسیاری از عطرهای او آورده شده‌اند.

جیانفرانکو فره در سال 2007 در سن 62 سالگی و در اوج کار خود درگذشت. خانه‌ی مد او تحت هدایت مدیران نوآوری فعلی یعنی استفانو سیترون و فدریکو پیاگی به مسیر خود ادامه می‌دهد. مجوز عطر در اختیار لوازم آرایشی ITF است و عطرها همچنان با نام تجاری فره تولید می‌شوند.


متخصصان و طراحان :

فرانسیس کرکجان , الکساندر جوی , کارین دوبری , موریس روسل , اولیویه پولژ , ژان چارلز نیل , الیونر مسنت , مارک باکستون , پیر بوردن , ناتالی لارسن , نیکلاس بیولی , الکس لی

In The Mood For Love for Women-جیانفرانکو فره این د مود فور لاو زنانه

Gianfranco FERRE

In The Mood For Love for Women

icon زنانه
1,000,000 تومان 770,000 تومان
In The Mood For Love Pure-جیانفرانکو فره این د مود فور لاو پیور

Gianfranco FERRE

In The Mood For Love Pure

icon زنانه
1,000,000 تومان 698,000 تومان
Ferre Black-جیان فرانکو فره بلک (جان فرانکو فره مشکی)

Gianfranco FERRE

Ferre Black

icon مردانه
1,000,000 تومان 896,000 تومان
In The Mood For Love Tender-جیانفرانکو فره این د مود فور لاو تندر

Gianfranco FERRE

In The Mood For Love Tender

icon زنانه
1,000,000 تومان 698,000 تومان
Camicia 113-جیانفرانکوه فره کامیسیا 113

Gianfranco FERRE

Camicia 113

icon زنانه
1,200,000 تومان 945,000 تومان
Ferre Rose-جیانفرانکو فره رز

Gianfranco FERRE

Ferre Rose

icon زنانه
1,000,000 تومان 814,000 تومان
Ferre Men-جیانفرانکو فره من

Gianfranco FERRE

Ferre Men

icon مردانه
ناموجود


تایید و ارسال عکس

توجه: شما با ارسال عکس، موافقت خود را با قوانین قرار دادن عکس پروفایل در عطرافشان اعلام می دارید.