انزو فراری در سال 1929 به تأسیس اسکودریا فراری به عنوان حامی مالی ‌رویدادهای ورزش‌های موتوری و رانندگان و تولید کنندگان اتومبیل‌های مسابقه پرداخت. فراری در ابتدا با آلفا رومئو و سایرین کار می‌کرد و ماشین‌های مسابقه‌ای مورد نیاز آن‌ها و سایر رقبا را تأمین می‌کرد. شرکت با شروع تولید وسایل نقلیه‌ی قانونی خیابانی در سال 1947، نام خود را به فراری S.p.A تغییر داد.

امروزه فراری به عنوان یکی از نام‌ها و حامیان بزرگ مسابقات اتوموبیل‌رانی فرمول یک و یکی از برندهای سبک زندگی ارائه دهنده‌ی اتومبیل‌های لوکس شناخته می‌شود. لوگوی این برند، اسب سیاهی با پس‌زمینه‌ی زرد است که از شهرتی جهانی برخوردار می‌باشد. قهرمانی‌های مسابقات جایزه بزرگ اتوموبیل‌رانی، تولید موفقیت‌آمیز خودروهای جاده‌ای و خودروهای به اصطلاح سوپراسپرت از نقاط عطف تاریخ این شرکت بوده‌اند.

فراری با تولید اولین عطر خود به نام فراری بلک در سال 1999، اولین قدم‌های خود در مسیری کاملاً جدید را طی کرد. ترکیب شرقی با نت‌های شیرین موجب موفقیت تجاری این عطر در قفسه‌های فروشگاه‌ها شد. در حالی که اتومبیل‌های این شرکت از نظر مالی برای اکثر افراد در دسترس نیستند، این عطر احساس مالکیت نوعی کالای تجاری از برندی لوکس، اختصاصی و دارای شهرت جهانی را به فرد می‌دهد. این برند به منظور ورود قطعه‌ای فراری به خانه‌های افراد بیشتر، دومین عطر مردانه‌ی خود را اندکی بعد در سال 2001 تولید کرد. نام این رایحه‌ی چوبی و خزه‌ای، فراری شماره‌ی 1 است. در سال 2003، رایحه‌ای جدید از نوت‌های ظریف در کنار رایحه‌ی نعناع هندی با نام سنجیده‌ی «فراری ریسینگ» تولید شد.

در سال 2005، عطر مردانه‌ی دیگری به نام «پَشِن» ارائه شد. بطری و کارتن بیرونی به رنگ مشهور فراری یعنی قرمز بودند. در همین سال نسخه‌ای محدود با نام «آن‌لیمیتد» تولید شد. ترکیب شیرین، تند و معطر «فراری اکستریم» در سال 2006 به قفسه‌های فروشگاه‌ها وارد شد.

با توجه به موفقیت نسخه‌ی محدود قبلی، عطر مردانه‌ی «فراری لایت اسنس» برای اولین بار در سال 2007 در بطری‌ای با رنگی به جز قرمز و سیاه ارائه شد؛ بطری و کارتن این عطر آبی بودند. فراری در ابتدای سال 2009، عطرهای ماشین اسپورت «اسکودریا اسپایدر M16» و رایحه‌ی چوبی، تند و معطر «فراری اومو» را به بازار عرضه کرد. ارائه‌ی عطر «اسکودریا فراری» در سال 2010 صورت گرفت و مدل خودروی جدید 458 نیز در همان سال رونمایی شد.

در حالی که اتومبیل‌های فراری تنها برای افراد ثروتمند در دسترس هستند، عطرهای این شرکت دارای قیمتی مناسب می‌باشند و طرفداران بیشتری دارند.


متخصصان و طراحان :

الکساندر کارلن , برنارد النا , آلبرتو موریلاس , اورلین گیشارد , پیر کنستانتین گراس , ملانی کارستیا , موریس روسل , کارین دوبری

Red Power-فراری رد پاور

Ferrari

Red Power

icon مردانه
766,000 تومان
Essence Musk-فراری اسنس مشک (ماسک)

Ferrari

Essence Musk

icon مردانه
831,000 تومان
Scuderia Ferrari Black-فراری اسکودریا بلک (اسکودریا مشکی)

Ferrari

Scuderia Ferrari Black

icon مردانه
600,000 تومان 440,000 تومان
Radiant Bergamot-فراری رادیانت برگامونت

Ferrari

Radiant Bergamot

icon مردانه - زنانه
700,000 تومان
Man in Red-فراری من این رد

Ferrari

Man in Red

icon مردانه
761,000 تومان
Red Power Ice 3-فراری رد پاور آیس 3

Ferrari

Red Power Ice 3

icon مردانه
771,000 تومان
Red Power Intense-فراری رد پاور اینتنس

Ferrari

Red Power Intense

icon مردانه
771,000 تومان
Vetiver Essence-فراری وتیور اسسنس

Ferrari

Vetiver Essence

icon مردانه
771,000 تومان
Black Signature-فراری اسکودریا بلک سیگنیچر

Ferrari

Black Signature

icon مردانه
651,000 تومان
Silver Essence-فراری سیلور اسنس

Ferrari

Silver Essence

icon مردانه
771,000 تومان
Leather Essence-فراری لیدر اسنس

Ferrari

Leather Essence

icon مردانه
976,000 تومان
Pure Lavender-فراری پیور لَوِندر

Ferrari

Pure Lavender

icon مردانه - زنانه
636,000 تومان


تایید و ارسال عکس

توجه: شما با ارسال عکس، موافقت خود را با قوانین قرار دادن عکس پروفایل در عطرافشان اعلام می دارید.