آندره کورجز یک طراح مد فرانسوی است که برای طراحی های فوق العاده مدرنش شناخته شده است. وی در رشته مهندسی عمران تحصیل کرد و بعدها برای کار در خانه طراحی مد "Geanne Lafaurie" به پاریس نقل مکان کرد. کارفرمای مشهور بعدی وی، طراح اسپانیایی بالنسیاگا بود. همکاری آنها ده سال به طول انجامید.

در سال 1961 كورجز خانه مد خود به نام میسون د کوتور را افتتاح کرد. اینجاست که او شروع به کار در جهتی دیگر و ایجاد سبک منحصر به فرد خود کرد. معروف‌ترین طرح های او دامن کوتاه، لباس کوتاه سفید و کت شلوار بود.

موفقیت بزرگ او مجموعه "عصر فضایی" بود که در سال 1964 عرضه شد. این نام مناسب این مجموعه بود زیرا شکل لباس های وی هندسی بود: مربع، ذوزنقه، مثلث. مجموعه لباس‌ها شامل چکمه، عینک و لبه های دامن 3 اینچ بالاتر از زانو بود. این ظاهر غیرمعمول جعبه شکل و بدون اضافات یک رکورد در صنعت مد بود.

مواد استفاده شده نیز ارتباطی با صنعت پوشاک نداشتند - مانند پلاستیک، پی وی سی و فلز که کاملاً با رنگهای اولیه استفاده شده در مجموعه های او مطابقت داشت: فلزی، سفید، قرمز، زرد ... اگرچه مخاطبان جوان از خطوط مدرن هیجان زده بودند، اما مشتریان اصلی این طراح همیشه زنان بالغ و پیر بوده اند. 

از میان دیگر طراحی های جالب دیگر کورجز که می‌تواند از مجموعه های او جدا شود، پلیور شلوار، کاپشن، لباس های تنیس، لباس های ساحل و لباس های سرهمی‌مکانیک‌هارا می‌توان نام برد. یک خط تولید لباس شنا که فقط توسط رشته های نازک در کنار هم قرار گرفته بود هم مورد توجه قرار گرفت. رنگهای اسیدی روشن و طرحهای هندسی وی - علامت تجاری وی اغلب توسط خرده فروشان تقلید و تصاحب می‌شد. معمولاً طراح معماری مدرن، فناوری، پارچه های جدید، و مدرنیسم و آینده نگر بودن در هنر و طراحی را به عنوان عوامل تاثیر گذار در خلاقه هایش نام می‌برد که او را به سمت تولید برخی از طرح های به یاد ماندنی سوق داده اند.

امروزه خانه مد کورجز علاوه بر لباس، زیورآلات، چمدان و عطر نیز ارائه می‌دهد.


متخصصان و طراحان :

آنتوان لی , ژان ژاک , فابریس پلگرین , وینسنت شالر , جولی مس

Courreges In Blue-کورجز این بلو

COURREGES

Courreges In Blue

icon زنانه
ناموجود
Eau Hyper Fraiche-کورجز او هایپر فرش

COURREGES

Eau Hyper Fraiche

icon مردانه - زنانه
ناموجود
Hyperbole-کورجز هایپربل

COURREGES

Hyperbole

icon زنانه
ناموجود
La Fille de l'Air-کورجز لا فیل د له ایر

COURREGES

La Fille de l'Air

icon زنانه
ناموجود
Cool Force-کورجز کول فورس

COURREGES

Cool Force

icon مردانه
ناموجود
Blanc de Courreges-کورجز بلانک د کورجز

COURREGES

Blanc de Courreges

icon زنانه
ناموجود
Mini Jupe-کورجز مینی جوپ

COURREGES

Mini Jupe

icon زنانه
ناموجود


تایید و ارسال عکس

توجه: شما با ارسال عکس، موافقت خود را با قوانین قرار دادن عکس پروفایل در عطرافشان اعلام می دارید.