نائومی کمبل

نائومی کمبل

محور فعالیت : سلبریتی (فرد مشهور)
شرکت مادر : دیزاینر پارفومز
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 9

نائومی کمبل یکی از مشهورترین چهره‌‌‌های جهان را دارد. نائومی یکی از مدل‌‌های برتر صنعت مدل و نیز یکی از مدل‌‌های پردرآمد در اوایل دهه 1990 بود که شغل وی اصطلاح «سوپرمدل» را به وجود آورد. نائومی با ظاهر عجیب و سبک خیره‌کنندۀ خود همچنان شیفته‌کننده بود.

در سال 1970 در لندن متولد شد. رشد شهاب‌سنگی کمبل در سال 1986 با جلد مجلۀ او آغاز شد. در سال 1988، اولین مدل سیاه‌پوستی بود که روی جلد ووگ پاریس قرار گرفت. کمبل تقریباً برای همه طراحان برتری که از دهه 1980 کار می‌‌‌کردند، از جمله ورساچه، عزالدین علیه، اسحاق میزراحی و دیور، روی سکوی مد راه رفته است. کمپل در اواخر دهه 1990 عمدتاً از سکوی مد بازنشسته شد، اما به عنوان مدل چاپی همچنان پرتقاضا بود. چهره و قیافۀ وی در تبلیغات ورساچه، رالف لورن، دولچه گابانا، لوئی ویتون و ایو سن لوران به نمایش گذاشته شده است، و عکاسان مشهور جهان از جمله استیون میزل، ریچارد آودون، هرب ریتس، هلموت نیوتن و آنی لیبویتز از وی عکاسی کرده‌اند.

کمبل یک کتاب از خود به یادگار گذاشت و در اوایل دهه 1990 آلبومی ضبط کرد. در چندین فیلم نقش‌‌‌های کوچکی را بازی کرد و در موزیک ویدئوهای مایکل جکسون، جورج مایکل، جی زی، پی دیدی، دورن دورن، آشر و دیگر هنرمندان برتر ظاهر شده است.

نائومی کمبل به دلیل شخصیت آتشین و همچنین زیبایی خود شناخته شده است و دربارۀ تعصبات و سوگیری‌‌‌ها در صنعت مد و دشواری‌‌‌هایی که وی به‌عنوان زن رنگین‌پوست در این صنعت با آنها روبرو بوده صریح و صادقانه صحبت کرده است. کمبل همچنین به خاطر کار‌‌های خیرخواهانه خود مشهور است، که برای امور متنوعی همچون سرطان پستان، فقر در برزیل و رفع بلایا بوده است. بنیاد «مد برای تسکین» را در سال 2005 تأسیس کرد، که از رویداد‌‌های مد برای جمع‌آوری پول برای اموری مانند قربانیان طوفان کاترینا، بازماندگان حملات تروریستی در هند و بازماندگان زلزلۀ ژاپن استفاده می‌‌‌کند.

نائومی کمبل در سال 1999 خط تولیدی عطر خود را با رایحۀ اصلی و هنوز پرفروشش، نائومی کمبل، راه انداخت. نام کمبل در عطرها وجود دارد و اغلب با چهره و شکل وی تبلیغ می‌‌‌شوند.

نائومی کمبل