مارک باکستون

مارک باکستون

محور فعالیت : عطرسازی
کشور : فرانسه
تعداد محصول : 27

مارک باکستون یکی از با استعدادترین و پر ثمرترین عطرسازان دنیا است. او پشت بخش تجاری، بخش طراحی و بخش مستقل عطرهایی است که ملیون‌ها نفر استفاده و تحسین میکنند. او اولین فرد از بخش تجاری بود که برند خودش را راه‌اندازی کرد، بدون کلک، بدون فشار، و با فروتنی. عطر سازی به سبک قدیمی ( او یکی از طرفداران پرفیوم‌های کلاسیک مثل ناهما (Nahema)، اترنیتی (Eternity) و چنل نامبر فایو (Chanel No. 5) است)، و با این وجود عامل پشت خیلی از عطرهای معاصر – کام دو گارسون (Comme de Garcons) و لو لابو (Le Labo). مارک باکستون به گفته ی خودش «پسربچه ی عاشق پیشه‌ای» است که تا شش ماه قبل چیزی راجع به وبلاگ نشنیده بود. 

عطرساز سرشناس، مارک بوکستون، به خاطر ترکیبات برجسته پرفیوم‌هایش در مزون‌های جیونچی، پاکو رابان، ورساچه، سالوادور دالی، چوپارد، کارتیر، فره، و همین طور به خاطر همکاری طولانی مدتش با باراز نیش مزون کام د گارسون،‌معروف است. شعار او این است: «سادگی نهایت لوکس بودن است.»

مارک باکستون به جزء کارش در زمینه‌ی ساخت پرفیوم، به دنبال کیفیت بالا و زیبایی هم هست. مطمئناً نقاشی انگلیسی، عتیقه و هنرآشپزی بخشی از پازل شخصیتی و دیدگاه جهانی این عطرساز  معروف را تشکیل می‌دهند. 

مارک باکستون