لاش

لاش

محور فعالیت : لوازم آرایشی
کشور : انگلستان
تعداد محصول : 33

لاش یک کمپانی آرایشی بریتانیایی است که مارک و مو کنستانتین آن را تأسیس کردند. اساس لاش در صنعت آرایشگری است. مارک کنستانتین یک متخصص کاشت موی تعلیم دیده (با تخصص سلامت مو و جمجمه) بود. همکاری او با مشاور زیبایی، لیز ور، منجر به شکل گیری «کلینیک مو و زیبایی گیاهی» در سال ۱۹۷۷ شد. کنستانتین و ویر برای تأسیس این کلینیک محصولاتشان را در کنار هم قرار دادند.

محصولات گیاهی دست ساز این کمپانی شبیه هیچ یک از محصولات تجاری که در آن زمان استفاده می‌شد نبودند و نظر موسس یک شرکت زیبایی برتانیایی دیگر را جلب کرد، آنیتا رادیک (مؤسس بادی شاپ). کنستانتین و ویر پی ال سی محصولاتی برای پروبال دادن به فروشگاه‌های بادی شاپ تولید کردند و همزمان بر روی کلینیک و شرکت‌های تجاری خودشان هم تمرکز داشتند. 

در نهایت در سال ۱۹۸۴ خانم رادیک، کنستانتین و ویر را خرید.

در سال ۱۹۸۷ کنستانتین و ویر شرکت جدیدی به نام کاسمتیکز تو گو (Cosmetics to Go) راه‌اندازی کردند. این کمپانی، به عنوان یک کمپانی پستی، محصولاتش را منحصراً از طریق کاتالوگ تبلیغ می‌کرد. این شرکت در نهایت به  جف براون، یکی از شرکاء و طراح عطر کمپانی، فروخته شد. 

کمپانی‌ای که ما امروزه به عنوان لاش می‌شناسیم از سال ۱۹۹۴ با نام «کاسمتیک هاوس» شروع به کار کرد. یکی از مشتریان لاش که در یک مسابقه شرکت کرده بود، اسم لاش (علامت تجاری LUSH، با حروف بزرگ) را در سال ۱۹۹۵ برای خودش انتخاب کرد. این کمپانی از میوه‌های تازه، سبزیجات، گیاهان و مواد مصنوعی بی‌خطر برای ساختن صابون و محصولات مراقبت از بدن استفاده کرد و آن‌ها را از طریق مغازه‌ی کوچکی در پول (Poole) به فروش رساند. محصولات ویژه‌ی روز بر روی یک تخته‌ی گچی بیرون از مغازه تبلیغ می‌شدند. این محصولات، توجه مشتریان قبلی کاسمتیکز تو گو و در نهایت، سرمایه‌گذاران را، جلب کرد و به آن‌ها اجازه داد مغازه‌های بیشتری در کاونت گاردن و کینگز رود بزنند. اولین مغازه‌ی خارج از کشور لاش، در کانادا باز شد و در نهایت مغازه‌ها و کارخانه های بیشتری از لاش در ۴۰ کشور، از جمله آمریکا، ژاپن و سر تا سر اروپا، باز شدند.

محصولات لاش به خاطر سبک مینیمالیست آن‌ها، بسته‌بندی‌های سازگار با محیط زیست‌شان، پرهیز از استفاده از مواد اولیه‌ی حیوانی، و موضع مخالف این کمپانی در مقابل آزمایش روی حیوانات، و همین طور به خاطر عطر و بوی خوب آن‌ها، معروف هستند. لاش در سال ۲۰۰۳ یک کمپانی مخصوص پرفیوم، به اسم بی نور تو بیزی تو بی بیوتیفول (B Never Too Busy To Be Beautiful)  راه‌اندازی کرد، که عطرهای آن را مارک کنستانتین و پسرش سیمون کنستانتین درست می‌کردند. "بی نور" نتوانست به عنوان یک کمپانی مستقل سوددهی داشته باشد، و پرفیوم‌هایی که با نام این برند تولید شدند در سال ۲۰۰۹ به لاش پیوستند. امروز عطرهای این برند از طریق مغازه‌های لاش فروخته شده و کاتالوگ‌هایش با نام دوم «گوریلا پرفیوم» پخش می‌شوند. 

لاش