لوسیانو سوپرانی

لوسیانو سوپرانی

محور فعالیت : مد
شرکت مادر : یورو کازمسی
کشور : ایتالیا
تعداد محصول : 8

لوسیانو سوپرانی در سال ۱۹۴۶ در رجیولو در ایتالیا به دنیا آمد. او کشاورزی خواند، اما این برایش رضایت بخش نبود. بنابراین بعد از بیرون آمدن از کالج به سراغ مد رفت. 

بعد از اینکه کشاورزی خواند، در سال ۱۹۶۷ به کارخانه‌ی مکس مارا پیوست و پوشاک آماده آن‌ها را طراحی کرد. او ۸ سال در آن‌جا ماند و تجربه ی عملی به دست آورد.

در سال ۱۹۷۴ شروع به طراحی فریلنس برای کمپانی‌های ایتالیایی کرد، کمپانی‌هایی مثل گوچی، پی ام اس، هتیت و نازارنو گابریلی. همچنین از سال ۱۹۸۱ به عنوان مشاور در مزون بازیل کار می‌کرد. 

اگرچه او پوشاک آماده درست می‌کرد،‌اولین مجموعه‌اش که بر روی سکوی مد به نمایش گذاشته شد در سال ۱۹۸۱ در میلان بود. همچنین او طراح لباس‌ فیلم ارکیده‌ی وحشی بود.   

لوسیانو در سال ۱۹۹۵ شعبه‌ای برای عطر زد و اولین عطرش به اسم سولو (Solo) را بیرون داد. به دنبال آن پرفیوم‌های زیبای دیگری هم تولید شدند. 

لوسیانو سوپرانی در ۱۴اُم اکتبر ۱۹۹۹، در سن ۵۳ سالگی درگذشت. 

با این حال مزون او به کارش ادامه داد. دکتر دیلیو اورتیگوزا، دست راست سوپرانی و یکی از مؤسسین کمپانی، با کمک یک طراح جدید به اسم الساندرو تورچی، مدیریت هنری لوسیانو سوپرانی را به عهده گرفت و چشم‌اندازش را به قرن ۲۱اُم برد. 

لوسیانو سوپرانی