کنت کول

کنت کول

محور فعالیت : مد
شرکت مادر : پارلوکس
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 21

شرکت سهامی تولیدات کنت کول یک برند آمریکایی است که طراح نیویورکی، کنت کول، در سال ۱۹۸۲ آن را تأسیس کرد. 

کنت کول ابتدا یک کمپانی کفش بود، و بعد اسمش را از شرکت سهامی کنت کول به  شرکت سهامی تولیدات کنت کول تغییر داد. این تغییر وقتی رخ داد که دید نمی‌تواند هزینه‌ هتل یا اجاره نمایشگاه را برای شروع به کار مجموعه کفشش در مارکت ویک تقبل کند، اما فهمید که اگر مجوز یک کمپانی فیلم را داشته باشد، می‌تواند یک یدک‌کش بیرون هتل پارک کند. نامش را بلافاصله تغییر داد، مجوز فیلم را دریافت کرد، کمپانی شروع به کار کرد و به طور همزمان آغاز کارش را در فیلمی بلند با عنوان «تولد یک کمپانی کفش» ثبت کرد. کمپانی هنوز اسم شرکت سهامی تولیدات کنت کول را نگه داشته است. در وب‌سایت کمپانی آمده: «این کار را کردیم تا اهمیت تدبیر و حل مسئله‌ی خلاقانه را یادآوری کنیم.» 

راه‌اندازی کمپانی کفش موفقیت آمیز بود و در طی سال‌ها کمپانی رشد یافت و علاوه بر کفش زنانه و مردانه، لباس هم تولید کرد. علاوه بر این یک خط تولید اکسسوریز هم با نام کنت کول ری‌اکشن شروع به کار کرد. شرکت سهامی اُکنت کول پروداکشن در این خط تولیدها لباس و اکسسوریز می‌فروشد: منت کول نیویورک، کنت کول ری‌اکشن، جنتل سولز (یک خط تولید کفش راحتی زنانه)، آنلیستد و تریبکا.

کنت کول با همکاری کوتی عطر هم ارائه می‌دهد. اولین عطرها، کنت کول فور مِن (Kenneth Cole for Men) و کنت کول فور وومن (Kenneth Cole for Women)، در سال ۲۰۰۲ شروع به کار کردند. عطرها با نام‌های تجاری کنت کول، نیویورک و ری‌اکشن ارائه می‌شوند.

کنت کول