کارل لاگرفلد

کارل لاگرفلد

محور فعالیت : مد
شرکت مادر : اینتر پارفومز
کشور : فرانسه
تعداد محصول : 31

کارل لاگرفلد، نماد مد، یکی از معروف‌ترین طراحان قرن ۲۱اُم بود. او به خاطر رویکرد جدیدش در زمینه سبک و بینش سرپرستی‌ای که داشت، توانست بین اثرات کلاسیک و معاصر تعادل برقرار کند. لاگرفلد در بحبوحه فعالیت‌های زیادی که داشت، مدیر نوآوری مزون همنام خودش هم بود، مزونی که سبک پاریسی را با یک راحتی آسان و شیکِ تکان‌دهنده ترکیب می‌کند. پهنای گسترده مجموعه سبک‌هایی که به دنبالش است شامل این موارد -از میان بسیاری موارد دیگر- می‌شود: لباس‌های آماده زنان و مردان و اکسسوریز.

برند کارل لاگرفلد از همه دعوت می‌کند تا دنیای کارل را بشناسند: شخصیت مبهم او، تیزهوشیش، بینش متمدنش و زاویه دید بسیار پیشرفته‌اش. این بدان معناست که یک روح متمایز که لاگرفلد را تنها در حد یک انسان نمی‌شناسد، بلکه او را به شکل نماد، الهام و فشار طبیعت بر آینده می‌بیند. او از دیدگاه منحصر به فرد خودش استقبال می‌کند :‌«مد چیزی بیشتر از جزئیات لباس‌هاست و به مفهوم نوع نگرش است. »

استعداد لاگرفلد بیش از مد است و شامل تصویرسازی، عکاسی، سبک سازی و نشر هم می‌شود. همچنین او بر بخش نوآوری مزون چنل و فندی هم نظارت داشته‌است.

کارل لاگرفلد، در روز ۱۹ فوریه ۲۰۱۹ ، در سن ۸۵ سالگی، در خانه خود درگذشت. او وصیت کرد بود تا تمامی ثروتش به گربه‌اش برسد.

کارل لاگرفلد