جو لاوز

جو لاوز

محور فعالیت : عطرسازی
کشور : انگلستان
تعداد محصول : 20

جو لاوز جدیدترین ماجراجویی طراح عطر انگلیسی، جو مالون است. شروع به کار جو در صنعت عطر با عنوان گل‌فروش اتفاق افتاد. علاقه‌ی همیشگی او به تمام چیزهای معطر در کودکی و به هنگام تلاش او برای تولید عطرهای خود با استفاده از گل‌های باغ خانوادگی و صابون رنده شده شروع شد.

وی در طول روز به عنوان گلفروش و در طول شب به عنوان متخصص آرایش و زیبایی کار می‌کرد؛ اما کار او پس از سفارش مجدد روغن حمام جوز و زنجبیل تولیدی او که به نشانه‌ی تشکر به مشتریان هدیه می‌شد تغییر یافت. جو مالون در سال 1994، اولین بوتیک خود را در لندن افتتاح کرد و به عرضه‌ی عطر، محصولات مراقبت از پوست و رایحه‌های خانگی پرداخت. بوتیک اصلی او در سال 1999 در خیابان معروف Sloane لندن افتتاح شد.

جو یکی از حامیان اولیه‌ی مفهوم ترکیب عطرها بود. عطرهای دو جنسی او به نحوی طراحی شده بودند که امکان استفاده‌ی واحد یا ترکیب آن‌ها با سایر رایحه‌ها فراهم باشد و در نتیجه این امکان به فرد داده می‌شد تا رایحه‌ی مورد نظر خود (یا چندین رایحه) را با گذاشتن رایحه‌های مختلف بر روی پوست خود ایجاد کند.

موفقیت جو مالون توجه غول صنعت زیبایی را به خود جلب کرد. شرکت‌های استی لادر در سال 1999، برند جو مالون را خریدند و جو تا سال 2006 به عنوان رئیس و مدیر نوآوری این شرکت به کار خود ادامه داد. شرکت‌های استی لادر همچنان به فعالیت و تولید رایحه‌های جدید با نام تجاری جو مالون ادامه می‌دهند. این برند با حمایت مالی شرکت‌های استی لادر، توزیع خود را به بسیاری از کشورهای جهان گسترش داده است.

جو مالون در نوامبر 2011 با تشکیل برند جدید جو لاوز، بازگشت خود به صنعت عطر را اعلام کرد؛ این برند هم اکنون در انگلستان قابل خرید است. جو در دوران بازنشستگی کوتاه مدت خود به کاوش در مورد پخت و پز، غذاها و طعم‌‌ها پرداخت. تنها اندکی بعد او متوجه شد که این آزمایشات آشپزخانه مجددا او را به سمت تولید عطر هدایت می‌کنند.

جو لاوز برای ثبت عوامل الهام‌بخش موجود در زندگی جو (مواد تشکیل دهنده، افراد و لحظات خاص) طراحی شده بود.

شروع به کار این برند در نوامبر 2011 با چهار عطر (پاملو، گرین اورنج اند کوریندر، اورنج تول و گاردنیا) صورت گرفت. عطرهای خط جو لاوز از نظر نام و بسته‌بندی متمایز قرمز با لوگوی ساده بر روی پس‌زمینه‌ای سیاه نسبت به عطرهای سابق متفاوت هستند.

جو لاوز