جیمز هیلی

جیمز هیلی

محور فعالیت : طراحی
کشور : فرانسه
تعداد محصول : 27

جیمز هیلی طراح متأثر از طبیعت است پس کاملاً منطقی است که شیفتۀ دنیای عطر شود. این جوان انگلیسی، در فرانسه از طریق اثر طراحی‌اش، کشف کرد که چگونه عطرها «طراحی» و ساخته می‌‌‌شوند.

یکی از نخستین عطرهای او، «منت فرش» (2006) به عنوان عطر معاصر، زیبا و بسیار مصرفی قابل‌توجه است، که از یک مادۀ ساده و در عین حال دشوار ساخته شده است: نعناع. با گذشت زمان، عطرهای سبک، طبیعی و خوش‌ساخت او به آثار خلاق پیچیده‌تری مانند Cardinal، Esprit du Tigre، Cuir Pleine Fleur ​و مجموعه اخیرش یعنی Extension de Parfum تبدیل شد.

وی خودآموخته است و آثار دائماً در حال تکاملش اکنون حاوی مجموعۀ متنوعی از رایحه‌‌های منحصربه‌فردی است، که هر کدام بر اساس هنر عطر سنتی فرانسه ساخته شده است. تمام جزئیات، از ایجاد رایحه تا بسته‌بندی قابل‌بازیابی «خانگی» طراحی شده است. امروزه، هیلی یکی از معدود مالک-مؤسسان و کارخانۀ عطر لوکس مستقل در اروپا به شمار می‌‌‌رود. به‌خاطر این استقلال، هیلی اختیار ساخت عطرهایی را دارد که واقعاً منحصربه‌فرد هستند.

جیمز هیلی، متولد یورکشایر انگلیس، فلسفه و زیبایی‌شناسی را در کالج کینگ، دانشگاه لندن مطالعه کرد و در پاریس زندگی و کار می‌‌‌کند.

جیمز هیلی