آیس برگ

آیس برگ

محور فعالیت : مد ورزشی
شرکت مادر : پرفیوم هولدینگ
کشور : ایتالیا
تعداد محصول : 13

آیس‌ برگ، خانه‌ی مد ایتالیایی است که در سال 1962 توسط زوجی به نام سیلوانو جرانی و جولیانا مارچینی تاسیس شد. این زوج شرکت گروه گیلمار را نیز تأسیس کردند که مالک برند «آیس‌برگ» است.

این شرکت در سن جیووانی این مارینیانو (ریمینی) ایتالیا مستقر بود و به عنوان شرکت بافتنی کوچک به دنیای مد وارد شد. آیس‌برگ یکی از اولین شرکت‌های ارائه کننده‌ی لباس‌های ورزشی شیک بود که طراحی‌های خلاقانه و استفاده از لباس‌های بافتنی (دارای رنگ‌های روشن، طرح‌های ظریف یا کارهای هنری و حتی کارتون‌ها) را به کمک استفاده از آخرین فناوری‌ها و مواد ممکن ساخته بود.

خط تولید پوشاک مردانه‌ی آیس‌ برگ در سال 1974 آغاز به کار کرد و مجموعه‌ی زنانه‌ی آن در سال 1976 عرضه شد. کالاهای چرمی ‌در سال 1992 به تولیدات این شرکت اضافه شدند و مجموعه لباس‌های جین آیس‌برگ نیز از سال 1995 عرضه شدند. اولین بوتیک این شرکت در میلان در سال 1989 افتتاح شد و نمایشگاه نیویورک نیز در سال 1991 آغاز به کار کرد.

مجموعه‌ی زنانه‌ی آیس‌برگ در پاییز 1995 در سالن‌های مد میلان عرضه شد. این برند در قرن بیست و یکم بین محافل موسیقی هیپ‌هاپ و پاپ مشهور شده بود و دامنه‌ی محصولات آن شامل پوشاک مردانه، زنانه و کودک، عینک، ساعت و عطر بودند.

اولین عطر آیس‌برگ با نام عطر زنانه‌ی آیس‌برگ در سال 1989 در بطری غیرمعمول کج و معوجی به بازار آمد. عطر متناظر مردانه در سال 1991 عرضه شد. از آن زمان تعدادی عطر زنانه و مردانه توسط آیس‌برگ تولید شده‌اند.

آیس برگ