هامر

هامر

محور فعالیت : اتومبیل‌
شرکت مادر : رولون
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 5
هامر برندی آمریکایی از وسایل نقلیه، کامیون و SUVهای لوکس است که در سال 1992 تأسیس شد. وسایل نقلیه‌ی هامر برای سفر و سواری‌های زمینی صحرایی و خارج از جاده طراحی شده‌اند. هر مدل‌ هامر کاملاً منحصر به فرد است.
اولین مدل هامر به نام HMMWV یا «هاموی» در اواسط دهه‌ 1980 توسط شرکت AM General برای نیروهای مسلح ایالات متحده ساخته شد. این شرکت در سال 1992، بازاریابی و فروش نسخه‌های غیرنظامی ‌این وسیله‌ی نقلیه را آغاز کرد. نسخه‌ی غیرنظامی هاموی M998 تا حدی در نتیجه‌ی اصرار یکی از ستاره‌های فیلم اکشن یعنی آرنولد شوارتزنگر عرضه شد؛ وی در هنگام فیلمبرداری یک فیلم، نسخه‌ی هاموی اصلی را دیده بود. هاموی تحت نام تجاری هامر عرضه شد.
این برند در سال 1999 به جنرال موتورز فروخته شد. این شرکت به بازاریابی و توزیع کلیه‌ی وسایل نقلیه‌ی ساخت AM General ادامه داد، نام مدل اصلی را به H1 تغییر داد و مدل‌های جدید H2 و H3 را به ترتیب در سال‌های 2002 (به دنبال آن، نسخه‌ی وانت تخت، H2 SUT در سال 2004) و 2005 عرضه کرد. تولید مدل H1 در سال 2006 متوقف شد. تا آن زمان، وسایل نقلیه‌ی هامر در 33 کشور جهان توزیع شده بودند.
تیم اتومبیلرانی هامر با نام «Team Hummer Racing) در سال 1993 تاسیس شد و راد هال ریاست آن را بر عهده گرفت. تیم آن‌ها، توانایی‌های این وسیله‌ی نقلیه را نشان داد.
برند ‌هامر به دنبال ورشکستگی جنرال موتورز در سال 2010 و چند تلاش ناموفق برای فروش آن تعطیل شد.
عطرهای هامر تحت مجوز شرکت آرایشی الیزابت آردن هستند. اولین عطر در سال 2004 تولید شد.
هامر