هیرام گرین

هیرام گرین

محور فعالیت : عطر سازی طبیعی
کشور : هلند
تعداد محصول : 6

این عطرساز متولد کانادا از سال 2013 به تولید عطرهای دست‌ساز از بهترین مواد طبیعی مشغول است. عطرهای او شایعه‌ی خسته کننده بودن عطرهای طبیعی و ماندگاری و پخش بوی پایین نسبت به عطرهای سنتی را به چالش می‌کشند.

عطرهای هیرام به بهترین شکل با عناوین شدید، غنی و رسا توصیف می‌شوند. این امر تا حدی به دلیل وجود مواد طبیعی گرانبها و گاه بسیار پرهزینه‌ای است که از نقاط مختلف دنیا تهیه می‌شوند. رنگ‌های غنی عطرها از ترکیبات موجود در آن نشأت می‌گیرند و به بطری‌ها ظاهری شبیه به جواهرات می‌بخشند.

هر عطر می‌تواند در درجه‌ی اول از هر چیزی الهام بگیرد: از موسیقی تا هنر یا مسافرت. سپس ایده‌ی انتزاعی به آرامی ‌و با دقت و توجه بسیار زیاد، به چیزی ملموس تبدیل می‌شود. انجام صدها آزمایش در طول چند سال برای ایجاد فرمول نهایی در کارهای هیرام غیرمعمول نیست.

این عطرها مورد تحسین کارشناسان و علاقمندان قرار گرفته‌اند. عطر دارای زمینه‌ی چرم هاید در سال 2019 به جایزه‌ی «هنر و بویایی دست‌ساز» دست یافت. این جایزه‌ی بین‌المللی از برتری در عطرهای مستقل، دست‌ساز و تجربی تجلیل می‌کند.

دامنه‌ی کار هیرام در حال حاضر به هفت عطر محدود شده است که در ویال‌های 50 میلی‌لیتری و 1 میلی‌لیتری نمونه موجود هستند. تمامی عطرها 100٪ طبیعی، گیاهی (به استثنای موم زنبورعسل مطلق در اسلودایو) و عاری از GMO هستند. هیچ آزمایشی بر روی حیوانات صورت نمی‌گیرد. همه چیز در دسته‌های کوچک در استودیوی هیرام در گودا هلند تولید می‌شود.

هیرام گرین