گپ

گپ

محور فعالیت : مد
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 33

شرکت گپ نوعی خرده‌فروش پوشاک آمریکایی مستقر در سان‌فرانسیسکو است. گپ تنها یکی از برندهای این شرکت است که شامل بنانا ریپابلیک، اولد نیوی، اتلتا و پایپر لایم نیز می‌باشد.

گپ در سال 1969 توسط دونالد و دوریس فیشر تاسیس شد. این فروشگاه با تمرکز بر روند «پادفرهنگی» سال 1969 در ابتدا به فروش شلوار جین لیوایس (به قمیت 7 دلار آمریکا در آن زمان) و صفحات گرامافون برای بازار جوانان می‌پرداخت. این فروشگاه تنها با 63،000 دلار سرمایه افتتاح شد، اما فروش آن تا سال 1970 به بالای 2 میلیون دلار رسید و فروشگاه دوم در سن‌خوزه افتتاح شد. این زنجیره تا سال 1973 به 25 فروشگاه افزایش یافته بود و در حال گسترش در سرتاسر ایالات متحده بود. این شرکت در سال 1974، فروش پوشاک تحت برچسب خود را آغاز کرد.

شرکت گپ در سال 1983 میلادی در اقدامی کم خطر، بنانا ریپابلیک را خرید که در آن زمان به تولید پوشاک سفری می‌پرداخت. تصویر و خطوط تولید بنانا ریپابلیک تغییر یافتند و امروزه به فروشگاه پوشاکی مجلل برای مصرف کنندگان تبدیل شده‌اند. سپس شرکت گپ در سال 1994، اولد نیوی را راه‌اندازی کرد تا کالاهای ارزان قیمت‌تر بازار پوشاک را پوشش دهد. خرده‌فروشی کفش پایپر لایم در سال 2006 ایجاد شد و این شرکت با خرید خرده‌فروشی پوشاک ورزشی زنانه‌ی اتلتا در سال 2009، خدمات خود را کامل کرد.

امروزه شرکت گپ دارای بیش از 3،100 فروشگاه در سراسر جهان از جمله ایالات متحده، انگلستان (محل اولین فروشگاه بین‌المللی)، کانادا، چین، فرانسه، ایرلند، ژاپن و ایتالیا است. فروشگاه‌های خرده‌فروشی دارای حق پخش نیز در آسیا، استرالیا، اروپا، آمریکای لاتین، خاورمیانه و آفریقا وجود دارند.

این شرکت به دلیل داشتن پوشاک با کیفیت، کمپین‌های تبلیغاتی به یاد ماندنی برای تمام فروشگاه‌های زیرمجموعه‌ی شرکت و فعالیت‌های اجتماعی خود مشهور است. گپ در پروژه‌ی Product Red شرکت داشت و 50٪ سود خود در Red Product را به جنبش جهانی اهدا کرد. Product Red تا سال 2011 بیش از 170 میلیون دلار را برای مبارزه با ایدز، سل و مالاریا توسط صندوق جهانی جمع‌آوری کرده است.

عطرهای گپ و برند بنانا ریپابلیک آن با همکاری شرکت اینتر پرفیومز تولید می‌شوند. اولین عطرهای برند گپ، چهار رایحه‌ی مناسب برای هر دو جنس (گراس، ارث، دی و هیون) بودند که در سال 1994 ارائه شدند. این شرکت همچنان به تولید عطرهای جدید مردانه و زنانه ادامه می‌دهد و خط تولید عطر خود را گسترش داده‌ تا شامل محصولات مراقبت از بدن نیز باشد.

گپ