استی لودر

استی لودر

محور فعالیت : لوازم آرایشی
شرکت مادر : استه لودر
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 54

استی لودر یک کمپانی آمریکایی که در سال 1946 تاسیس شده و تا به امروز توانسته موفقیت های بسیاری را کسب نماید.

استی، خواهرزاده یک شیمیدان مجارستانی، در سنین نوجوانی در هنر کرم های صورت آموزش دید.

پدر استی یک فروشگاه ابزار فلزی داشت و استی در آنجا ویترین ها را مرتب می کرد. اما او گرایش بیشتری به دایی خود، جان شوتز، داشت که یک شیمیدان بود. جان به استی شستن پوست با روغن به جای صابون های زبر و هم چنین ترکیب کردن کرم های منحصر به فرد و ویژه اش را آموزش داد. استی تعریف می کند که: «این معجون یک کرم نرم و ملایم بود که باعث می شد به طرز شگفت آوری احساس خوشبویی کنید، صورتتان را مانند ابریشم تابیده می کرد، و هر گونه عیب و ایراد گذرایی را تا آخر روز از بین می برد» و او پس از مدت کوتاهی این معجون جادویی را Super-Rich All Purpose Creme نامید. این کرم اولین محصول او بود که «قدرت خلق زیبایی» را به فرد می داد.

در سال 1953 استی لودر اولین عطر خود را تحت عنوان یوس دو - Youth Dew وارد بازار عطر و ادکلن کرد و توانست یکی از عطر های پرفروش آن زمان شود. در سال 1964 برند آرامیس را برای تولید محصولات عطر و ادکلن و زیبایی تاسیس کرد و توانست سهم خود را از فروش این گونه محصولات افزایش دهد.

استی به بازیگر شدن می اندیشید و معتقد بود که «بازیگران زن مظهر زیبایی بودند». او حتی چند سال پس از تولد پسرش، لئونارد، در تئاتر چری لین نیویورک بر روی صحنه رفت و در حالی که مشغول تمرین کردن بود لئونارد در انتهای سالن نسشته و مادرش را نظاره می کرد. اما در نهایت بازیگری به اندازه تهیه محلول های مراقبت از پوست در او احساس رضایت ایجاد نمی کرد. او در جایی گفت: «من می خواستم اسمم در سینما و تئاتر بدرخشد اما با ظاهر شدن آن بر روی بطری های آرایشی نیز مشکلی نداشتم.»

خانم استی لودر در سال 2004 در گذشت و کمپانی به دست خانواده او اداره می شود.

استی لودر