اسپریت

اسپریت

محور فعالیت : تجهیزات جانبی
شرکت مادر : کوتی
کشور : آلمان
تعداد محصول : 27

اسپریت نوعی برند بین‌المللی سبک زندگی جوانان است که در سال 1968 میلادی توسط داگ و سوزی تامپکینز تأسیس شد. این زوج در ابتدا به ارائه‌ی لباس‌های شیک و اسپرت از پشت اتومبیل خود می‌پرداختند و زندگی حقوقی رسمی ‌خود با عنوان گروه Esprit Far East را به لطف کمک مالی ارائه شده توسط مایکل یینگ در اوایل دهه‌ی 1970 میلادی آغاز کردند.

نام این شرکت چند سال بعد به Esprit de Corps تغییر یافت.

فروش سالانه‌ی این شرکت در اواخر دهه‌ی 1970 به 120 میلیون دلار افزایش یافت.

این شرکت به ایجاد شبکه‌ای بین‌المللی بین هنگ‌کنگ و آلمان پرداخت که همچنان به عنوان محور شرکت اسپریت مشغول به کار است.

لوگوی منحصر به فرد اسپریت طراحی شده با شابلون «Esprit» و E سه خطی در سال 1979 توسط جان کازادو طراحی شد. این شرکت بدون تبلیغات قابل توجه یا حضور در خرده‌فروشی‌ها، تنها با تکیه بر کاتالوگ‌های سفارش پستی برای استفاده از «افراد واقعی» به عنوان مدل‌هایی برای جذب مشتری‌های جدید در اواخر دهه‌ی 1970 / اوایل دهه‌ی 1980 به موفقیت دست یافت. Esprit Kids در سال 1981 راه‌اندازی شد و پوشاک راحت با کیفیت شرکت را به مخاطبان کم سن و سال‌تر عرضه کرد. در ادامه، لوگو، پوشاک و زیبایی‌ متمایز این شرکت از طریق مفهوم منحصر به فرد «فروشگاه درون فروشگاهی» به بازار عرضه شدند؛ این مفهوم به عرضه‌ی پوشاک اسپریت از طریق بخش‌های خاصی از فروشگاه‌های بزرگتر می‌پرداخت. اسپریت در اواسط دهه‌ی 1980، بوتیک‌های خرده فروشی اختصاصی را به صورت رسمی جایگزین کاتالوگ‌ها کرد.

گسترش شرکت به بازار سنگاپور و اروپا از اواسط دهه‌ی 1980 آغاز شد. داگ تامپکینز در سال 1990 شرکت را ترک کرد، اما سوزی تامپکینز و سرمایه‌گذاران این خط تولید را ادامه دادند و کمپین تبلیغاتی جدید و تأمل‌برانگیزی را آغاز کردند که با بهره بردن از آگاهی اجتماعی در اروپا بسیار موفق بود. این شرکت برای اولین بار در سال 1993 در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ ثبت شد.

فعالیت اسپریت در اواسط دهه‌ی 1990 میلادی به لوازم جانبی و دکوراسیون منزل گسترش یافت. اسپریت شرکت لوازم آرایشی "رد ارث" را خریداری کرد و شهرت خود در پوشاک راحت و ورزشی با کیفیت را در قرن بیست و یکم نیز ادامه داده است.

اسپریت اولین عطرهای خود را در سال 2001 عرضه کرد و مجموعه‌ای از عطرهای زنانه‌ی موفق در آن سال ارائه شدند.

اسپریت