ارمنگیلدو  زگنا

ارمنگیلدو زگنا

محور فعالیت : مد
شرکت مادر : استه لودر
کشور : ایتالیا
تعداد محصول : 34

ارمنگیلدو زگنا یکی از خانه‌های مد ایتالیا است که به تولید لباس‌های مردانه‌ی با کیفیت از سال 1910 میلادی شناخته می‌شود. این خانه در ابتدا توسط ارمنگیلدو زگنا تأسیس شد و امروزه با مدیریت نسل چهارم خانواده‌ی زنگا همچنان به عنوان تجارتی خانوادگی باقی مانده است.

این شرکت تمامی جنبه‌های مورد نیاز برای لباس‌های خود، از پارچه گرفته تا محصول نهایی را تولید می‌کند. کارخانه‌ی پشم زنگا نیز در سال 1910 تاسیس شد و پارچه‌ی مورد استفاده در لباس‌های زنگا را تولید می‌کند. این شرکت یکی از بزرگترین تولید کنندگان پارچه‌های ظریف دنیا است که سالانه بیش از 2.3 میلیون متر پشم تولید می‌کند. زنگا علاوه بر تولید کت و شلوارهای با کیفیت خود به تولید کت و شلوارهای پشمی برای سایر طراحان از جمله گوچی، ایو سن لوران و تام فورد نیز می‌پردازد. زنگا به تعهد خود نسبت به کیفیت، اکتشاف فناوری و پیشرفت در تولید پشم شناخته می‌شود.

تولید در سال 1910 آغاز شد و این کارخانه تا دهه‌ی 1930 میلادی، بیش از 1000 کارگر را به خدمت گرفت. پسران ارمنگلیدو به نام‌های آلدو و آنجلو در سال 1942 به این حرفه‌ی خانوادگی پیوستند و پس از درگذشت پدر خود در سال 1966 جای او را گرفتند. کارخانه‌ای دیگر به رهبری آن‌ها در اسپانیا و در نهایت سوئیس افتتاح شد. زنگا در حال حاضر دارای هشت بخش تولیدی در سراسر دنیا است و علاوه بر کت و شلوارهای آماده به تولید کت و شلوارهای سفارشی نیز می‌پردازد.

زگنا اولین بوتیک خود را در سال 1980 در پاریس افتتاح کرد و امروزه دارای بیش از 500 بوتیک در سراسر جهان و نمایندگی‌ها و فروشگاه‌های بزرگ در تمامی شهرهای بزرگ دنیا است. در حال حاضر، پیشنهادات زنگا طیف گسترده‌ای از پوشاک مردانه از جمله کت و شلوار، کراوات، لباس کشباف، پیراهن، لوازم جانبی و عطرها را شامل می‌شوند.

اولین عطر زنگا با همکاری YSL Beaute عرضه شد. این شرکت در سال 2011، قرارداد مجوز جدیدی را برای تولید عطر با شرکت‌های Estee Lauder امضا کرد.

ارمنگیلدو زگنا