انریکو کاوری

انریکو کاوری

محور فعالیت : مد
شرکت مادر : گلد میلانو
کشور : ایتالیا
تعداد محصول : 6

انریکو کاوری یکی از طراحان مد ایتالیایی است که به تأسیس خانه‌ی مد خود پرداخت. طراحی‌های وی با توجه به روشنایی رنگ، شیوع کروماتیسم، فانتزی فراوان چاپ و ذوق تفریحی ​​و لذت‌بخشی مشخص هستند.

این طراح، اولین مجموعه‌ی خود با نام توشه انریکو کاوری را در سال 1973 در میلان ارائه کرد. وی استعداد خلاقانه‌ی خود را نشان داد و این امر موجب شهرت وی در دنیای مد و نمایندگی وی از عادات و طعم‌های ساخت ایتالیا شد. اولین مجموعه‌ی زنانه‌ی او در سال 1977 در پاریس برپا شد و موفقیت وی و تمجید سریع مطبوعات مد و اندیشمندان را برای وی به ارمغان آورد. مجموعه پوشاک مردانه نیز اندکی بعد عرضه شدند. پولک‌ها به نشانه‌ای از امضاء وی تبدیل شد و روزنامه‌ی «لی فیگارو» نوشت: «پولک‌ها برای كاوری به مانند زنجیرهای شانل هستند.»

خانه‌ی انریکو کاوری شامل مجموعه‌های مختلفی برای زنان، مردان و کودکان و همچنین طیف وسیعی از لباس‌های جین بود و لوازم آرایشی را در سال 1981 به این محصولات اضافه کرد. اولین عطر زنانه‌ی آن‌ها اندکی بعد در سال 1982 با نام Paillettes (پولک) عرضه شد و اولین عطر مردانه‌ی آن‌ها با نام انریکو کاوری پور هوم نیز به دنبال آن وارد بازار شد. کاوری در پالازا مورتی ونیز، یکی از عجیب‌ترین جشن‌های بالماسکه را برگزار کرد. مجموعه‌ی You Young Coveri مخصوص مخاطبان جوان نیز در سال 1985 ارائه شد.

یکی از مهم‌ترین جوایز دریافتی این فرد خلاق، جایزه‌ی Grande Médaille de Vermail در سال 1987 در پاریس بود. انریکو کاوری نام مستعار Commendatore della Repubblica را نیز دریافت کرد و به این ترتیب به تنها فردی تبدیل شد که قبل از 35 سالگی به این افتخار دست می‌یابد.

پس از مرگ انریکو کاوری در سال 1990، خواهرش سیلوانا جانشین وی شد. او با این کار آشنا بود، زیرا برای مدتی طولانی در کادر مدیریتی بود و به طراح کمک می‌کرد. پسر سیلوانا و با استعدادترین خواهرزاده‌ی انریکو یعنی فرانچسکو مارتینی کاوری نیز با فعالیت به عنوان مدیر نوآوری You Young Coveri به فعالیت در طراحی مد پرداخت. او به یکی از چهره‌های مطرح این خانه‌ی مد تبدیل شد و در حال حاضر، طراح اصلی و مدیر هنری این مجموعه است. برخی از جوایز دریافتی وی شامل Premio Ago d'oro در سال 1998، Premio Donna Circe، Premio Arte e Immagine nel mondo در سال 2002، و همچنین جایزه‌ی طراح سال 2004 ایالات متحده هستند.

نامگذاری خیابانی در پراتو ایتالیا بر اساس نام طراح یعنی پیازاله انریکو کاوری، افتخاری ویژه را برای این خانه به ارمغان آورد.

انریکو کاوری