دزنتارس

دزنتارس

محور فعالیت : لوازم آرایشی
کشور : لتونی
تعداد محصول : 3

دزنتارس امروزی به شکل تنه‌ای قوی با تاج گسترده، از چهار جوانه‌ی درهم پیچیده‌ی ریشه‌دار در یک قرن و نیم پیش شکل گرفته است. تاریخچه‌ی دزنتارس از اواسط قرن 19 آغاز می‌شود.

کارخانه‌ی صابون و عطر بریجر در سال 1849 در ریگا تأسیس شد و به تولید صابون، شمع و عطر و ادکلن با استفاده از ترکیبات آماده از فرانسه پرداخت. در نیمه‌ی دوم قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، چندین شرکت کوچک عطر و لوازم آرایشی در شهرهای مختلف لتونی بوجود آمده بودند. چندین شرکت آن منطقه در سال 1940 میلادی ملی شدند و به کارخانه‌ی صابون و عطر سارکانا اوزما (کارخانه‌ی بریجر سابق)، کارخانه‌ی مواد شیمیایی، شمع و لوله‌ی مترا، کارخانه‌ی عطر فلورا و کارخانه لوله و لوازم آرایشی روتا تبدیل شدند. تولید کنندگان عطر و لوازم آرایشی از سال 1947 تا 1951 مجددا سازماندهی شدند و فلورا و روتا به نفع شرکت‌های بزرگتر ساركانا اوزما و مترا منحل گشتند. کارخانه‌ی معروف مترا در ژوئن سال 1951 به دزنتارس تغییر نام داد. دزنتارس در سال 1958 با کارخانه‌ی صابون سارکانا اوزما ادغام شد. این شرکت جدید نام دزنتارس را حفظ کرد.

حجم تولید با گذشت زمان در نتیجه‌ی خدمات خودکار و مکانیکی افزایش یافت. تأسیسات جدیدی در منتها الیه ریگا ساخته شد و عملیات اصلی در سال 1969 به ساختمان جدید منتقل گشت. تجهیزات و خدمات مکانیکی جدید در اوایل دهه‌ی 1970 میلادی، امکان تهیه و ریختن عطر و مایعات لوازم آرایشی، ساخت لوله‌های آلومینیومی ‌و آماده‌سازی و بسته‌بندی کرم‌ها و خمیردندان‌ها را فراهم ساخت. کارخانه‌ی دزنتارس در ژانویه‌ی 1976، وضعیت قانونی خود را به عنوان اتحادیه‌ی تولیدی ریگا برای صنعت عطر و لوازم آرایشی دزنتارس تغییر داد. در اکتبر 1991 تصمیم گرفته شد تا دزنتارس به شرکت سهامی تضامنی تبدیل شود و این امر با دریافت گواهی در تاریخ 7 نوامبر 1991 رسمی شد. امروزه شرکت دزنتارس با طی کردن مسیر رشد و تغییرات طولانی مدت به ​​بزرگترین تولید کننده‌ی مواد آرایشی زیستی و عطر در حوزه‌ی بالتیک تبدیل شده است.

دزنتارس