دورسی

دورسی

محور فعالیت : عطرسازی
کشور : فرانسه
تعداد محصول : 39

خانه‌ی عطر دورسی به معنای واقعی کلمه نوعی خط تولیدی عطر اشرافی در فرانسه است. فلسفه‌ی این خانه بر کیفیت، کتمان حقیقت، شخصیت، اغواگری، ستایش، خلاقیت و اصالت استوار است. آنها به سنت و میراث دیرینه‌ی خود بسیار افتخار می‌کنند.

اگرچه این خانه هرگز به خود کونت دی‌اورسای متعلق نبوده است، اما عطرها و فضای رومانتیک نام او موجب تأسیس شرکت فرانسوی دورسی در سال 1908 شدند؛ هدف این شرکت، حفظ میراث عطرهای کونت و ایجاد نوعی خانه‌ی عطر لوکس اشرافی بر اساس آن بود.

بنیانگذاران از هیچ هزینه‌ای برای ایجاد تصویر این برند کوتاهی نکردند: مواد اولیه‌ی دارای بالاترین کیفیت، بطری‌های کریستالی Lalique و Baccarat، کارخانه‌های خصوصی برای تولید عطرها. این شرکت بسیار موفق بود و تعداد زیادی عطر شگفت‌آور تولید شدند. برخی از آن‌ها، از جمله عطر افسانه‌ای تولید شده توسط خود آلفرد دی‌ اورسای (Etiquette Bleu) در خط تولید جدید عطرهای دی‌اورسای نیز حضور دارند.

کونت دی‌اورسای از زمان تأسیس این خانه به عنوان «چهره‌ی» آن شناخته می‌شود. داستان عشق افسانه‌ای کونت، شکوه اشرافی و بوی پیشگام و جدید عطر، بهترین تبلیغ ممکن برای محصولات عالی آن‌ها بودند. صرف نظر از میزان نزدیکی معانی «اشرافیت» و «تجملات» در تاریخ بشریت، انسان‌ها در آغاز قرن بیستم، تفاوت دردناک بین آن‌ها را احساس کردند.

ماری هویه در فوریه‌ی 2007 صاحب این خانه شد؛ وی شیفته‌ی تاریخ خانه و عاشق عطرهای گرانبهای دورسی بود. عطرهای دی‌ اورسای به لطف ماری وارد فروشگاه‌های عطر خارج از کشور مادری فرانسه نیز شدند.

دورسی