دانا

دانا

محور فعالیت : عطرسازی
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 51

برند دانا یک مارک عطر است که در سال 1932 در اسپانیا تأسیس شد. خاویر سرا، مدیر اجرایی سابق خانه عطر اسپانیایی مایروجیا، این شرکت را راه اندازی کرد و مدت کوتاهی پس از آن به پاریس نقل مکان کرد. دانا از نام دانایی، مادر پرسئوس در اساطیر یونانی نامگذاری شده است. ظاهراً دانایی زیبایی فوق العاده ای داشت و نام او به نمادی برای زیبایی زنان بدل شده است. در لوگوی این شرکت یک طرح یکپارچه از سر یک زن زیبا طراحی شده که کار هنرمند اسپانیایی ماریانو آندرو است.

اولین محصول این شرکت یک عطر زنانه شرقی قوی به نام تابو ساخته عطرساز بنام جین کالرز بود. این عطر در حال حاضر یک عطر کلاسیک است و همیشه جزء پرفروش‌ها بوده است. این عطر امروزه نیز تولید می‌شود. دانا بین دهه های 1930 و 1950 تعدادی عطر کلاسیک قابل توجه را عرضه کرد، از جمله عطرهای مردانه کانو و اینگلیش لدر و عطر زنانه آمبوش.

این شرکت در سال 1940، هنگامی‌که فرانسه توسط آلمان اشغال شد، به ایالات متحده نقل مکان کرد.

عطرهای دانا با گذشت زمان از عطرهای با پرستیژ به محصولات تولید انبوه بازار تغییر یافته اند. این شرکت همچنین مجوز چندین عطر کلاسیک را که در اصل توسط خانه های دیگر تولید شده اند را دارد مانند چنتیلی (تولید شده توسط هوبیگانت)، لاوز بیبی سافت و دیگر عطرهای سری لاو (تولید شده توسط مم)، و توجورز موی (تولید شده توسط کوردی و سپس مکس فکتور). دانا در سال 1994 توسط رنسانس کازمتیکس خریداری شد اما ورشکستگی این شرکت در سال 1999 منجر به رسیدن مالکیت به شرکت نیو دانا پرفیومز شد که بعدها به دانا کلاسیک تغییر نام داد.

دانا کلاسیک همچنان بسیاری از رایحه هایی را که در ابتدا توسط دانا عرضه شده است را تولید می‌کند و آنها نسخه های به روز شده ای از برخی از عطرهای محبوب سالهای گذشته مانند هیوِن سنت و تورجورز موی را برای مشتریان مدرن عرضه می‌کنند.

دانا