کریستینا اگیلرا

کریستینا اگیلرا

محور فعالیت : سلبریتی (فرد مشهور)
شرکت مادر : رولون
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 8

کریستینا آگیلرا یک ستاره و بازیگر پاپ آمریکایی است که شروع کار خود را در سریال تلویزیونی دیزنی با نام «کلوب میکی ماوس» در کنار بریتنی اسپیرز، جاستین تیمبرلیک و رایان گاسلینگ آغاز کرد. ستاره متولد 1990، صدای قابل توجه خود را در سنین جوانی فاش کرد. بعد از حضورش در کلوب "میکی ماوس" آگیلرا با خواندن آهنگ «بازتاب» که موسیقی متن فیلم مولان از کمپانی دیزنی بود، کار خود را در صنعت موسیقی شروع کرد.

اولین آلبوم انفرادی او به نام کریستینا آگیلرا در سال 1999 منتشر شد و سه تک آهنگ از آن شماره یک شدند. این آلبوم بیش از 17 میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رسیده که براساس آمار فروش انجمن صنعت موسیقی ایالات متحده آمریکا یکی از 100 آلبوم برتر در همه زمان‌ها است. آگیلرا نامزد دریافت گرمی‌برای بهترین خواننده پاپ زن شد و یک جایزه گرمی‌برای بهترین هنرمند جدید دریافت کرد.

پس از اولین آلبوم، او اولین آلبومش به زبان اسپانیایی به نام «Mi Reflejo» و یک آلبوم کریسمسی برای سال 2000 را نیز منتشر کرد. او برنده یک جایزه گرمی‌لاتین و پرفروش‌ترین خواننده در سال 2000 شد. آلبوم بعدی او با نام برهنه 2002 صدا و تصویر بزرگترشده ای از آگیلرا نشان داد. وی در همان سال با همسر آینده خود جردن برتمن ملاقات کرد و این زوج در سال 2005 ازدواج کردند.

آلبوم بعدی او با نام بازگشت به اصول در سال 2006 عرضه شد و پس از آن آگیلرا برای مدتی وقت را برای ازدواج و خانواده اش صرف کرد. وی در سال 2008 پسری به دنیا آورد.  ششمین آلبوم استودیویی آگیلرا به نام بیونیک در سال 2010 منتشر شد. کریستینا آگیلرا در چندین فیلم نقش های كوچك و حضور افتخاری داشته است، اما اولین حضور او به عنوان ستاره فیلم در سال 2010 در فیلم برلسک بود. او همچنین در برنامه تلویزیونی "The Voice" به عنوان داور ظاهر شد و به عنوان صدای مهمان در تک آهنگ مارون 5 با نام «حرکت مانند جاگر» حضور داشت که در سال 2011 نامزد دریافت جایزه گرمی‌شد.

اولین عطر کریستینا آگیلرا به نام ایکس پوز، در سال 2004 و  تنها در اروپا منتشر شد. نسخه 2007 عطر کریستینا آگیلرا عطر شماره یک انگلستان در سال انتشارش بود و در سال 2009 به پرفروش‌ترین عطر در آلمان تبدیل شد.

کریستینا اگیلرا