چروتی

چروتی

محور فعالیت : مد
شرکت مادر : دیزاینر پارفومز
کشور : ایتالیا
تعداد محصول : 12

چروتی یک خانه مد ایتالیایی است که ریشه آن در صنعت نساجی است. در سال 1881، برادران چروتی استفانو، آنتونیو و کوئینتینو کارخانه نساجی لانیفیچیو فراتلی چروتی که یک کارخانه مخصوص پشم بود، در شهر کوچک بیه لا افتتاح کردند. این تجارت به پسر آنتونیو، سیلویو واگذار شد، اما مرگ زودهنگام وی در سال 1950 منجر به این شد که تجارت توسط پسرش، نینو چروتی که در آن زمان فقط 20 سال داشت اداره شود. نینو تکنیک های مدرن را در کارخانه به کار برد و نتایج به قدری موفقیت آمیز بود که این عملیات به دو کارخانه دیگر نیز گسترش یافت.

علاقه نینو از پارچه به سمت طراحی مد منتقل می‌شود و اولین مجموعه آقایان وی با عنوان "هیتمن" در سال 1957 معرفی می‌شود.

برند سروتی با افتتاح بوتیک در پِلیس دلا مدلین در سال 1967  به طور رسمی‌در پاریس راه اندازی شد. هم لباس های مردانه و هم زنانه با استفاده از پارچه های تولید شده در کارخانه لانیفیچیو فراتلی چروتی تهیه می‌شدند. چروتی برای پارچه های نفیس و برش های تمیز اش مشهور شد. لباس های پشمی‌کلاسیک تولید انحصاری آن خانه مد بود و طراح جورجیو آرمانی در اوایل کار خود برای برچسب های هیتمن و چروتی طراحی می‌کرد.

با گذشت سالها چروتی گسترش یافت و چروتی 1881 را ارائه داد (خط تولید منشعب شده)، یک مجموعه لوکس و آماده برای پوشیدن به نام های چروتی آرته، چروتی جینز، مجموعه تجاری برادران چروتی برای آقایان، و چروتی 1881 شیپز (برای بازار آسیا). سرانجام تمام خطوط لباس در برچسب چروتی 1881 قرار گرفتند. چروتی به عنوان پوشاک ستارگان شناخته شد و اغلب طرح‌هاو لباس هایی برای استفاده در فیلم‌هافراهم می‌کند.

عطرها بخش اولیه و مهمی‌ از برند چروتی بود. اولین عطر این شرکت با نام نینو چروتی برای آقایان که در سال 1978 معرفی شد. اولین عطر زنانه به نام نینو چروتی پور فم، در سال 1987 رونمایی شد.

نینو چروتی در سال 2000 از خانه مد بازنشسته شد تا بتواند روی تجارت نساجی تمرکز کند. این خانه امروز تحت مدیر خلاقه جسپر برجیسون (لباس مردانه) و ریچارد نیکول (لباس زنانه) ادامه به کار می‌کند. عطرهای چروتی امروزه تحت برند چروتی و چروتی 1881 و در همکاری با کوتی تولید می‌شوند.

چروتی