کادیلاک

کادیلاک

محور فعالیت : اتومبیل‌
شرکت مادر : بیوتی کانتکت
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 4

کادیلاک یک برند آمریکایی برای اتومبیل‌ها و وسایل نقلیه لوکس است. این برند توسط هنری لیلند در سال 1902 در دیترویت تاسیس شد. هنری لیلند یک مکانیک، مخترع، مهندس و کارآفرین در زمینه اتومبیل بود. او اسم کادیلاک را از نام یکی از اجدادش به نام آنتوان دلا موت کادیلاک اقتباس کرده است که در سال 1701 شهر دیترویت را تاسیس کرده است.

نشان خانوادگی خانواده کادیلاک الهام بخش نماد این کمپانی بوده است. این شرکت از بقایای کمپانی هنری فورد شکل گرفته است.

اولین اتومبیل کادیلاک در سال 1903 در نمایشگاه اتومبیل نیویورک رونمایی شد و پس از آن به طور کامل به فروش رفت.

در سال 1908 کادیلاک اولین ماشین سازی آمریکایی بود که موفق به دریافت نشان دوار از کلوب اتومبیلرانی سلطنتی انگلستان برای چشمگیرترین پیشرفت در زمینه خودروسازی شده است. استفاده آنها از بخش های قابل تعویض یک نوآوری مهم بود. خیلی زود، کادیلاک شروع به استفاده از شعار مشهور خود «استاندارد جهانی» کرد. در طول سالهای 1915-1930 کادیلاک موتورهای V8، V16 و V-12 را معرفی کرد. همچنین بدنه خودرو طراحی شده اش را در سال 1927 ارائه کرد. 

در سال 1909 جنرال موتورز کادیلاک را خرید. کادیلاک به بخش خودروهای سطح بالای این برند تبدیل شد. نام کادیلاک نشان دهنده عملکرد سازش ناپذیر، طراحی جسورانه و تکنولوژی پیشگام است. این خودروسازی اولین موتور خودران برقی را تولید کرد و در استفاده از تکنولوژی کامپیوتر در وسایل نقلیه پیشگام بود. همچنین اولین خودروسازی بود که رنگی به غیر از مشکی به رانندگان پیشنهاد می‌داد و با سری CTS-V موفق شد سریعترین خانواده خودروهای تولیدی را بسازد. 

در جشن صدمین سالگرد، کادیلاک دهه جدید را با برنده شدن در جایزه سین کانسبت آغاز می‌کند. در سال 2008، اولین خودروی فول سایز شاسی بلند هیبریدی جهان را رونمایی می‌کند - اسکیلید هیبرید. سدان CTS جایزه بهترین ماشین سال را در سال 2008 برنده شده است. لیموزین کادیلاک به عنوان وسیله نقلیه مراسم تاریخی تحلیف رئیس جمهور باراک اوباما استفاده شده است.

کادیلاک