بریونی

بریونی

محور فعالیت : مد
کشور : ایتالیا
تعداد محصول : 7

در سال 1945، بریونی نخستین مغازه خود را درخیابان باربرینی 79 رم گشود. این برند به سرعت به سبکی از زندگی تبدیل شد که ستارگان سینما، سران دولت و بیزنسمن ها برای خود برمی‌گزیدند. 

در سال 1952، بریونی برای نخستین بار در تاریخ، فشن شویی برای مردان را سازماندهی می‌کند. اجرا شده در سالن سفید قصر پیتی در شهر فلورنس، این رخداد توجه‌ها را به رنگ‌های روشن و پارچه‌های نوآور این برند معطوف کرد. 

در سال 1959، ورکشاپ‌های بریونی در شهر پنه‌ی ناحیه ابروتزو ایتالیا، خاستگاه سنت‌های خیاطی ایتالیایی، آغاز به کار کردند. این ورکشاپ‌های پیشرفته که از آن‌ها با نام بریونی اِ لا رومن یاد می‌شود، مفهوم Pret couture 1 را پایه ریزی کردند که برای این برند شهرت بین المللی به ارمغان آورد.

اصطلاح Pret couture از ترکیب دو اصطلاح haute couture به معنی فشن سطح بالا با prêt-à-porter به معنای پوشاک آماده ساخته شده است. اولی زمان و متقاعبا هزینه بسیار زیادی می برد و اغلب به سفارش فردی خاص دوخته می شود اما دومی پوشاکی است که به طور آماده و در سایزهای مختلف تولید می شود. مفهومی که اینجا از آن یاد شده چیزی میان این دو است.

در سال 1985، این برند مدرسه‌های خودش را در پنه با نام اسکولا دی آلتا سارتوریا با هدف انتقال نبوغ بریونی به نسل‌های جدیدتر ساخت.

بریونی