بوربون فرنچ پارفومز

بوربون فرنچ پارفومز

محور فعالیت : عطرسازی
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 38

بوربون فرنچ پارفومز در سال 1843 و توسط آگوست دوسان تاسیس شد. دوسان که از فرانسه به نیو اورلئانز (لوئیزیانا) آمده بود، عطرسازی خودش را در منطقه تاریخی Vieux Carré بنا کرد (که به‌عنوان محله فرانسوی‌ها شناخته می‌شود) و درست کردن عطرهای جذاب را برای ثروتمندترین خانواده‌های نیو اورلئانز شروع کرد.

یکی از اولین عطرهای ساخته‌شده توسط دوسان، کوس کوس نام داشت که در سال 1843 ساخته شده و هنوز هم یکی از پرفروش‌ترین عطرهای بوربون فرنچ پارفومز است. دوسان یک شریک تجاری به نام جی.اچ. تیندل داشت که یک شیمیدان جوان بود، در اروپا عطرسازی خوانده بود و درنهایت نام فروشگاه مشترکشان را به بوربون فرنچ پرفیوم کمپانی تغییر داد.

این فروشگاه در طی سال‌ها همچنان پررونق باقی بماند و سرانجام به مارگریت کارو فروخته شد که چندین سال در فروشگاه کار کرده بود و عطرسازی را تحت نظر تیندل آموخته بود. در سال 1973 بود که نوه مارگریت کارو، یعنی الساندرا کرین، این کسب‌وکار را به ارثت برد. مالک فعلی آنجا هم ماری الفتورئا بلار نام دارد که در سال 1991 بالاخره این کسب‌وکار را از الساندرا کرین خرید.

خانه عطرسازی بوربون فرنچ پارفومز همچنان به ارائه تعدادی از اصل‌ترین عطرهای ساخته‌شده توسط دوسان و تیندل ادامه می‌دهد، درحالی که مالکان موفق بوربون فرنچ پارفومز هم طی سال‌های متوالی توانسته‌اند که عطرهای جدیدی را به این مجموعه اضافه کنند.

بوربون فرنچ پارفومز به تولید دست‌ساز همه عطرهایش در تعداد محدود و کنترل‌شده ادامه می‌دهد، درحالی که بر استفاده از مواد اولیه طبیعی تاکید دارد. بوربون فرنچ پارفومز خدمات عطرسازی سفارشی خود را در فروشگاه ویژه‌ای ارائه می‌دهد که در رویال استریت واقع شده است.

بوربون فرنچ پارفومز