بودیکا

بودیکا

محور فعالیت : عطرسازی
کشور : انگلستان
تعداد محصول : 2

برند بودیکا که در لندن مستقر است، توسط دو طراح به نام‌های زویی بروچ و برایان کرکبی تاسیس شد. فعالیت بودیکا از سال 1997 در قالب کارهای هنری در گالری‌های هنری و همچنین دیگر فضاهای نمایشگاهی شروع شد تا این‌که 4 سال گذشت و بودیکا توسط «شورای مد بریتانیا» به‌طور رسمی برای حضور در هفته مد لندن دعوت شد.

نام بودیکا از نام یک ملکه باستانی و انقلابی گرفته شده است. حدود سال 60 پس از میلاد مسیح بود که بودیکا شدیدا با رومیان جنگید و در این میان هم شهر لندن به آتش کشیده شد. باستان‌شناسان امروزه نیز یک لایه قرمزرنگ در زیر خاک لندن را با نام «لایه بودیکا» می‌نامند. مجسمه بزرگ ملکه بودیکا و دخترانش نیز در خارج از ساختمان پارلمان بریتانیا حضور دارد و چشم‌انداز رمانتیک ویژه‌ای به شهر لندن می‌دهد.

بودیکا یکی از خانه‌های طراحی و مد است که به‌خاطر یکپارچگی، استقلال، عمق طراحی‌ها و توجهش به جزئیات همواره مورد توجه و احترام مخاطبان بسیاری بوده است. بودیکا کالکشن‌هایی را عرضه می‌کند که عمیقا براساس تحقیق شکل گرفته‌اند و طراحی شده‌اند، درحالی که با استفاده از بهترین پارچه‌های اروپایی ساخته می‌شوند، همگی هم با توجه جدی به تناسب‌های دقیق و اجرای بی‌نقص تزئینات. این لباس‌ها درواقع لباس‌های بی‌نقصی هستند که می‌توان تا آخر عمر از آنها استفاده کرد، اما در تعداد محدود تولید می‌شوند. به همین دلیل هم دارندگان لباس‌های بودیکا می‌توانند این حس خاص و شگفت‌انگیز را تجربه کنند که لباس‌های انحصاری و تکرارنشدنی را در اختیار دارند.

بودیکا علیه چیزهای توده‌ای و همگانی شکل می‌گیرد. البته تنش‌های مردانه/زنانه خاصی در کارهای بودیکا وجود دارد که هر کدام از کالکشن‌های بودیکا را به کارهایی ذاتا زنانه تبدیل می‌سازد که گاهی اوقات جذابیت‌های خاصی هم برای مردان دارند، مخصوصا به‌خاطر خیاطی بسیار دقیق و خاص آنها.

بودیکا