بابی براون

بابی براون

محور فعالیت : لوازم آرایشی
شرکت مادر : استه لودر
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 7

بابی براون یک برند لوازم آرایشی آمریکایی است که توسط یک هنرمند آرایشگر حرفه ای مشهور تاسیس شده است.

بابی زمانی که دختر جوانی بود با دیدن مادرش در حال استفاده از لوازم آرایشی مجذوب آنها شد. او اولین دوره آموزش حرفه ای آرایش را در یک مغازه لوازم آرایش فروشی در شهر خودش گذراند. بعد از فارغ التحصیل شدن از رشته گریم تئاتری از کالج امرسون بوستون، بابی به نیویورک نقل مکان کرد و تلاش کرد به عنوان یک آرایشگر مستقل در منتهن شروع به کار کند. بعد از انجام تعدادی پروژه کوچک برای مجلات مد و مدل‌ها و عکاس ها، اولین موفقیت بزرگ او با هفت صفحه عکس زیبایی به همراه سوپرمدل تاتیانا پاتیز و عکاسی وین ماسر و آرایش برای جلد مجله وگ آمریکا به دست آمد. عکس روی جلد از نائومی‌کمبل با عکاسی عکاس مشهور پاتریک دمارشلیر بود.

بعد از ده سال کسب و کار مستقل، او تصمیم گرفت لوازم آرایش ساده و طبیعی خودش را داشته باشد و برای این کار با یک شیمیدان مشورت کرد: «من می‌خواستم یک رژ لبی بسازم که هیچ بویی نداشته باشد، خشک یا چرب نباشد و ظاهرش مانند خود لب باشد ولی کمی‌بهتر – و در مورد آن با یک شیمی‌دان صحبت کردم.» در سال 1991 بابی براون تولید لوازم آرایش خود را با 10 رنگ رژلب قهوه ای و طبیعی در برگدورف گودمن و با نام بابی براون اسنشیال آغاز کرد که بلافاصله در روز اول صد رژلب به فروش رسید. دامنه لوازم آرایش او از رژلب فراتر رفت. مثلا، کرم های پایه او خلاقانه بودند زیرا پایه رنگ آنها به جای صورتی، زرد بود که غیر معمول بود. تنها چهار سال بعد از تاسیس برند در سال 1995 کمپانی استی لاودر این برند را خرید و کنترل خلاقه آن را همچنان در اختیار بابی براون قرار داد. 

بابی در سایت رسمی‌اش در مورد آنچه که زیبا می‌داند توضیح داده است: «یک ابروی پر، چشمان از خواب بیدار شده، یک برآمدگی بر روی بینی – اینها مشخصه هایی هستند که برای من الهام بخش هستند. زیبایی بی نقص بودن نیست. زیبایی قدردانی از فردیت شماست.» او باور دارد که هر زن باید زیبایی طبیعی و منحصر به فرد خود را ستایش کند و احساس کند که محصولات آرایشی اش فقط در این راه به او کمک می‌کند. « آرایش راهی است که یک زن با آن خودش را ببیند و حس کند فقط کمی‌زیباتر و با اعتماد به نفس بیشتر.»

بابی چندین کتاب در مورد لوازم آرایشی، زیبایی و سبک زندگی نوشته است و یکی از نویسنده های پرفروش نیویوک تایمز است. کتاب های او عبارتند از: زیبایی بابی براون، زیبایی نوجوانان بابی براون، انقلاب زیبایی بابی براون، زیبا زندگی کردن بابی براون و دستورالعمل آرایش بابی براون. از سال 2001، لوازم آرایش بابی براون به خیریه «لباس برای موفقیت» کمک می‌کند تا به زنان بی بضاعت کمک کند بتوانند استقلال و اعتماد به نفس خودشان را به دست بیاورند.

بابی براون