بتسی جانسون

بتسی جانسون

محور فعالیت : مد
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 5

طراح مد بتسی جانسون در 10 آگوست 1942 در واترز فیلد از ایالت کانکتیکات به دنیا آمد. او در کودکی در کلاس های رقص شرکت کرده است و امروزه نیز اشتیاق او به رقص و لباس های خاص بر خلاقیت او حکمفرما است.

در سال 1964 او با برنده شدن در «مسابقه ویرایشگر مهمان» رسما وارد دنیای مد شد. یک سال بعد او طراح اصلی بوتیک پارافرنالیا شد و به خاطر تشکیل گروه خلاقان جوان لندن به همراه ماری کوانت و پاکو رابان شناخته شد. او خیلی زود برای سیلوئت های سکسی و طرح های هیپی گلدار مشهور شد. در سال 1969 بتسی جانسون بوتیک خودش به نام بتسی بانکی نینی را باز کرد.

در دهه 1970 او کنترل لیبل اَلی کت را به دست گرفت که در میان آهنگسازان راک اند رول محبوب بود. دهه 70 برای بتسی بسیار قابل توجه بود زیرا او جایزه کوتی را دریافت کرد و جوانترین فردی بود که آن جایزه را دریافت می‌کرد. سال 1978 طی همکاری با چانتال بیکن تغییری در کار او ایجاد شد. آنها لیبل بتسی جانسن را ایجاد کردند که امروزه نیز شناخته شده است.

در دهه 1980 او یک فروشگاه در خیابان ملروز و در سال 1999 فروشگاهی در ونکوور را افتتاح کرد. در سال 2006 اولین فروشگاهش در توکیو را باز کرد. تولیدات وی در برخی از فروشگاه های خاص در آسیا و اروپا نیز قابل دسترسی بود.

در سال 2003 بتسی تصمیم گرفت که همراه با خانواده اش به مکزیک نقل مکان کند. او یک هتل کوچک خرید، آن را بازسازی کرد و نامش را بنسی ویل گذاشت.  همانطور که خودش می‌گوید تصمیم گرفت که هتل را به افراد جالب توجه اجاره دهد و خودش نیز زمانی که به الهام برای خلاقیت هایش نیاز دارد در همانجا بماند.

او در زندگی خصوصی اش لحظات دشواری داشته است و از سرطان سینه رهایی یافته است. به همین‌ترتیب او برای شرکت در کمپین های زیادی برای مبارزه و جلوگیری از بیماری‌ها نیز شناخته شده است. در سال 2003، CFDA از او خواست که رئیس افتخاری «مد و سرطان سینه» باشد که او پذیرفت. به دلیل تلاشها و فداکاری هایش برای مبارزه علیه سرطان سینه، او در سال 2004 نائل به دریافت جایزه از ائتلاف سرطان سینه در یک مراسم معتبر به میزبانی ران پرلمن شد.

هزاره جدید فرصت های جدید زیادی را پیش روی کسب و کار او قرار داد. به غیر از لباس او شروع به طراحی کفش و لباس زیر نیز کرد. او مدهای جدید را دنبال می‌کرد و بوتیک های او زیورآلات، کیف های دستی، عینک، کمربند، ساعت، جواهرات، لباس های شنا و البته عطر نیز ارائه می‌کرد. 

در سال 2006 او اولین عطرش به نام بتسی جانسن را تولید کرد که یک به معنای واقعی کلمه یک هنر پاپ لوکس بود. بسته بندی بیرونی با جزئیاتی تزئین شده بود که او استایل او را نشان می‌داد، نقش چاپ شده پلنگ و گل رز، در حالی که بطری طرحی بسیار غیرمعمول و توجه برانگیز داشت. بطری غیرمعمولی توسط کالرفول لایسنسز طراحی شده بود.

عطرهای بتسی جانسون توسط دو نفر خلق شده بود، برنارد بلانک و ماتیلده بیژویی. آنها به عطرهای یک شروع درخشان و شاداب داده بودند که در ادامه با رایحه گریپ فروت، گلابی، توت سیاه و نارنگی‌ترکیب می‌شد. نت های میانی مخلوطی از عطر گل و میوه از فریزیا، زنبق و سیب سرخ بود در حالی که پایه آن چوب سدر، چوب صندل، پرالین، کهربا و مشک را به مشام می‌رساند.

عطرها در اندازه های 30 میل، 50 میل و 100 میل به همراه محصولات مراقبت از بدن، محصولات معطر حمام، ژل شستشوی و لوسیون بدن در اندازه 200 میل ارئه می‌شوند.

بتسی جانسون به عنوان یک زن دمدمی‌مزاج اما بسیار زنانه و سرشار انرژی شناخته می‌شود که پیوسته از راه خود و عشقش به مد، جزئیات و زندگی به طور کل پیروی می‌کند. او یک دختر به نام لولو دارد که در سال 1975 به دنیا آمده است و امروزه آنها در کنار هم کار می‌کنند و خلاقیت های جدید و جالبی را در دنیای مد می‌سازند.

بتسی جانسون درباره خودش می‌گوید: «ساختن لباس شامل چیزهایی است که من دوست دارم...رنگ، الگو، شکل و حرکت...من روند روزمره را دوست دارم...مردم، فشار، شگفتی از دیدن زنده شدن کارهایم که بر تن مردم ناشناس در حال قدم زدن و رقصیدن هستند. رژ لب قرمز بر روی لب را دوست دارم، محصولات من بیدار می‌شوند، درخشان می‌شوند و با صاحبانشان به زندگی رو می‌آوردند...به زیبایی و خاص بودن او توجه می‌کنند....روحیه او، حرکات او...رویاها و خیالاتش.»

بتسی جانسون