ازمان

ازمان

محور فعالیت : عطرسازی
کشور : امارات متحده عربی
تعداد محصول : 7

آزمان پرفیومز یکی از برندهای لوکس اماراتی در زمینه عطرسازی است که در سال 2021 در دوبی و توسط حسین بابا تاسیس شد؛ با این چشم‌انداز که بتواند تجربه‌های معطر باکیفیت و طراحی‌شده را برای مخاطبان امکان‌پذیر کند.

نام این کمپانی در عربی به معنای ساعت‌ها یا لحظه‌ها است. آزمان پرفیومز می‌خواهد که تصویر تازه‌ای به عطرهای برپایه نت عود بدهد، آن هم از طریق رویکردهای نوین که خلاقیت در آن تحت تاثیر احساسات عجیب‌وغریب و مدرن قرار می‌گیرد.

آزمان پرفیومز عطرهایش را با استفاده از ترکیبات نادر، کمیاب و تقریبا فراموش‌شده می‌سازد، درحالی که این ترکیبات با بهترین کیفیت موجود از سراسر جهان جمع‌آوری می‌شوند و متخصصان فرانسوی در جمع‌آوری و تهیه آنها نقش دارند. همین ویژگی است که عطرهای آزمان پرفیومز را به عطرهای دلپذیر و خوش‌پوش تبدیل می‌کند. بنابراین آزمان پرفیومز شور و شوق تازه‌ای را در قلمروی عطرهای مبتنی بر عود پدید آورده است.

آزمان پرفیومز در کنار عطرهای ویژه‌ای که برنده جوایز هم شده‌اند، عطرهای دیگری را هم تولید می‌کند که جاودانه، معنادار و همیشگی هستند.

حسین بابا ــ بنیان‌گذار آزمان پرفیومز

حسین بابا از مادری هندی‌تبار (با تبارهای افغانستانی و پرتقالی) و پدری هندی زاده شد، در روستایی دورافتاده نزدیک به گوآ، درحالی که دوران تربیت و رشد را هم در بمبئی گذراند. بنابراین وقتی که دوبی و آن‌همه تبلیغات همه‌چیز را تغییر دادند، حسین بابا هم اشتهای سیری‌ناپذیر خودش به کالاهای لوکس، هنر، مد، فرهنگ و سفر را نشان داد. اشتیاق و کشش درونی او در خلق مفاهیم عالی به او کمک کرد و جوایز بین‌المللی متعددی را در زمینه تبلیغات برایش به ارمغان آورد. پس حرفه کاری او رفته‌رفته اوج گرفت، و خود او هم هرچه بیشتر اوج می‌گرفت. با سفر به نیویورک، لندن، توکیو، پاریس، بروکسل، زوریخ، میلان و پراگ، حسین بابا توانست که تالارهای زیبایی را از نزدیک ببیند که جدیدترین ترندهای مُد جهان در آنجا به نمایش درمی‌آیند. همین‌جا بود که او فهمید کلاس عالی و سطح بالا هیچ جایگزینی ندارد. در این دوران تغذیه روح بود که او تمایل زیادی به عطرها پیدا کرد. پس او خودش را در دانش عطرسازی غرق کرد و به‌دنبال کسانی بود که بتوانند قواعد این صنعت را تغییر بدهند و به همین خاطر هم علاقه ویژه‌ای به این افراد خلاق و مبتکر داشت. روجا داو، بن گورهم، ویکتور وانگ و مئو فوسکیونی جزو شخصیت‌های محبوب برای او هستند.

سرانجام پس از یک شام اتفاقی با فردریک مال، حسین بابا به گراس فرانسه راه پیدا کرد و توانست که نه‌تنها دانش خود را در زمینه عطرسازی افزایش بدهد، بلکه خودش را در هنر عطرسازی غرق کند.

حسین بابا، به‌عنوان مدیر هنری آزمن پرفیومز، اکنون به‌دنبال آن است که با آفرینش عطرهای جدید و سازگار با عصر جدید که حتی افراد ناآشنا با عطرها را نیز مسحور، متحول و جادو می‌کند، چشم‌اندازه تازه‌ای را در جهان عطرسازی بگشاید.

ازمان