انیما موندی

انیما موندی

محور فعالیت : عطرسازی
کشور : سوئیس
تعداد محصول : 9

آنیما موندی یکی از برندهای عطرسازی سوئیسی است که در سال 2017 تاسیس شد. امیلیا چینیگو و جورجیا بیلا (طراحان عطر و از شرکای آنیما موندی) بر این باورند که عطرها درواقع خاطراتی از سرآغاز بشریت را حفظ می‌کنند و این خاطرات سرآغازین را از طریق روایح گوناگون به صمیمی‌ترین اعماق روح انسان‌ها انتقال می‌دهند. به همین دلیل هم از نظر آنها، انتخاب ترکیبات باکیفیت و به‌کارگیری ناب‌ترین و غلیظ‌ترین ترکیبات عطرسازی در این صنعت بسیار مهم است.

عطرها درواقع راهی برای مشاهده جهان با چشم دل فراهم می‌کنند و تمدن‌های بزرگ گذشته نیز نشان داده‌اند که دستیابی به چنین قدرتی چقدر مهم و اثرگذار است. در یادداشتی ارائه‌شده توسط همین برند می‌خوانیم:

آنیما موندی از زبان لاتین باستانی می‌آید و معنایش این است: «روح جهان». وقتی که روح جهان با انسانیت تماس پیدا کرد، تمدن بشری همچون یک گل زیبا شکوفا شد. هرچه بسته بود، باز شد و هرچه جدا بود، به روح جهان پیوست. پس همه نیروهای بالقوه خودشان را آشکار کردند. این راز جهان بود که تمدن‌های بزرگ تازه زاده‌شده را به حرکت درآورد تا انسان‌ها بتوانند ایده‌ها، آثار هنری و کارهای برجسته بشریت را به تصویر بکشند. ملت‌ها، شهرها، خیابان‌ها و بناهای تاریخی به کهن‌ترین اصل باطنی جهان پایبند ماندند: «در بالا نیز همان است که در پایین هست». پس هارمونی آسمان‌ها بر روی زمین نیز زنده است.

انیما موندی