ال گود سنتس

ال گود سنتس

محور فعالیت : عطرسازی
کشور : هند
تعداد محصول : 26

هند همواره پیوند تاریخی و فرهنگی خاصی با جهان عطرهای باکیفیت داشته است. اکنون دیگر قرن‌هاست که شهر کاناووج در ایالت شمالی اوتار پرادش به‌عنوان پایتخت عطرهای هند شناخته می‌شود که عطرها سنتی خاصی هم تولید می‌کند. بعضی از عطرسازی‌های لوکس جهان نیز همیشه از ترکیبات ناب هندی مانند عصاره‌های یاس، چوب صندل و عصاره گل رز استفاده می‌کنند.

اما با وجود این میراث غنی در زمینه ترکیبات ناب و اولیه برای عطرسازی، هند هرگز یک برند بومی با شهرت جهانی فراگیر نداشته است.

خانواده راجیو شث نسل‌هاست که در تجارت عطر فعالیت دارد و ترکیبات ناب، عطرها و لوازم بهداشتی مختلف را به سراسر جهان صادر می‌کند.

تجارت مشترک این خانواده که دفتر مرکزی آن در دوبی قرار دارد (گروه شرکت‌های بین‌المللی یونی‌استار)، 6 واحد تولیدی مختلف در امارات، بریتانیا، آمریکا، فرانسه و هند دارد؛ همراه با 18 شرکت توزیع‌کننده در سراسر جهان. یک چارچوب تجاری یکپارچه و باکیفیت که در بازار جهانی عطرهای ارزان‌قیمت بیش از 50 درصد سهم دارد. درآمد سالانه آل گود سنتس در اوایل سال 2000 به 250 میلیون دلار رسید.

راجیو شث در سال 2013، همراه با عمویش (رئیس سابق گروه شرکت‌های بین‌المللی یونی‌استار) شرکت Just Scents Pvt را تأسیس کرد و سپس برند آل گود سنتس را راه‌اندازی کرد. آل گود سنتس می‌خواهد که هندی‌ها را با عطرهای باکیفیت و دارای قیمت اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه آشنا کند.

راجیو شت (استاد عطرسازی که عطرهای آل گود سنتس را طراحی می‌کند) از تمامی جنبه‌های عطرسازی فرانسوی مدرن و تجربیات چندفرهنگی برای خلق عطرها الهام می‌گیرد.

راجیو شث بر این باور است که اگر هندی‌های ساکن در هند بتوانند ذائقه خودشان را پرورش بدهند، به‌مرور زمان هم ایده‌های لوکس محلی و بومی در زمینه عطرسازی را درک خواهند کرد و بازار عطرها نیز در هند رونق خواهد گرفت.

طبق گزارشی که Euromonitor International منتشر کرده است، انتظار می‌رود که ارزش بازار عطرها در هند (شامل دئودورانت‌ها و افترشیوها) تا سال 2020 به حدود 3300 کرور روپیه برسد.

آل گود سنتس می‌خواهد که عطرهای لوکس و دوستدار محیط زیست را در اختیار مردم هند قرار دهد، درحالی که به قیمت اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه عطرها نیز اهمیت می‌دهد. در ضمن، تمرکز آل گود سنتس به تولید عطرهای روزانه‌ای اختصاص دارد که تا حداکثر امکان نیز روح و سرشت هندی داشته باشند.

ال گود سنتس