ادولفو فرگرنسز

ادولفو فرگرنسز

محور فعالیت : عطرسازی
کشور : ایالات متحده
تعداد محصول : 5

آدولفو ساردینا که با نام آدولفو شناخته می‌شود، فعالیت حرفه‌ای و موفق خودش در قلمروی مد را در پاریس و به‌عنوان شاگرد بالنسیاگا شروع کرد. خریداران آمریکایی مستقیما کار او را تحسین کردند و او را تشویق کردند که به آمریکا برود. آدولفو در سال 1953 به طراحی برای Emme (برند فعال در زمینه کلاه‌های زنانه خاص) تبدیل شد. کلاه‌های طراحی‌شده توسط آدولفو اولین جازه Coty را در سال 1955 برای او به ارمغان آوردند.

آدولفو در 1962 کسب‌وکار شخصی خودش را آغاز کرد. چند سال بعد، آدولفو با پیروی از این ایده که اگر در طراحی کلاه زنانه موفق بوده است، پس می‌تواند هرچیزی طراحی کند، کار جدیدی را شروع کرد. درواقع او تصمیم گرفت که کت‌وشلوارهای خاصی را با الهام‌گیری از شنل و لباس‌های شب خاص آن طراحی کند. در 1969 بود که او جایزه ویژه Coty را به‌خاطر نقش ویژه‌اش در طراحی لباس‌های مختلف به‌دست آورد. آدولفو این ایده خودش را ادامه داد تا در 1976 توانست لباس‌های مردانه جدیدی را برای Leon در پاریس طراحی کند.

آدولفو در مدت‌زمان کوتاهی در قلمروی لباس‌های مردانه هم موفق شد و مورد تحسین دیگران قرار گرفت. او در سال 1977 یک‌بار دیگر برای جایزه Coty نامزد شد. استعدادهای آدولفو در این دوران شدیدا گسترش یافته بودند ــ طراحی پیراهن، کراوات و دستمال گردن، لباس خانگی و ورزشی، کت‌های خز و کالای چرمی برای زنان، روسری، شال، کلاه، چمدان، عطر، شلوار مردانه، بافتنی زنانه، بلوز ابریشمی، پیراهن پسرانه و کفش‌های مردانه.

آدولفو می‌گوید: «هر فردی می‌تواند انسجام خودش را در فعالیت‌هایش حفظ کند، بدون این‌که کارهایش مبتنی بر زیاده‌روی یا زیادی سختگیرانه به نظر برسد». «اگر مردم به اندازه کافی زیرک باشند که لباس‌های متفاوت را براساس ذوق و استایل‌های جدید انتخاب کنند، آن‌وقت می‌توانند مد اختصاصی خودشان را بیافرینند. همه ما باید آزادی لازم برای نمایش فردیت خودمان را داشته باشیم. جهان مد و فشن باید انقلابی باشد، اما همیشه در جهت سازگاری با ذوق و سلیقه‌های باکیفیت». وقتی که آدولفو درگیر رسیدگی به ظاهر شخصی خودش نیست، قطعا می‌توان او را از صبح تا شب در استودیو طراحی خودش درحال کار بر روی ایده‌های جدیدش پیدا کرد.

ادولفو فرگرنسز