اکوا دی تائورمینا پارفومز

اکوا دی تائورمینا پارفومز

محور فعالیت : عطرسازی
کشور : ایتالیا
تعداد محصول : 5

شهر تائورمینا ابتدا با نام تائورمنیوم متولد شد و سپس این نام به تائورمینا تغییر کرد، اما همچنان معنای کلیدی این نام حفظ شده است: خانه‌ای بناشده بر تائوروس، همان کوهی که این شهر روی آن بنا شده است.

دیودوروس (تاریخ‌نگار) انتخاب نام این شهر را به سیسیلی‌ها و یونانی‌ها نسبت می‌دهد. سیسل‌ها در صخره تائورمینا ساکن بودند و با کمک کشاورزی و دامپروری زندگی می‌کردند، حتی قبل از این‌که یونانی‌ها وارد این خلیج شوند، جایی که در دهانه رودخانه آلکانتارا توانستند ناکسوس (اولین مستعمره یونانی در سیسیل) را کشف کنند.

تائورمینا با شکوه ویژه‌ای بر فلات صخره‌ای این منطقه با ارتفاع 200 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است و موقعیتی خیره‌کننده نسبت به پهنه زمین و دریا دارد، هم مشرف به دریا و هم رویاروی کوه اتنا، یعنی همان بلندترین کوه آتشفشانی در اروپا.

تائورمینا از قرن 18 به بعد درواقع یکی از مقصدهای گردشگری مهم بوده که مورد تحسین و ستایش مردمان بسیاری در سراسر جهان قرار گرفته است. تائورمینا خیلی زود به خانه دوم بسیاری از شخصیت‌های برجسته در سطح جهان تبدیل شد.

گوته (شاعر آلمانی) تائورمینا را «بزرگ‌ترین شاهکار هنر و طبیعت» توصیف کرده است. گی دو موپاسان (نویسنده فرانسوی مشهور) هم این شهر را این‌گونه توصیف کرده است: «تصویری که در آن همه چیزهای موجود روی زمین به چشم می‌خورند تا چشم‌ها، روح و تخیل ما را با افسونگری خودشان اغوا کنند». موپاسان همچنین تئاتر باستانی تائورمینا را «منطقه‌ای از بهشت» می‌داند. هرکسی که در بلندترین نقطه از تائورمینا ایستاده باشد، مخصوصا هنگامی که تماشاگران بسیاری در این تئاتر باستانی جمع شده باشند، بی‌تردید اعتراف می‌کند که هرگز تا کنون چنین منظره شگفت‌انگیز و زیبایی را ندیده است... و بی‌تردید نگاه خیره‌اش به پهنه کوهستانی پشت اتنا و همچنین ساحل کاتانیا گره می‌خورد.

آب‌وهوای معتدل، زیبایی چشم‌انداز و آرامشی که در تمامی نقاط تائورمینا حاکم است، نام این شهر را در سراسر جهان مشهور کرده. مروارید دریای ایونی، دریایی که سواحل باشکوه تائورمینا را می‌شوید. آکوا دی تائورمینا با الهام‌گیری از نسیم دریایی این منطقه و لیموهای ساحلی جذابش متولد شد، عطری که کاملا به این منطقه باشکوه در ایتالیا اختصاص دارد.

اکوا دی تائورمینا پارفومز