راز عطر اونتوس از برند کرید چیست؟

راز عطر اونتوس از برند کرید چیست؟

توسط : مدیر سایت آخرین به روز رسانی : 1 سال پیش
اشتراک گذاری :

در این مقاله خواهید خواند :تاریخچه برند کریدخلق اونتوسبررسی ساختار و رایحه اونتوساونتوس پرطرفدارترین عطر برند کرید

زمانی که حس می‌کنیم باید نظریه بازاریابی پیچیده‌ای را به موفقیت واقعی کالایی پرفروش در بازار «الصاق کنیم» و تمام انواع توضیحات عطف به ما سبق را ارائه کنیم، تمام ظرایف دیپلماتیک به کمکمان می‌آیند.

برند محبوب کرید

تاریخچه برند کرید

برند کرید خانه عطری در پاریس است که به خاطر تاریخچه‌ی خودخوانده و عطش سیری‌ناپذیرش به تحت‌تاثیرقراردادن مخاطب، مشهور است. برخی عطرهای سبک قدیمی (برای مثال قبل از جنگ) ساخته‌ی برند گرلن، شنل، کارون و غیره قطعا سبکی قدیمی دارند و در اختیار مجموعه‌داران و افراد خبره‌ی سراسر جهان هستند ، در حالی که یافتن تصویری از عطر کرید قبل از دهه 70 عملا غیرممکن است.

برند کرید که از قرار معلوم در سال 1760 به عنوان خیاط‌خانه تاسیس شد، از سال 1979 به عنوان تولیدکننده قوی عطر مشهور است. یکی از اولین عطرهای موفق گرین آیریش تویید بود، فوژه‌ی معطر آوانگاردی که ظاهرا پیر بوردون آن را در سال 1985 خلق کرده بود – نام ترکیبات واقعی به اکراه ذکر شده‌اند.

در آن زمان کرید در حال آغاز ژانر جدیدی بود – گرین آیریش تویید هنوز هم محبوب است اما در آن زمان موج جدیدی بود و اولین نمونه از هزارها: بعدها در سال 1988 پیر بوردون عطری با ساختار مشابه به نام دیویدوف کول واتر را طراحی کرد، در سال 1993 عطر آگوست پلاتینیوم برند شنل پا به عرصه گذاشت، و بعد از آن بازار پر از فوژه‌های آبی متعدد با تکیه‌ی فلز شد. همان طور که می‌توانیم ببینیم، این ژانر ظاهرا امروز در حال برگشت است.

بیشتر بخوانید : کرید فروخته شده است کرید فروخته شده است

 

کرید اونتوس مردانه

خلق اونتوس

اما پیشرفت واقعی هنوز به وقوع نپیوسته بود – با خلق اونتوس که توصیف آن رفت در سال 2010. مسلما این یکی از کپی‌شده‌ترین عطرهای دوران ماست (تعداد «برداشت‌ها»، «کپی‌ها»، «کپی‌های باکیفیت» متعدد، شگفت‌انگیز است)، اما بیایید تحلیل کنیم چرا این عطر اینچنین محبوب و پرطرفدار شد.

ترکیبات کرید اونتوس مردانه

عطرهای به لحاظ تجاری موفق اغلب یا به خاطر بودجه‌های تبلیغاتی نجومی یا به خاطر تازگی و تازه‌کاری خاص ترکیب شیک مشهوری که برای نیازهای مدرن سفارشی شده است، به این موفقیت می‌رسند.

تعبیر دیگری از عطر (یا نقل قول مستقیم) – یعنی ترکیبات کوردهای معطری که «کار کرده» و درآمدزایی می‌کنند – می‌توانست کافی باشد، و این ترکیبات درواقع برآمده از ریسک‌های غیرضروری هستند – برای مثال شنل این راهبرد را با موفقیت به کار می‌گیرد: بلو دی شنل و گابریل تجسم «خلاصه‌ی گرایش» لحظه هستند که در ترکیب با بودجه‌های بازاریابی هنگفت، عادت میل به آزمایش را از شرکت می‌گیرند.

بیشتر بخوانید : اونتوس یا اونتوس کلن : نگاهی به ویژگی آن ها اونتوس یا اونتوس کلن : نگاهی به ویژگی آن ها

ایده‌های جدید زمانی ضروری هستند که فرد بخواهد رو به جلو حرکت کند و جاپای خود را در تاریخ ثبت کند، اما ایده‌های جدید همیشه کمی به بازی دوبرابر یا هیچ شباهت دارند. نتیجه نهایی را هرگز نمی‌توان با قطعیت پیش‌بینی کرد – حتی با کمک گروه‌های کانونی و پژوهش پرهزینه‌ی دیگر.

اسانس میوه ای کرید اونتوس مردانه

بررسی ساختار و رایحه اونتوس

به لحاظ ساختاری اونتوس («جدی»، «یکپارچه»، «مطمئن») جایی بین چایپر کلاسیک و کُلن قرار می‌گیرد (چیز جدیدی زیر نور خورشید وجود ندارد).

با رگبار قوی مرکباتی لیمو، پرتقال و لیموترش آغاز می‌شود که لیموی آن حالتی عجیب، لاستیک‌مانند و ترپنی دارد. پایه نعناع هندی شهوانی با جزییات چرمی و حیوانی برجسته، پر از کینولین ایزوبوتیل اجتناب‌ناپذیر که تصویر را کامل کرده و این رایحه را به طور خاص دیکتاتورمآب و تندخو می‌کند.

این روایت نیکخواه توهمات ناپلئون بناپارت است – با تمام اسب‌ها، چکمه‌های راه راه و چنان و چنانش.

بررسی ساختار و رایحه اونتوس

تاثیر سلیقه مردان

این رایحه چیزی بیش از «مطمئن» است؛ البته مردان عطرهای چرمی تند را دوست دارند، اما اغلب آن‌ها قطعا ترکیبی متوازن و هماهنگ را به چیزی تحریف‌شده و با مردانگی غلوشده ترجیح می‌دهند.
در هر حال همه‌ی ما می‌دانیم – و کارشناسان بازاریابی نیز می‌دانند – که مردان را می‌توان به خرید هر چیزی با برچسب بزرگ «مردانه» روی آن متقاعد کرد، خصوصا اگر در بطری شیشه‌ای آبی زاویه‌دار ریخته شود. همین مسئله بسیاری از ژانر عطرهای اصالتا «زنانه» را به قفسه «مردانه» آورد (قصد ندارم اصل کلی لوکا تورین درباره عطرهایی را تکرار کنم که فاقد اندام‌های تناسلی هستند و به همین خاطر نه خاص «زنان» هستند و نه خاص «مردان»)، یعنی تمام انواع رایحه‌های گل، مشک، پودری، خوراکی. عطرهای میوه‌ای مدت‌ها برج و بارو باشتند اما حالا زمان تسلیم است.

تاثیر سلیقه مردان در عطر

آکورد سیب-آناناس

متمایزترین خصیصه‌ی اونتوس که همه را بسیار زیاد راضی می‌کرد، آکورد سیب-آناناس درخشانش بود که برای ساختار چایپر چرمی سنگین، وزنی اضافه بود. این عنصر از اترهای «میوه‌ای» پیچیده و داماسکون ساخته شده است که به وجه خُرد رز مشهور است و کلیت میوه‌ای شیرینی دارد: این عنصر پس از موفقیت رز متعارف در عطر ناهما از برند گرلن و بعد از اوردوز در دیور پویزن مشهور شد.

داماسکون به خاطر جزییات پیچیده‌ی تنباکو برجسته است که آن را به چسبی کامل برای میانه‌ی میوه‌ای و پایه‌ی شهوانی بدل می‌کند. به علاوه، نُت‌های مرکزی تحت تاثیر میزان زیادی گل سفید، هدیون و خصوصا زنبق دره هستند. 

رایحه آناناس در عطر کرید
این برداشت نوآورانه از نُت آناناس واقعی (که جایگزین «آناناس کنسروی» دهه 90 شده است) چرخشی غیرمنتظره به این ترکیب افزود و موثر واقع شد. بسیاری از برندها این ترفند را به کار گرفته‌اند و آناناس را به گرایشی تازه و جامع بدل کرده‌اند.

اونتوس مردانه پرفروش ترین عطر کرید

تلاش برای انتشار و شفافیت بیشتر این عطر کاملا بجاست: اونتوس می‌تواند به مشک ناب ببالد که با میزان زیادی از ایزو ای سوپر و امبروکسان ترکیب می‌شود. با این حال این نُت‌ها سر جای خود هستند – نمی‌خواهند از پنج به ده برسند. فرمولاسیون آن مینیمال است، هر جزء نقش خود را دارد، و ترکیب با دقتی کامل و موشکافانه متوازن شده است و تاثیر اونتوس را تقلیدناپذیر می‌کند.

مجموعه کرید اونتوس مردانه

اونتوس پرطرفدارترین عطر برند کرید

برگردیم به موضوع: عطری با اجرای خوب و سفارشی می‌تواند بدون تبلیغات گزاف و تشریفات بی‌اساس به موفقیت تجاری برسد. تا امروز اونتوس پرطرفدارترین و سودآورترین عطر برند کرید بوده است. اروین کرید، یکی از مالکان این برند، این را به عنوان پیش‌شرط لازم برای افتتاح بوتیک نیویورک در خیابان مدیسون عنوان کرد. 

بیشتر بخوانید : چطور و چه زمانی اونتوس کلن را با سبک شخصی خود کامل کنیم!؟ چطور و چه زمانی اونتوس کلن را با سبک شخصی خود کامل کنیم!؟مصاحبه در مورد اونتوس کلن با عطرساز برجسته الیویه کرید مصاحبه در مورد اونتوس کلن با عطرساز برجسته الیویه کرید

 


مطلب از Matvey Yudov ترجمه توسط عطرافشان

نظرات کاربران (3 نظر)
Wooooooow
05 خرداد 1400 پاسخ تشکر

مقالات از این دست سطح درک از استفاده از عطرها رو افزایش میده و اینکه وقتی بدونی پشت یک رایحه دلپذیر چقدر فکر وتلاش بوده، لذت اون رایحه رو بیشتر میشه چشید
01 بهمن 1398 پاسخ تشکر

ممنون از شما
29 دی 1398 پاسخ تشکر

مقاله ی ارزشمند دیگری از سرکار خانم احمدلو
زنده باد
روایح اینتنس ، اوپیوم و رافائل ژکساف ( فقط نسخه ی جیبی تولید شده ) را پسندیدم هرچند همگی را تهیه کردم چون علاقمند به تعقیب برندهای ایرانی ام .
به امید موفقیت همه ی برندهای ایرانی
و همه گیری ی عطر بین ایرانیان پرفرهنگ
Nas
1400/06/07
سلام. وقت بخیر.
مینیاتوری ها هم بچ کد جعبه دارند.
آیا روو خود شیشه هم باید این بچ کده باشه؟
این قضیه واسه سمپل ها به چه صورته؟
پاسخ مدیر : سلام عرض ادب و احترام
تا جایی که اطلاع داریم و دیده شده ،سمپل و مینیاتوری ها نیز بچکد دارند
ali
1400/05/27
ممنون مقاله بسیار آموزنده ای بود.
متاسفانه امروزه در سطح کشور اسانس فروش های مترویی ،چندلیتری مایع بی رنگ هم کناردستشون گذاشتن و به اسم فیکساتیو میفروشند و جالبش اینجاست یه جوری نسخه میپیچند که هرکی ندونه فکر میکنه عطارهای سرشناس دنیای عطر شاگرد این اساتید بودن😁 ،به مشتری میگن بیا مثلا بیست گرم اونتوس بخر تا بهت پنجاه میل فیکساتیو جایزه بدم و ببر ترکیب کن که دیگه میشه ادوپرفیوم اونتوس و با اورجینال مو نمیزنه و خوده کرید هم همینکارو میکنه ، حقیقتا خیلیام که تازه به عطربازی علاقه مند شدن کنجکاو شده و اسانس و اون مایعی که به اسم فیکساتبو عرضه میشه را میخرن، عزیزانی در جریان باشید اسانس هایی که در سطح کشور عرضه میشه رقیق نشده و یا با درصد کمی روغن بی بو به جهت سود بیشتر ترکیب شده اند و این مدل اسانس حتی اگه فرض کنیم از منبع مطمعنی تهیه شده بازم به این شکل بسیار بسیار بسیار خطرناک بخصوص برای سیستم تنفسی و بویایی بسیار مضره ، در ثانی اون مایع بی رنگ و بی بو که به اسم فیکساتیو میفروشن( به احتمال زیاد اب دی یونایزدِ)حتی اگه فیکساتیو باشه اینطور نیست که بگیم اسانس را باهاش رقیق کنیم و میشه ادوپرفیوم یا تویلت، پروسه ترکیب اتانول، اب دی یونایزد و استابلایز یاهمون فیکساتیوهای تثبیت کننده و... لازم داره که هرکدام درصد مشخصی در ترکیب دارند.
دوستانه پیشنهاد میگنم اصلا وابدا سمت اسانس های گرمی نرید.
خوب است که گرانترین عطر دنیا در آسیا و توسط اصغر آقا تولید شده !
این خبر جدای از ارزش عطر ارزشمند است !
آنها خوب میدانند که مسابقه ای بر سر تملک آن در خواهد گرفت بین متمولین جهان که میخواهند سرتیتر و چشمگیرترین باشند .
شاید و حتما مقصد و منزل این عطر ، همان آسیا باشد :)
مسابقه ی ثروت که صاحبان اش میگذارند و لخت مادرزاد میروند چها که نمیکند !
بهترین عطر ، عطر ساخته ی خداست که بدون شک هر نفر یک شیشه به ما عطردوستان در آن جهان داده خواهد شد !
انشاله همه دریافت میکنیم :)
Gevik
1400/05/10
۵ رایحه مورد علاقه بنده بترتیب:
جوبیلیشن
جورنی ‌
اپوس ۷
اپیک
برکن