عطرهای کلاسیک مردانه

عطرهای کلاسیک مردانه

توسط : مدیر سایت آخرین به روز رسانی : 4 سال پیش
اشتراک گذاری :

در این مقاله خواهید خواند :معرفی عطر ای‌ مِن از برند موگلرمعرفی عطر آکوآ دی جیو از برند جورجیو آرمانیمعرفی عطر انتیوس از برند شنلمعرفی اونتوس از برند کریدمعرفی کول واتر از برند دیویدوفمعرفی دراکار نویر از برند گای لاروشمعرفی عطر او ساواج از برند کریستین دیورمعرفی عطر فارنهایت از برند کریستین دیورمعرفی هبیت رُژ از برند گرلنمعرفی عطر پاکو رابان پور هوم از برند پاکو رابانمعرفی عطر پولو از برند رالف لورن

کدامیک از عطرهای کلاسیک مردانه است که هر مردی باید حداقل یکبار امتحانش کند؟ اُلد اسپایس؟آرامیس؟کول واتر؟یا سی‌کی وان؟هیچ کدامشان یا همه‌شان؟. (البته تعریف دقیق عطر «کلاسیک» در این مقاله‌ نمی‌گنجد، پس همان معنایی که از کلاسیک برای خودتان دارید در نظر بگیرید.) در ادامه، به راحتی‌ می‌توانید سبک‌وسنگین کنید که کدام بهتر و کدام بدترند.


عطر ای‌ مِن از برند موگلر

عطر ای‌ مِن از برند موگلر

معرفی عطر ای‌ مِن از برند موگلر

این ادکلن مردانه که در سال ۱۹۹۶ وارد بازار شد، نتهایی از کارامل، قهوه و نعناع هندی دارد. سازندهٔ آن ژاک‌هاکلیه نام دارد.

شیکاگو

شیکاگو تونی این عطر را اینطور توصیف‌ می‌کند: «ای‌من اولین عطر گورماند برای مردها بوده.»
دکتر ان‌ دیجاس‌ می‌گوید: «این عطر از حیث برجسته‌بودن و متفاوت‌بودن با سایر عطرها، نسبت به قبل‌اش بسیار خاص بوده.» و سایروس اسمیت این عطر را «محصولی جسورانه و برجسته...با ماهیتی قدرتمند و منحصربفرد» توصیف‌ می‌کند.عطر آکوآ دی جیو از برند جورجیو آرمانی

عطر آکوآ دی جیو از برند جورجیو آرمانی

معرفی عطر آکوآ دی جیو از برند جورجیو آرمانی

عطری «سرشار از آب و باد»، محصولی از آ‌لبرتو موریلاس که سال ۱۹۹۶ تولید شد و دارای نتهای شیرین یا شوری از دریا و مرکبات و سایر رایحه‌ها.

آتاریلینکس

آتاریلینکس این عطر را اینگونه توصیف‌ می‌کند: «رایحه‌ای الهام‌برانگیز....زیبا و پاک که با ایده‌ای که در پسِ تولید قبلی آلبرتو موریلاس بوده، از هر جهت نسبت به قبل بهتر شده. "عطر تامی"، قبلاً جایی بوی این عطر را حس کرده‌‌ای، چه واقعاً آن را بشناسی یا نه.

slpfrsly

در جایی دیگر، فردی با نام ‘slpfrsly’ در بارهٔ این عطر اینطور گفته: «این عطر اساساً نمونه‌ای از رایحه‌های مردانه مدرن است. از مُد افتاده؟ بله کمی. اما قطعاً آن زمان که روانهٔ بازار شد نمونه‌ای عالی از عطرهای آکواتیک بوجود آورد و الهام‌بخش سیر فعلی عطرهای «دارک بلو» شد که از رایحهٔ مردانه «مدرن» و امروزی واقعی برخوردار است.

ngc709

فردی با نام “ngc709” می‌‌گوید:‌ « تقریباً عموم مردم عطر ADG را پرفروش‌ترین عطر مردانه در کل تاریخ می‌شناسند، و همچنان هم یکی از گزینه‌های پرپاوقرص محسوب می‌شود. منطقی‌ست که یکبار آن را امتحان کنید تا بفهمید «معیار» در عطرهای مردانه چیست. اگر «مردم عادی» را درنظر بگیرید، این عطر را می‌توان کاملاً یک «سنگ محک» در نظر گرفت که هر محصول دیگری را می‌توان با آن سنجید.»عطر انتیوس از برند شنل

عطر انتیوس از برند شنل
معرفی عطر انتیوس از برند شنل

انتیوس، که نام خدایان باستان یونان است، فردی قدرتمند، تشبیه‌شده به خدا، و نجیب همچون یک مرد بود. انتیوس به آن عطرهایی تعلق دارد که فردیتی روشن و ماهیتی قدرتمند دارند و بر مردانگی تأکید‌ می‌ورزد. این ادکلن کلاسیک یکی از ساخته‌های ژاک پولژ در سال ۱۹۸۱ است و دارای نتهای آنیمالیک، خزهٔ بلوط، رُز و گیاهی است. 

رام‌رام

رام‌رام در این باره‌ می‌گوید: «پدرم هم از این عطر داشت، و من هم سابقاً در اولین قرارهای ملاقاتم کمی از آن‌ می‌زدم، و تنها چیزی آن موقع‌ می‌دانستم این بود که، همان بویی را احساس‌ می‌کردم که مردهای خوش‌تیپ حس‌ می‌کنند!دوست‌دخترم یکبار به این مسئله اعتراف و گفت: «نمی دانم این عطر کیه، اما وقتی تو استفاده می‌کنی بوش را دوست دارم».

جان بیبِل

نویسنده فراگرانتیکا، جان بیبِل،‌ می‌گوید: «این ادکلن کلاسیک مردانه که نقطهٔ مقابل شنل در برابر عطر ایو سن لورن کوروس محسوب‌ می‌شود، نمونه‌ای از رایحه‌های مردانه در گروه عطرهای حیوانی است، بوی عمیق و مُشکی از فیبر بیدستران را‌ می‌دهد. اما چیزی اینجا باعث دوجناحی‌شدن‌ می‌شود: آیا کسی فیبر بیدستران دوست دارد؟ بنظرم، هم‌ می‌توان بخوبی از آن استفاده کرد و هم‌ می‌تواند واقعاً نفرت‌انگیز باشد؛ به ظرافت دست بستگی دارد.

رایحه انتیوس

انتیوس ترکیبی از رایحه‌های لابدانیوم، رُز، خزهٔ بلوط و سالویا اسکلاریا معطر است و به‌نوعی تبدیل به عطری بسیار خوشمزه شده. من سالها مثل عطر کوروس، از عطرهای انتیوس هم استفاده‌ نمی‌کردم (سخت طرفدار پور مونسیور شنل بودم)، اما واقعاً این عطر خوبی‌ست.»اونتوس از برند کرید

اونتوس از برند کرید

معرفی اونتوس از برند کرید

«اونتوس قدرت، بصیرت و موفقیت امپراتور ناپلئون که الهام‌گرفته از زندگی دراماتیکی با جنگ، صلح و عشقی است که ناپلئون با آن زندگی کرد، تکریم‌ می‌کند.» این عطر کلاسیک در سال ۲۰۱۰ روانهٔ بازارها شد و سازنده‌اش اولیویه کرید و اروین کرید بودند.

ngc709

فردی با نام “ngc709” این عطر را به این شکل توصیف‌ می‌کند:‌« اونتوس که اساساً بیش از هر عطر ویژهٔ دیگری درباره‌اش صحبت‌ می‌کنند، تحسین‌اش‌ می‌کنند و دوستش دارند،‌ می‌تواند «معیاری» برای عطرهای گرانقیمت و درجه یک باشد، و تقریباً به همان دلایلی که‌ می‌توان برای عطر آکوآ دی جیو آورد، باید نمونه‌ای از آن را نشان داد.»

فرد دیگری با نام “slpfrsly” اونتوس را «عطر جذاب دِمُده‌شده»‌ می‌نامد و آن را «ظهور نیش» توصیف‌ می‌کند.

دکتر ان‌‌دی‌جاس‌

دکتر ان‌‌دی‌جاس‌ می‌نویسد:‌ «هیچ چیزی بیش از مستقیماً بصورت مصنوعی تولید نشده بود. یقیناً هیچ عطری شبیه این عطر کلاسیک برای هیچ شرکت عطرسازی در چنین مدت کوتاهی درآمدی بیش از این ندارد (با توجه به قیمت دیوانه‌وار و موفقیت‌اش در سطح جهانی). هر علاقمندی به عطر و ادکلن بایدحداقل نمونه‌ای  از آن (نه فقط نمونهٔ مشابهش) را تهیه کند تا خودش‌هایپی که دارد درک کند.»
جان بیبِل دربارهٔ این عطر‌ می‌گوید:  «از بخت خوب من بود که بعد از ورود اونتوس به بازار عطرها و بعد از‌ آن طوفانی که به پا کرد، توانستم کمی بویش را استشمام کنم. من توانستم رایحه‌ای نسبتاً «عاری از تعصب» به این عطر بدهم، شاید چون نظرات دربارهٔ این عطرها نسبتاً جانبدارانه‌اند.

رایحه اونتوس

بدون شک اونتوس از حیث رایحه جایگاه بسیار خاصی دارد که‌ می‌توان گفت چیزی بیش از یک عطر دلپسند است – اونتوس عطری حس‌برانگیز، فرمال، برجسته و بیادماندنی است. خیلی سخت‌ می‌توان نشان داد که چه بویی دارد، ولی همهٔ آنهایی که یکبار بویش را استشمام کرده‌اند فراموش‌اش‌ نمی‌کنند. این ترکیب از رایحهٔ عنبر، میوه، درخت قان، مشک، و انگور فرنگی سیاه به قدری متمایز از سایر عطرهاست که به دستهٔ رایحه‌های مدرن جدید تبدیل شده است – نقطهٔ مقابل مردانه در مقابل عطر میوه‌ای-نعناعی زنانه. اما، سرانجام‌ می‌توان گفت که، اونتوس واقعاً عطری خوشبوست.

طنینی بر پوست‌ می‌اندازد که تلالویی از رایحهٔ فلز، مرکبات تیزبو، و برگ‌های حس‌برانگیز انگور فرنگی سیاه دارد: دسته‌گلی که رایحه‌ای بین بوی آن عطر لباس رسمی مردانه و لباس «اولین ملاقات» دارد که سخت می‌توان جلویش دوام آورد. بوی‌اش درخور‌هایپی که دارد هست و شایسته جایگاهی است که در این فرهنگ لغت دارد.کول واتر از برند دیویدوف

کول واتر از برند دیویدوف

معرفی کول واتر از برند دیویدوف

ادکلنی تازه و مردانه، ساختهٔ پِیِر بوردن در سال ۱۹۸۸ و دارای نتهای دریایی و سبز، و همچنین، نتهایی از اسطوخودوس و نعناع.

دکتر ان‌دی‌جاس

دکتر ان‌دی‌جاس دربارهٔ کول واتر اینطور‌ می‌گوید:‌ «این عطر دنیای عطرهای مردانه را از کارخانجات پیچیده دور‌ می‌کند و به سمت عطرهای آکواتیک سوق‌ می‌دهد...این عطر اساساً معرف ژانر کاملاً جدیدی است که همچنان تا ۳۲ آینده ادامه دارد. حتی عطر آکوآ دی جیو مدیون کول واتر است.»
جان بیبل در این باره‌ می‌گوید: «پدرم عطر کول واتر را دوست داشت، و من در خانه‌ای بزرگ شدم که همیشه بطری‌ای از این عطر همیشه جاودان در آن بود. همچنان در این عطر کلاسیک دیویدوف خصوصیتی بسیار جذاب‌ می‌بینم. فکر کردن به آن به عنوان عطری کلاسیک برایم جالب است، چون، زمانی این عطر مدرن‌ترین عطر بود – عطر آکواتیک نیو وُرلد!وقتی سال ۱۹۸۸ روانه بازار شد، یکی از تنها عطرهای کوچکی بود که در این بلوک نتهای اقیانوسی انتزاعی را داشت و  راه را برای فوژه هموار کرد تا وارد قلمرویی ناشناخته شود.

چیزی که علاقه‌ام را جلب کرد موفقیت‌اش بود: وقتی عطر کول واتر را بو‌ می‌کنید، حس‌ می‌کنید وارد جایی بسیار پرنشاط و تمیز شده‌اید. رایحه‌اش درست نقطهٔ مقابل رایحهٔ سنگین و کاج‌مانند کرم‌های بعداصلاح است که پدربزرگ‌هایمان‌ می‌زدند.

هنوز هم، خیلی از ما یادگارهایی داریم که خیلی خوب بوی آنها را یادآوری‌ می‌کند، مخصوصاً آن دسته از ما که بوی اسطوخودوس و نعناع را دوست دارند. این بو مرا یاد تقاطع باربرشاپ و اوشن‌ می‌اندازد، و آن چهارراه‌ها هنوز هم در تخیلات من به‌وضوح معلوم‌اند.»دراکار نویر از برند گای لاروش

دراکار نویر از برند گای لاروش

معرفی دراکار نویر از برند گای لاروش

این عطر که در سال ۱۹۸۲ توسط پیر وارنیه ساخته شد، نتهایی از اسطوخودوس، خزهٔ بلوط، چرم و درخت نراد دارد.

تری‌فاین آرتیست دربارهٔ این عطر‌ می‌گوید: «اولین بار این عطر را در اواخر دههٔ ۸۰ استشمام کردم، موقعی که بهترین رفیق مدرسه‌ایم از بردار بزرگتری شیشه‌ای از این عطر را برای کریسمس هدیه گرفت. من خیلی به این عطر علاقمند شدم که دوستم این اطمینان را به من داد که این راز تبدیل شدن به یک مرد واقعی و سرّ جذب زنان است، حتی در آن سن و سال (حدود ۱۲ سال). بعد از گذشت سریع زمان، سال گذشته، آن را در یک عطرفروشی دیدم  و به خودم زدم. سپس، چند بار دیگر هم از آن عطر به خودم زدم. همان موقع مجبور شدم آن را از عطرفروشی بخرم! بطور حیرت‌آوری پرنشاط، آروماتیک، تند، پاک و مردانه بود. واقعاً دوست‌داشتنی بود – مثل این بود که در فصل بهار در جنگل دوش بگیرید. بنظر من تمام‌نشدنی، و برخلاف آنچه مردم‌ می‌گویند، حداقل از نظر من، ابدی است.

آتاریلینکس

آتاریلینکس در این باره‌ می‌گوید: «این عطر سبب محبوبیت دستهٔ عطرهای «فرش فوژه» شد. پاک بودن به این معنا نیست که باید بوی صابون را حس کنید.‌ می‌توانید بوی بسیار جالب‌تری را حس کنید. ترکیبی مناسب از رایحهٔ اسطوخودوس و خزهٔ بلوط با رگه‌هایی از بوی چوب و چرم. این عطر به قدری پرطرفدار بود که در تلویزیون و فیلم چندین بار بطور غیرمستقیم به آن اشاره شد.»

سرژی بوریسوف

سرژی بوریسوف، نویسنده دانشنامه فراگرانتیکا‌ می‌نویسد‌: «اگر «عطر کلاسیک» را عطری تعریف کنیم که آغازگر سیلی از مقلّدین بوده، پس عطر دراکار نویر قطعاً عطر کلاسیک ممتاز است. عطرهایی مثل بلک دراگونز، داکارز و سایر عطرهای بدهجی‌شده به دلیل موفقیت عطر گیاهی و آروماتیک تلخ فوژه در دهه ۹۰-۸۰ به بازار هجوم آوردند.

رایحه عطر

رایحهٔ اسطوخودوس، برگ سوزنی کاج، ابسنث، چوب صندل سفید، عنبر و اوِرنیل شبیه به خزهٔ بلوط این عطر را بسیار بسیار پرنشاط و بسیار مردانه و قدرتمند کرده‌اند...بنظرم، بوی سبز و سفید دارد – برخلاف بطری‌های مشکی‌رنگ. جالب اینجاست که، نسل این محصولات همه نوع طیف قیمتی را پوشش‌ می‌دهند، از قوطی کرم اصلاح نیوآ گرفته تا بطری‌های کریستالی عطرهای عربی و برندهای یوبرنیش نظیر برند بای کیلیان. این مزیت بسیار تأثیرگذار است – شما‌ می‌توانید حتی در باکارات روژ ۵۴۰ نیز شاهدش باشید!عطر او ساواج از برند کریستین دیور

عطر او ساواج از برند کریستین دیور

معرفی عطر او ساواج از برند کریستین دیور

این عطر که سال ۱۹۶۶ توسط ادموند رودنیتسکا ساخته شد، حاوی نتهایی از مرکبات، ریحان، خزهٔ بلوط و خس‌خس است.

دکتر ان‌دی‌جاس

دکتر ان‌دی‌جاس دربارهٔ این عطر‌ می‌نویسد: «چند عطر کلاسیک آروماتیک مرکبات داریم، ولی من این یکی را بیشتر از بقیه دوست دارم. رایحه‌ای بی‌انتها، تازه و درجه یک!اول از همه، این چیزی است که سالهای سال مردم از آن استفاده‌ می‌کردند و دوستش داشتند. این عطر کیفیتی «جاودانی» دارد، زیرا به هیچ وجه (حداقل برای من) عطر و رایحه‌ای قدیمی و ازمدافتاده ندارد. این عطر نمونهٔ خوبی از عطرهای آروماتیک مردانه و سنتی مرکبات است. رایحه‌ای صاف و درجه یک که حاوی بوی مرکبات تازه توأم با نوت‌های کلاسیکی از خس‌خس و خزهاست. این عطر نتهای لطیفی از ادویه‌جات، گل‌ها، و گیاهان خوشبویی دارد که به آن عمق و پیچیدگی‌ای فراتر از رایحهٔ عادی تابستان‌های «پرنشاط» و پرمرکبات‌ می‌بخشد. حداقل یکبار این عطر را امتحان کنید.»

ایگور ماسیوکوف

ایگور ماسیوکوف، نویسندهٔ دانشنامه فراگرانتیکا‌ می‌گوید:‌« او ساواج که سال ۱۹۶۶ توسط ادموند رودنیتسکای بزرگ ساخته شد، هنوز هم یکی از عطرهایی است که هر مردی حتما باید آن را تست کند. این ادکلن کلاسیک با المان‌هایی از فوژه به یکی از اولین عطرهای موردپسند مردان تبدیل شده است که حاوی هدیون (محصولی مبتکرانه در عصر خودش) یا متیل دی‌هیدروجاسمونات است که بُعد مرکبات ترکیب آن را بهبود بخشید، به آن عمق داد و تازگی‌اش را ساعت‌ها حفظ کرد. افسوس که طی این سال‌ها کمی کمرنگ شده و به جای اینکه برای فریفتن دیگران استفاده شود، برای محیط‌های اداری مناسبتر شده، ولی هنوز هم قدرت و لطافت قدیم‌اش را دارد. اگر این عطر را دوست دارید، لطفاً نسخهٔ امروزی دیورلا را امتحان کنید. نیازی نیست با احتیاط باشید – برای مردها هم مناسب است. البته، نسخه‌های قدیمی هر دوی آنها، اگر هنوز هم موجود باشد، از جهات بسیاری بهتر است، اما نسخه‌های امروزی‌اش در مقایسه با عطرهای هم‌قیمت طراح هیچ نقصی ندارند».عطر فارنهایت از برند کریستین دیور

عطر فارنهایت از برند کریستین دیور

معرفی عطر فارنهایت از برند کریستین دیور

این ادکلن کلاسیک که در سال ۱۹۸۸ توسط ژان لویی سوزاک و میشل آلمایراک ساخته شد، حاوی نتهایی از چرم، برگ بنفشه، جوز و خس‌خس است.
سیکس سنتز این عطر را «شاهکار پتروشیمی آلمایراک»‌ می‌نامد.

آتاریلینکس‌

آتاریلینکس‌ می‌نویسد: «آیا‌ می‌توان بوی گاز یا بنزین را یک نت در نظر گرفت؟حتما! هرچند احتمالاً عطرهای بهتری نسبت به این عطر وجود داشته و فقط جزئی از عطرهای ماقبل‌ خودش محسوب‌ می‌شود، اما قطعاً زمانی که وارد بازار شد باعث تحولاتی شد. ارزش‌اش را دارد که نمونهٔ اصلش را بو بکشید.»

جان بیبِل

جان بیبِل در این باره‌ می‌گوید: «عطر فارنهایت که کمی شبیه بوی اونتوس امروزی است، تشخیصی که از عطرهای مردانه داشتیم برای همیشه تغییر داد. این عطر کلاسیک برخلاف دیگر عطرها، ترکیب رایحه چرم است – یکی از مسحورکننده‌ترین عطر در نوع خود. مردها، و همینطور خیلی از بانوان، این عطر را دوست دارند. جزء مهم‌اش درخت جوز است و چاشنی‌اش، البته از دید من، وقتی در پرفیوم بکار میرود، خواص نسبتاً موثر بر غریزه جنسی دارد. فارنهایت عطر دیگری با صد نت است که هرکدامشان در پیچیدگی این رایحه سهم دارند، ولی چطور‌ می‌توانید دلیل تا این اندازه خوبی این عطر را دقیقاً نشان دهید؟ شاید غیرممکن باشد، ولی‌ می‌توانید آن را به زیردسته‌های مرکبات، ادویه‌جات، گل‌ها و چوب تجزیه کنید. این عطر معجونی آتشین گنجانده‌شده در یک بطری است که رنگ و بوی شهرت را تقلید‌ می‌کند. فارنهایت عطری اسرارآمیز است – تقریباً همانطور که عطر ایو سن لورن وای، اولین باری که وارد بازار شد، عمیقاً رمزآلود بود.  اما، به شکل کاملاً جدیدی تأثیرگذار بود، و کمک کرد تا ترکیب رایحه‌های چرم-گل بنفشه به عطرهای مردانه بازار انبوه راه پیدا کند».هبیت رُژ از برند گرلن

هبیت رُژ از برند گرلن

معرفی هبیت رُژ از برند گرلن

نسخه‌ای با فرمول‌بندی جدید از عطر اصلی ساخت سال ۱۹۶۵، با نتهای مرکبات، رُز، وانیل،و چرم. نام سازندهٔ این عطر ژان پائول گرلن است.

دکتر ان‌دی‌جاس‌

دکتر ان‌دی‌جاس‌ می‌گوید: «عطر هبیت رُژ به عنوان اولین عطر شرقی مردانه، یک رویداد تاریخی است. قطعاً بویی شبیه به بوی عطرهای قرون دیگر دارد. همچنین، نمونه‌ای است که نشان‌ می‌دهد چطور از عصارهٔ اولیه شکل‌ می‌گیرد. این عطر کلاسیک را حتماً باید امتحان کرد، البته نه برای همه.»
به نقل از سایروس اسمیت: «هبیت رُژ اثری برجسته بود وقتی که وارد بازار شد و همچنان هم محصولی مناسب بحساب‌ می‌آید. در ساخت عطرهای مردانه، پیچیدگی و نرمی به‌ندرت تجربه‌ می‌شود.»

frye8144

فردی به نام “frye8144” دربارهٔ این عطر‌ می‌گوید: «هبیت رُژ عطر مردانهٔ بی‌نظیری است. ابتدا چندین باری زمان می‌خواهد تا به آن عادت کنید، ولی با بوی فوق‌العاده مرکبات آبدار شروع‌ می‌شود، بوی رُز و وانیل به‌طرز خوشایندی در محیط پخش‌ می‌شود. عصارهٔ اولیه (نتهای اصلی) ترکیب مناسبی از دارچین و چوب است. از نظر ماهیت رایحه‌اش بی‌نظیر است.»عطر پاکو رابان پور هوم از برند پاکو رابان

عطر پاکو رابان پور هوم از برند پاکو رابان

معرفی عطر پاکو رابان پور هوم از برند پاکو رابان

این عطر که سال ۱۹۷۳ روانهٔ بازار شد، ساختهٔ ژان مارتل و حاوی نتهای خزهٔ بلوط، اسطوخودوس و رُزماری است.

ویپر تریل

ویپر تریل این عطر کلاسیک را اینگونه توصیف‌ می‌کند: «پاکو یکی از دردسترس‌ترین عطرهای دوران خودش است، ولی هنوز هم تمام ماهیتی که آن دوران داشت حفظ کرده است. جالب‌ترین قسمت این عطر چگونگی توصیف آن به عنوان عطری «پرنشاط» و «صابونی» است و هنوز هم همان بویی که انتظارش را داشتم، دارد. این سبب شد بفهمم که نه تنها سیر عطرسازی تکامل پیدا‌ می‌کند، بلکه نشانگرهای برخی از بوها نیز تکامل پیدا‌ می‌کنند. این هنر حس بویایی است.»

تال دارک اَند هندسام‌

تال دارک اَند هندسام‌ می‌نویسد: «این عطر کلاسیک یکی از فاخرترین عطرهای گیاهی مردانه در این سیاره است. فکر‌ نمی‌کنم برای کسی زننده و آزاردهنده باشد.»

سرژی بوریسوف

سرژی بوریسوف با اطمینان اظهار‌ می‌کند که: «گیاهان، ادویه‌ها، و عسل این عطر فوژه را از کانوی دانا و بروت فابرگ که قبل از آن بودند، جذابتر کرده، و‌ می‌توانید همین ساختار عطر پاکو را در عطر ارزان‌قیمت آزارو پور هوم و در عطر گران‌قیمت قدیمی بوآ دی جنیو کرید نیز بیابید. بهترین چیزی‌ست که با ۲۰ دلار‌ می‌توانید برای مردان بخرید. هر مقاله‌ای که به عطرهای کلاسیک مردانه اختصاص یافته است کلی نظر گردآوری کرده است که عطرهای کلاسیک‌تر را اضافه‌ می‌کنند، و صرفنظر از اینکه این فهرست چقدر طولانی است، عطر پاکو رابان برتر است».عطر پولو از برند رالف لورن

عطر پولو از برند رالف لورن

معرفی عطر پولو از برند رالف لورن

این ادکلن کلاسیک اصل که سال ۱۹۷۸ توسط کارلوس بنایم تولید شد، حاوی نتهایی از برگ‌های سوزنی درخت کاج، تنباکو، چرم و خزهٔ بلوط است.

سرژی بوریسوف‌

سرژی بوریسوف‌ می‌گوید:‌«فقط در چند کلمه‌ می‌توان این ادکلن کلاسیک را رایحه‌ای از برگ‌های سوزنی سبز درخت کاج و تنباکوی خشک قهوه‌ای‌رنگ توصیف کرد. البته نباید رایحه نعناع هندی، گل میخک و خزهٔ بلوط را فراموش کرد. عطر سنگین و قدرتمند سنتی، و بسیار محافظ‌کار. این تنها عطری است که از موقعی که اولین بار روی پوستم زدم (که هیچ‌گاه قبلاً امتحان نکرده بودم)، باعث شد تا نامهٔ قدردانی دورودرازی را برای سازنده‌اش بنویسم. این عطر این حس را به من‌ می‌دهد که انگار تنها مرد روی این سیاره، و پدر مردمان آینده‌ام. یک عطر مردانهٔ واقعی که نیازی به مفاهیمی مثل «پور هوم [برای مردان]» یا «مردانه» ندارد.»

نظر جان بیبِل

جان بیبِل دربارهٔ این عطر‌ می‌گوید: «عطر پولو از برند رالف لورن، به عنوان رایحه‌ای که از تنباکو به عنوان برجسته‌ترین جزء بهره گرفت، آغازگر ابداع جدیدی شد. برخلاف برخی از عطرهای کلاسیک قبلی شبیه عطر تاباک بلوند از برند کارون، که هیچ تنباکویی ندارد، عطر پولو رایحهٔ برگ‌های سوزنی درخت کاج و چوب‌های لوله‌ای‌شکل در مبل‌های تزئین‌شده با چرم را دارد. این عطر دلتنگ‌کننده و حتی پرجلوه بود، ولی نشان از دوران آیندهٔ سلسله‌های دولتمند و ابتدایی دههٔ ۸۰ داشت. چیزی که انتظارش نمی‌رفت این بود که این عطر به یک اسطوره تبدیل شود – یکی از بهترین پرفیوم‌های عمیق، تیره و چرمی که لایه‌هایی از رایحه شیرین و سبک را پخش‌ می‌کرد. این عطر دروازه‌ای بود به سوی آنچه سرانجام پرفیوم ویژهٔ مردان شد: نمونهٔ اصلی بسیار ابتدایی حاوی رایحه‌های درخت کاج، خزهٔ‌ بلوط، جونیپر و بابونه با قابلیت جابجایی مطلوب. هنوز هم بویی دوست‌داشتنی دارد، بسیار غنی و جذاب است، و متأثر از سنن قدیم چرم و در انتظار آینده است.»

 

شما طرفدار کدام هستید؟

شما هم جزء علاقمندان به عطرهای کلاسیک هستید؟ آیا ما در این مقاله از عطر مورد علاقه شما یاد کرده ایم؟ می توانید نام عطر کلاسیک مورد علاقه و تجربه استفاده از آن را در بخش نظرات پست با دیگر کابران عطرافشان به اشتراک بگذارید.


نویسنده مطلب Beth Carsten از وب سایت فراگرنتیکا ترجمه توسط عطرافشان

نظرات کاربران
آیتمی جهت نمایش وجود ندارد
امیر
1403/03/02
درود برشما
نزدیک ترین و مشابه ترین بو و رایحه به آکواوومن Rochas Aquawoman چه چیزی از برند های اماراتی خوب یا هر برند دیگه ای پیشنهاد می فرمایید؟؟
سپاس
پاسخ مدیر : سلام فکر نمی کنم موردی باشد
فاطی 🤍
1403/02/23
بامش اینتنس که خیلی خوش بو و خوبههه چطوری بازخورد خوبی نمیگره به نظرم خیلی عطر بی ریسکیه 😭😭
حمید
1403/02/14
پاسخ به کامبیز سخی
سلام استاد
شرکتی بنام طیبستان هم به تازگی تولید عطر را آغاز کرده که وجه تمایز آن طبیعی بودن اسانسها میباشد و حتی خاصیت درمانی هم بر آن قایل شده
سلام وقت بخیر
داخل ایران میشه تهیه کرد؟
پاسخ مدیر : سلام نه متاسفانه
سلام اگه بچ کد برای چک کردن سال تولید هست پس چجوری بفهمیم اصالت عطر رو؟
عطری هدیه گرفتم و بچ کد زدم الان داشتم کامنتارو میخوندم متوجه شدم بچ کد برای سال تولیدهس.
پاسخ مدیر : سلام بله درسته ، بچکد برای سال تولید هست ، تنها می بایستی از فروشگاه های معتبر تهیه شود
Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟