TOM FORD - Sahara Noir

تام فورد ساهارا نویر

زنانه
کد کالا : ATR-31522
نوع عطر : نا معلوم
check icon ضمانت اصالت کالا
مشخصات رایحه
گروه بویایی : شرقی گلی
عطار :
طبع : گرم
مشخصات تولید
نام برند : تام فورد
کشور مبدأ : ایالات متحده
سال عرضه : 2013
کد کالا : ATR-31522
check icon ضمانت اصالت کالا
تعداد بن این کالا : 0
بن های فعلی شما : 0
می‌توانید مصرف کنید : 0
قیمت پس از مصرف بن ها
0 تومان
رای کاربران
 • عاشقشم
  3
 • نمی پسندم
  0
 • - 25 سال
  0
 • + 25 سال
  0
 • + 45 سال
  0
 • روزانه
  0
 • رسمی
  1
تعداد رای های ثبت شده : 4
ترکیبات اعلام شده
توضیحات

جدیدترین محصول تام فورد میباشد که اینبار در نسخه ای بسیار مبهوت کننده و کاملا باوقار با رایحه ای بسیار سنگین و سلطنتی به جهان عطر عرضه شد.
این محصول که تولید سال 2013 میباشد در مقایسه با دیگر محصولات زنانه تام فورد دارای نوت بوی بسیار خاص و هیجان انگیز میباشد که در ابتدا رایحه بخور آن کاملا به چشم میخورد ولی با گذشت زمان رایحه ای ملایم ترکیب شده از بخور سرد، عسل، رز، لادن و عود کاملا و به وضوح پدیدار میشود.
تنها چیزی که میتوان درباره این عطر گفت ترکیب اکسیر گونه و کاملا هیجان انگیز و عجیب و غریب آن است که با ماندگاری استثنائی و خارق العاده بالای 20 ساعت و پخش بوی بالای 5-6 متر یکی از بهترین عطرهای جهان عطر را بار دیگر از برند دوست داشتنی و بسیار حرفه ای تام فورد به جهانیان معرفی کرد.

اطلاعات این ادکلن را میتوانید هم اکنون در سایت عطر افشان مشاهده بفرمایید .

برند تام فورد
طبع گرم
سال عرضه 2013
گروه بویایی شرقی گلی
کشور مبدأ ایالات متحده
مناسب برای بانوان
اسانس اولیه لابدانیوم، سرو ، نارنج، گیاه وج
اسانس میانی رز ، یاس، دارچین ، روایح دودی، پاپیروس ، موم
اسانس پایه لوبان ، کهربا، وانیل ، سدر ، لابدانیوم، صمغ گیاهی ، عود
نمره کاربران
Sahara Noir-تام فورد ساهارا نویر
رایحه
0
بدون رای
ماندگاری
0
بدون رای
پخش بو
10
1 رای
طراحی شیشه
0
بدون رای
این عطر برای من یاد آور ...
محصولات دیگری از برند تام فورد
اخبار برند تام فورد
نظرات کاربران (17 نظر)
راهنمایی مطالعه نظرات :
* نظرات اصلی که بدون خط آبی هستند نظرات مرتبط با محصول می باشند. نظرات پاسخ که با خط آبی هستند ممکن است از بحث در مورد این ادکلن فراتر رفته باشند.
** برای مطالعه نظراتی که صرفا مرتبط با این محصول هستند نظرات اصلی را مطالعه نمایید.
برهنه شو. قرن‌هاست جهان معجزه‌ای به خود ندیده
برهنه شو. من لال هستم و تنِ تو تمامِ زبان‌ها را می‌فهمد

عطری گرم شرقی عربی تند، بسیار فشرده خشک سنگین دارک، تلخ رزینی بالزام، دودی کندر، اسپایسی چوبی عودی فلورال عسلی به‌همراهِ شایدهای شیرین! طعم کاملا تلخ'گس و رایحه‌ای مضطرب رزینی امبری بخوری و حدودی همچون مرکباتِ چرب'تلخ و پاپیروس چوبی'خاکی که به اتمسفری تنباکویی زنجبیلی دارچینی مانند وارد می‌شود و در سرزمینِ تیره‌ی پچولی ریشخندی مضحک از خود بروز می‌دهد. برروی پایه‌ای غنی'چسبناک از لابدانوم، چوب عود قرار می‌گیرد و لمسی از جریان‌های فلورال عسلی که تفکر موم گون در سر دارد و در آخر چیزی که می‌ماند حرارت است و امبر، دود، تلخی، تلخی، تلخی وَ یک خشکی تَرک خورده!

من با استشمام هرباره‌ی این شَرنگ پارانوئیدتر از قبل می‌شوم و سوالی محزون و مهم که تام فوردِ غیرفبیولس چه تصویر و تصوری از دختر شرقی و بادقت دختر خاوری دارد؟ شاید سوالِ بهتر این باشد که چه دورنمایی از نیازهای یک دختر خاوری دارد!؟ آیا خیالاتش این‌چنین است : دخترانی مدفون زیر چادرهای ضخیم و تیره که چهره‌ی خویش را زیر روبنده‌ها مخفی می‌کنند و مچاله شده در پستوهای گرم و دود گرفته‌ی مطبخ عرق می‌ریزند و با گریه برای خود آواز می‌خوانند. کسانی که حتی اجازه‌ی شنیدن صدای خود را هم در همه‌جا ندارند. به دور از نور؛ به دور از آزادی؛ به دور از عشق؛ به دور از بوسه و شیطنت‌های دخترانه تا به همیشه در دالان‌های تاریکِ کاهگلی می‌مانند وُ همان‌جا می‌پوسند وَ صرفا همخوابه‌ای آماده و لقمه‌ای آبدار وُ گرفته شده برای مردانِ همیشه گرسنه هستند. زنده‌اند برای جَویده و بلعیده شدن! ماشین‌های جوجه‌کشی که جز زاییدنِ نره غول‌های شترسوار هیچ نفهمیده‌اند. دخترانی که هیچ ندیده، نخوانده، نشنیده‌ وَ لمس نکرده‌اند. که جز برقِ طلا! و بوی تلخ صمغی حیوانیِ تنِ مردانِ پشمکیِ صحراگرد هیچ نمی‌شناسند... اگر خیالات فورد [واقعا] چنین است پس باید برایش بنویسم، زرشک!!
آیا این رایحه‌ی تن یک زن است؟ یا رایحه‌ای که فورد خیال می‌کند یک زن خاوری باید استشمام کند و می‌فهمد؟ یا رایحه‌ی تن زنی که هیچ برای خود نمی‌خواهد و فقط برای اغوای مردان زنده است. زنی که زن و زنانگی را نمی‌شناسد و تنها یک بُعد دارد. بُعدِ مردشناس! سیستم بسته‌ی جذب رضایت...! آیا صرفا با یک گذرِتجربی و رفتاری آوانگارد در این عطر طرف هستیم و تمام این‌ها بدگمانی است؟ قطعا خیر. [ازنظرمن] دَک و پوزِ تام فورد هيچگاه به این تفکراتِ رادیکال‌ نخورده، نمی‌خورد و نخواهد خورد! شخصا طرفدار عطرهای دارک، چرمی، دودی و تلخ برای دختران هستم و هیچ اصراری نیست مردها عطر گلدار و سرخ نداشته باشند. من خود هیچگاه جنسیت برای رایحه درنظر نمی‌گیرم و دوستدارِ شالیمارِ عالیجناب ژک گرلن هستم و دختری همین اطراف سودای شماره‌ی دو تاور را در سر دارد! نقطه‌ی ثقلِ این جملات جزم‌اندیشی، نئاندرتال‌ بودن و تفکیک رایحه براساس جنسیت نیست. نقل چیز دیگر است که قطعا و حتما می‌دانم می‌دانید این آشوب ازبرای چیست. فردریک مال هم برای خاوری‌ها عطر می‌سازد. زیر شدتِ رزگون‌های جناب دومینیک روپیون زن و مرد سنگ قلاب وُ از خودبی‌خود می‌شوند. صاحارا نواغ عطر ناجورشدن اوضاع و زنده به گور کردن است. یک توهینِ تجملی. شبیه به سقوط قدیسه‌ها در فیلم‌های نمدار و پُر از آخ و اوخِ هالیوودِ نوین و برقراری امپراطوری خدایان نَر در آسمان‌ها! خلاصه که زیر باتلِ طلایی و رایحه‌ی صمغی این عطر فکر می‌کنم و فقط فکر می‌کنم رازی احمقانه نهفته است! خوش‌بین باشیم؟ بسیارعالی. پس یک ناآگاهی و عدم شناخت احمقانه‌تر نهفته است!

با احترام به طرفداران این عطر. آگاه باشید که هم‌چنان بحث اصلِ رایحه نیست. بلکه پای ژرفانمایی یا به‌اصطلاح پرسپکتیو تام فورد در میان است. دقیقا شبیه به همان که ذیل فبیولس یادداشت کردم!


نزار قبانی عزیز. ای کاش هم‌چنان بودی. ای کاش بودی که پندارِ یک مردِ مردِ تماما شرقی را از زنِ زنِ تا زیرگردن شرقی نشان می‌دادی و باز می‌نوشتی. باز دگر بار می‌نوشتی : برهنه شو! ای کاش بودی تا بازهزاران بار می‌نوشتی : محبوب من! اگر در زندگی‌ِ من نبودی. بانویی چون تو را خلق می‌کردم که قامتش چون شمشیر، زیبا وُ کشیده وَ چشمانش چون آسمانِ تابستان، زلال باشد. صورتش را برروی برگ درختان نقش می‌زدم و صدایش را بر برگ درختان حک می‌کردم. موهایش را کشتزاری از ریحان، کمرگاهش را از شعر وَ لب وُ دهانش را جامی عطرآگین می‌ساختم. دستانش را، چون کبوتری که آب‌ را نوازش می‌کند. اما محبوب من! چه کسی بسان توست؟ کجا خواهد بود؟ کجا؟ کجا؟

ای کاش بودی تا در این فصل تلخ بی‌شاعر. در این قمارکده‌ی ملعون که دستان ما درآن برای همیشه یخ زد چیزی می‌نوشتی...
21 اردیبهشت 1401 پاسخ تشکر
15 تشکر شده توسط : IRRO Maary

متاسفانه باید بگم تو بدی بیییینظیره...حرف نداره از بس مزخره...بوی عرب میده بوی کندوی عسل با صمغ عربی اردنی میده
02 دی 1397 پاسخ تشکر
1 تشکر شده توسط : معین هاشمی

پس از آنکه بودا مرد، سایه‌ی او را قرن‌ها در غاری برای ترساندنِ مردم نشان دادند؛ سایه‌ای ترسناک و عظیم. خدا مرده است، آری، طبیعت انسان‌ها این‌چنین است که باز هم سایه‌ی او را در غارها تا هزاران سال برای ترساندن نشان خواهند داد... و ما باید بر این سایه نیز غلبه کنیم.

فردریش نیچه

ساهارا نوآر ضد عطر تام فورد تجسم عدم حضور خدا در جهان است. خشک و تفدیده؛ معلم شهید علی شریعتی چه شورانگیز می‌گوید: به کویر میرسی. کویر، این سر زمین تفدیده. ساهارا نوآر یه رایحه خشک و بشدت صمغی و تلخ به همراه بوی خاص و تلخ و رزینی و دودی کندر است. یه عطر با بوی بسیار تلخ و قوی صمغ‌های درخت‌های اساطیری به همراه رایحه قوی صمغ کندر که توی کنیسه‌ها سوزانده میشه و رایحه‌های چوبی و ادویه‌ای و کهربایی که این فضا را در بر گرفته‌اند. یه رایحه خیلی خشک، خشن و جدی بدون کوچکترین کاراکتری هپی که تو عطرهای امروزی زیاد میشه حس کرد. مردانه است و اونم از اون مردانه‌های مردافکن خشن و رسمی و جدی نه از این مهربون‌های که شنل بنیان‌شان را گذاشت که امروزه خیلی از آقایون می‌زنند و داف‌ها خوششان میاد. به شدت اخطار می‌کنم اصلن خرید این عطر بدون تست به هیچ عنوان صحیح نیست. این عطر برای زنان طبقه بندی شده؛ ولی اگر زنی توانست این ضد عطر تام فورد بزند به من نشانش بدهید.
05 دی 1396 پاسخ تشکر
9 تشکر شده توسط : رابین هود کامبیز سخی

سنگین و تلخ و فوق العاده رسمی.اگه این تم تند عربی رو نداشت واقعا یه عطر فوق العاده و بی نظیر میشد.
11 تیر 1395 پاسخ تشکر
1 تشکر شده توسط : معین هاشمی

یه عطر عجیب...تا حالا فقط یه دختر رو دیدم که از این عطر خوشش اومده...بوی کلیسا میده...سرو، لادن، موم و پاپیروس...انگار توی تاریخ میری عقب...بوش اصلا همه پسند نیست...خشک و سیاه و در عین حال اغواکننده...یه عطر که به من حس گناه میده...دختری در صحرای گناه...
06 تیر 1395 پاسخ تشکر

كسي با cafe rose تام فورد آشنايي داره؟
11 دی 1394 پاسخ تشکر
من خواهرم این کارو داره بوی رز و عود غالبه برا این کار تام فورد قیمته 100 میلش 1.300 به بالاست همه جا پیدا نمیشه
26 دی 1394 پاسخ تشکر

من نمي فهمم چرا تام فورد اين كارو زنونه اعلام كرده عمرا هيچ زني حاظر نميشه همچين بوي تلخ و سياهي بده.كلا تو اين چندتا كاري كه ازتام فورد تست كردم هيچ كدومشون خوب نبودن البته توباكو وانيل و توسكان لدراستثنان و شاهكارن.بنظر من تام فورد فقط ادعا و سروصداست و كيفيتش حتي نزديك برنداي نيش مثل كريد و مارلي نميشه
18 شهریور 1394 پاسخ تشکر
1 تشکر شده توسط : معین هاشمی
چرا دوست عزیز بنده خانم هایی رو میشناسم این کار رو سبک میدونن و گاهی به دنبال کارهای سنگین مردانه هستن !!!! مثل اود لدر منتال !!!!
در مورد کرید کیفیتش خوبه اما پخش و موندگاریش اصلا در کل من از برند کرید خوشم نمیاد. اما مارلی خیلی خوبه. درکل اگر به برند بخواییم نگاه کنیم هیچ وقت انتخاب مناسبی نمیکنیم کما اینکه بسیاری از عطرهای ارزان تر از برندهای خوب در بازار هست که بوی مشابه عطرهای بسیار گران دارد در عین حال کیفیت و ماندگاری بالاتریم دارند.!
18 شهریور 1394 پاسخ تشکر
این کار یه مقدار تم تند و عربی داره..بیشتر سمت جنوب کشور(مناطق گرم) ازش استفاده میشه..شاید خیلی خانمها نپسندن ولی بویی مردانه نیست!
18 شهریور 1394 پاسخ تشکر
1 تشکر شده توسط : معین هاشمی
من اینکارو امروز تست کردم ، بوی واقعا جادویی و گیج کننده ای داشت ، بوی عربی رو آقای ساحا خوب توصیف کردن ، بوی مشرق ، بوی حرمسرا ... کمی تلخ هست ولی سیاه نیست ، در کل حتما تست کنن قبل از خرید و مناسب هدیه نیست ، خواهر خودم فرار کرد از بوش :)
البته از نظر من تام فورد از معدود برندهایی هست که روایحش بینی و روح ادم رو به وجد میاره بعد از صف طولانی اینهمه روایح بی حس و حال تکراری ...
10 آبان 1394 پاسخ تشکر
1 تشکر شده توسط : معین هاشمی

سلام خدمت شما،عطر tom ford velvet orchid جاش خیلی خالیه اینجا...
02 بهمن 1393 پاسخ تشکر

با سلام اين عطرها ي تام فورد خيلي بد بو هستن و به نظرم به سابقه عربها نزديكتره
24 مرداد 1393 پاسخ تشکر

تام فورد زنونه چند مدل داره؟ و مشخصاتشونو بگین لطفآ؟ اسم اون مدلش که تلخه چیه ؟
25 اردیبهشت 1393 پاسخ تشکر
پاسخ مدیر : در سایت 4 مدل زنانه داریم با نام های ساهارا نویر، بلک ارکید، وایولت بلوند و وایت پچولی. ساهارا نویر تلخه و بقیه شیرین هستند.

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟