Jean Paul GAULTIER - Le Male Le Parfum

ژان پل گوتیه له میل له پرفیوم

مردانه
کد کالا : ATR-43646
نوع عطر : نا معلوم
check icon ضمانت اصالت کالا
مشخصات رایحه
مشخصات تولید
نام برند : ژان پل گوتیه
کشور مبدأ : فرانسه
سال عرضه : 2020
کد کالا : ATR-43646
check icon ضمانت اصالت کالا
تعداد بن این کالا : 75
بن های فعلی شما : 0
می‌توانید مصرف کنید : 0
قیمت پس از مصرف بن ها
3,780,000 تومان
رای کاربران
 • عاشقشم
  3
 • نمی پسندم
  3
 • - 25 سال
  2
 • + 25 سال
  0
 • + 45 سال
  0
 • روزانه
  0
 • رسمی
  2
تعداد رای های ثبت شده : 13
ترکیبات اعلام شده
توضیحات

با عطر «له میل له پرفیوم»، این محصول مردانه و جذاب ژان پل گوتیه، راهی سفری پُرماجرا در جهان عطرها شوید! این عطر ادو پارفیوم غلیظ که بطری زیبایش شبیه به یک ژاکت ملوانی سیاه و طلایی طراحی شده، سکان عطرهای «له میل» را در دست می‌گیرد؛ عطری خوش‌استایل، غلیظ و شیک که رد چوبی و شرقی دلنشینی به‌جا می‌گذارد و امضای کاریزماتیک و نیرومندی از جنس چرم دارد. «له میل له پرفیوم» همه ملوانان را به جایگاه خودشان فرامی‌خواند! چراکه کاپیتان آماده حرکت است و ما می‌خواهیم بادبان‌ها را بکشیم!

برند ژان پل گوتیه
عطار ناتالی گراچیا چتو، کوئنتین بیش
سال عرضه 2020
گروه بویایی رایحه های شرقی
کشور مبدأ فرانسه
مناسب برای آقایان
اسانس اولیه هل
اسانس میانی اسطوخودوس
اسانس پایه وانیل ، روایح چوبی، روایح شرقی
نمره کاربران
Le Male Le Parfum-ژان پل گوتیه له میل له پرفیوم
رایحه
7.7
6 رای
ماندگاری
7.3
6 رای
پخش بو
6.2
6 رای
طراحی شیشه
6.5
6 رای
این عطر برای من یاد آور ...
محصولات دیگری از برند ژان پل گوتیه
نظرات کاربران (5 نظر)
راهنمایی مطالعه نظرات :
* نظرات اصلی که بدون خط آبی هستند نظرات مرتبط با محصول می باشند. نظرات پاسخ که با خط آبی هستند ممکن است از بحث در مورد این ادکلن فراتر رفته باشند.
** برای مطالعه نظراتی که صرفا مرتبط با این محصول هستند نظرات اصلی را مطالعه نمایید.
ملوانی در لباس افسری
لو مال لو پاغفوم ملوانیه که لیاقت پوشیدن لباس افسری رو نداره. کار یه فلنکر از سویی زنده نگه داشتن نسخه‌ی اصلی و از سویی به روز کردن اونه و گاهی به عنوان یه ترفند فروش، استفاده از شهرت و اعتبار نسخه مادر برای فروش عطر دیگه‌ایه که حتا پیش اومده کمترین ارتباطی با عطر اصلی نداشته‌ باشه. این فلنکر با وجود اولترا مال و اسنس دو پاغفوم برای من علی السویه‌ست و حتا در قیاس با نسخه اصلی هم حرف تازه‌ای برای گفتن نداره نه در رایحه و نه در پرفورمنس. عطری کاملا آشنا، بی‌آزار و مد روز با پرفورمنسی در حد نسخه مادر بعد از ریفورموله.
از بخش تبلیغات به اشکال مختلف که بگذریم بازخوردهای مثبت، رایحه خوش‌بوی آشنا، عدم وجود نت یا آکوردهای هارش و غیر معمول و راحت‌پوش بودن، عوامل موثر در هایپ شدن عطرها هستند که لو مال لو پاغفوم همه‌ی این خصایص رو داره و دلیل هایپ شدن و نمره بالای این عطر توی سایت‌های مختلف چیزی جز همین رایحه محافظه‌کارانه نیست. پس آنچه برای جامعه عطرباز بی‌رغبتی به یه عطر رو در پی داره برای عموم مردم که بازار هدف عطرهای مین استریم هستن می‌تونه خوشایند باشه.
لو مال لو پاغفوم یه عطر شیرین باب روز جوون پسنده با رایحه‌ی امنی که به راحتی با کت و شلوار یا لباس نیمه رسمی و حتا استایل کژوال ست می‌شه، می‌تونید برای یه مهمونی شبونه بپوشیدش یا برای محیط اداری، یا استفاده روزمره.
در این تبل توخالی به نسبت نسخه اصلی دز لاوندر اومده پایین و اون حس تمیزی و صابونی کار با شیرینی امروزی پسند جایگزین شده و تاکید روی وانیل و وجه اسپایسی (توی نت‌های اعلامی ذکر نشده ولی به نظرم زیره و دارچین) بیشتر شده و زنبق هم در این بین حس نسبتا شیکی در قیاس با نسخه اصلی اضافه کرده (زنبق این کار مثل لاین دیور اوم فضایی لوکس ایجاد نمی‌کنه) آکورد چوبی کار هم به نسبت نسخه اصلی تاثیر بیشتری روی رایحه داره و فضای صمیمی‌تری ایجاد می‌کنه و اون حس کهنگی‌ ‌ گیاهی هم که در نسخه اصلی احساس می‌شد حذف شده و جاش رو به نوعی رایحه براق داده.
اوپنینگ لو مال با همراهی نعنا شروعی تازه و آروماتیک و نیمه کلاسیک داشت و لو مال لو پاغفوم با همراهی هل و دارچین شروعی شرقی و گرمتر و امروزی‌تر داره و یادآور خیل عظیم عطرهای شیرین چند سال اخیره و قلب کار رو هم یه وانیل شفاف و ساده و اورینتال شکل می‌ده. در قیاس با این عطر با اینکه نسخه مادر رو شخصا نمی‌پسندم اما نمی‌تونم منکر هنرمندانه بودن رایحه لو مال اصلی و کلیشه‌ای بودن این فلنکر بشم.
در مورد پخش و موندگاری هم به نظر موندگاری بدی نداره اما پخشش از دید من چندان قدرتمند به نظر نمی رسه، بنابراین اگر از لو مال اصلی خوشتون میاد به بهانه پخش و ماندگاری بیشتر سراغ نسخه پرفیومش نرید که ارزش خرید نسخه اصلی براتون بیشتر خواهد بود. از دید من لاین لونا روسای پرادا با شباهت رایحه خرید به صرفه تر و ارزشمندتری به حساب میاد و یا حتا دو سه تا از فلنکرهای خود لو مال.
اگر قیمت این عطر کمی پایین‌تر بود به نظرم تو ایران می‌تونست فروش خوبی داشته باشه، اما با این قیمت عطرهای زیادی وجود دارن که اگر داشتیدشون خرید این عطر براتون جذاب نخواهد بود، والنتینا اوامو اینتنس، پرادا لوم اینتنس، ۲۱۲ سکسی و... حتا در برندهای خوش قیمت‌تری مثل سالواتوره فراگامو، جیسز دل پوزو، انیه و... هم روایحی مشابه و خوش قیمت‌تر می‌تونید پیدا کنید. اما اگر کسی از عطرهای مشابه‌ش نداشته شاید بتونه براش خرید جذابی به حساب بیاد. در یک کلام لو مال لو پاغفوم چیزی جز همراستا شدن با نبض بازار نیست و عطریه که برخلاف لو مال تاریخ مصرفش می‌تونه خیلی سریع فرا برسه.

[EDITED] 1400/11/18 21:03
18 بهمن 1400 پاسخ تشکر
18 تشکر شده توسط : 𝐴𝑟𝑑𝑒𝑠𝒉𝑖𝑟.𝑆 سعید تخته کار

7
رایحه
7
ماندگاری
7
پخش بو
6
طراحی شیشه
له ماله له پارفوم

اسطوخودوس، زنبق و وانیل

اپنینگ این کار ترکیب نت های اسطوخودوس و زنبق هست که تا حدی کارای تکراری شبیه لاین لونا روسا پرادا رو به یاد میاره.
کمی بعد اما یه نت خاص وارد عمل میشه یه چیزی مثل زعفرون تو کارای کورکجان که احتمالا اینجا منظور از oriental notes همونه و در کنار وانیل اشاره کوچکی به باکارات رژ میکنه.
همچنان که اسطوخودوس کمرنگتر میشه زنبق در کنار وانیل و اون نت باکاراتی پررنگ تر میشه و همین شباهت کوچیک به باکارات امسال محبوبیت زیادی برای این کار اورد.
کار بدی نیست اما نه اونقدی که سر و صدا کرد. پرفورمنس کار هم متوسطه و به طور کلی به نظرم با این قیمت انتخابای خیلی بهتری هست.

20 دی 1400 پاسخ تشکر
23 تشکر شده توسط : 𝐴𝑟𝑑𝑒𝑠𝒉𝑖𝑟.𝑆 سعید تخته کار

7
رایحه
7
ماندگاری
6
پخش بو
8
طراحی شیشه
•ژان پل گوتیه له مَل له پارفام•

عطرسازی دیزاینرها در این یکی دو سالی که جهان درگیر معضل کرونا شد، دستخوش تغییرات زیادی شده و کار خیلی تاپ و بی نظیر خیلی خیلی کم دیدیم...
اما این عطر میتونه جزو همون معدود خوب ها باشه؟
یه عطرِ رمانتیک، سنشوال و گیرا...
به نظرم هم آره هم نه!
و توضیح میدم چرا...
...
✅ رایحه: به نظرم بهترین ویژگی این عطر، جنس رایحش هست. از این منظر که واقعا خوش ساخت هست در مجموع. هیچ چیز هارش، زننده و آزار دهنده ای در این عطر مشاهده نمیشه و این اول نکته ای بود که بعد از پاف شدن عطر روی پوستم فهمیدم.
یک ترکیب نرم، پودری، خامه ای، نسبتا شیرین و گرم.
هرم رایحش واقعا جذابه و آدم رو مجاب میکنه به تستش! هرچند نت های زیادی نداره اما حضور اسطخدوس در کنار وانیل، ادویه جات، زنبق(که در این جا ذکر نشده) و هل میتونه قطعا یک ترکیب برنده باشه.
ابتدای کار، ساده اما دلنشین شروع میشه. یک وانیل نسبتا مشخص و با کیفیت خوبی رو میگیریم ازش... وانیلی که شیرینیش در پس یک بکگراند اسپایسی جذاب به مشام میخوره. در کنار اون، اسطخدوس رو میتونیم حس کنیم... مجدد یک اسطخدوس شیرین و نه آروماتیک... اسطخدوسی که ساخته شده برای بازخورد گرفتن و گیرا بودن. اگر کمی عمیق تر عطر رو استشمام کنیم، یه آکورد پودری ظریفی هم ازش میگیرم که بخاطر زنبق هست. اما رایحه زنبق بصورت اکسترکت و بولد اصلا وجودی نداره اینجا... لذا با روایحی مثل دیور اوم ها، ولنتینو اومو اینتس و پرادا لوم اینتنس متفاوته.
باید اذعان کرد که هل، نت های اورینتال، ادویه جات و روایح چوبی واقعا قابل حس نیستن در این عطر. لذا رایحه ابعاد چندان زیادی نداره و نسبتا ساده و خطی هست... پیچیدگی نداره به اون صورت. اما در عین حال دلنشین، نرم و زیباست.
آیا خیلی خاص هست؟ نه!
میشه گفت در کتگوری خودش که عطرهای شب و دیت نایت هستن میتونه عطری "خوب" تلقی بشه اما نه ساختار شکن و بدیع.
نقش و تاثیری که عطرهایی مثل :
the one
la nuit de l'homme
Ch men prive
Prada luna rossa black
Guerlain l'homme ideal edp

در دنیای عطرسازی داشتن رو قطعا له مَل نخواهد داشت... حقیقتش اینه که من تشابه خیلی خیلی زیادی با یکی از فلنکر های لانویی که نسخه اینتنسش باشه حس میکنم. دقیقا همون حس حال وانیلی-سیروپی اون عطر رو داره در کنار کمی پودری بودن زنبق و البته تاثیر هل...

در پایان به نظرم رایحه دلچسب و خوش ساختی داره واقعا. یک کار وانیلی، پودری، نرم و شیرین که سادست اما جذابه نسبتا.

✅ عملکرد: اینجا جایی هست که عطر کم میاره!
البته که من بارها گفتم، عملکرد به شیمی و ساختار پوست بسیار مرتبطه اما من شخصا پوست نسبتا چربی دارم و عطرها خوب هماهنگ میشن باهاش. اما حقیقتش این عطر کمی نا امیدم کرد.
از همون اول کار مشخص میشه که عطر به اصطلاح جان زیادی نداره... خیلی تنبل طور میشینه روی پوست شما و احتمالا کسانی که در کنار شما هستن رو نگاه میکنه فقط! :)) به نظرم نسبتا باید نزدیک شد تا رایحش رو فهمید... اما خط بوی خوبی داره! جالبه...
یعنی وقتی بلند میشید و کمی حرکت میکنید بیشتر به چشم میاد. هرچند اینا تجربیات شخصی هست.
پخش بو خیلی نزدیک به پوست در حد شعاع ۱ متری (max)
ماندگاری ۵ تا ۷ ساعت
...

به نظرم با این قیمت کمی میشه تامل بیشتری داشت... گزینه های خیلی بهتری به نظرم هستن هنوز که بعضا شاید کمی قدیمی باشن اما همچنان دود از کنده بلند میشه ...
28 مهر 1400 پاسخ تشکر
20 تشکر شده توسط : 𝐴𝑟𝑑𝑒𝑠𝒉𝑖𝑟.𝑆 سعید تخته کار

درود
ادمین محترم عطر افشان آیا سمپل این عطر در اینده نزدیک موجود میشه یا فعلا خبر دقیقی نیست ؟

بی صبرانه منتظر بررسی آقا امین از این عطر پرهیاهو هستم
و هر کدوم از دوستان که این کارو تست کردن اگه دوخطی نظری توضیحی بدن لطف میکندد
ذکات تست کردن روایح جدید یا خرید عطر جدید ، نوشتن یه بررسی توی عطرافشانه

فقط امین جان من سلایق عطری شما رو ب خودم نزدیک میدونم ، حالا از پراداها ، اسپایس بامب ، گرلن ها ، جنتلمن ابسولو و....

تنها چیزی در این عطر بنا به قیمت کمی بالاش دو دلم کرده پرفورمنسش هست
اکثر ریووها گفتن موندگاری خیلی خوبی داره ولی پخش خیلی خیلی معمولی
انتظاری هم ندارم که پخش فوق العاده باشه
ولی مثلا یه درجه از پرادا لوم ها بالاتر باشه ، چون جدای کیفیت و خاص بودن لاین لوم پرادا ، پخش بوی قوی نداشتن و این واسه من که پرفورمنس واسم مهمه ناراحتم میکنه اندکی

توقع اسپایس بامب اکستریم ، یا ورژن اولترا میل رو هم ندارم
ولی دستم بیاد حداقل از متوسط بهتره و میشه کلمه خوب رو واسش تعیین کرد
دیگه نیازی به غول بودن ندارم و عطرای اغواگر و دیت و شب ، ذاتا عطر کلابی با پرفورمنس بیست مووود نیستن معمولا و طبیعیه
ولی پرفورمنسه خیلی معمولی واسه پرچسب قیمتی ۳.۳۰۰ یکم تلخه

ممنونم
27 مهر 1400 پاسخ تشکر
5 تشکر شده توسط : مش قاسم شهریار
پاسخ مدیر : سلام عرض ادب
دقیقا مشخص نیست سعی و تلاش بر این‌ هست که موجود شود
علی جان سلامی دوباره.
امشب حتما تا دیروقت بیدار خواهم موند و بررسی این عطر رو میذارم در وبسایت. ممنون که انقدر لطف داری.
⚠️به علاوه اون، یک خبر خیلی خیلی بمب از دیور دارم...
به همراه بررسی لاین دیور اوم جدید اون خبر رو هم تا آخرِ وقتِ امشب خواهم گذاشت.
فکر میکنم دوستان شوکه بشن از این موضوع :)
27 مهر 1400 پاسخ تشکر
6 تشکر شده توسط : 𝐴𝑟𝑑𝑒𝑠𝒉𝑖𝑟.𝑆 شقایق واحدی
درود بر امین عزیز
مثل همیشه ممنونم از لطف و توجهی که به من و دوستان داری
امیدوارم خبر خوبتم در مورد دیور اوم اوریجینال باشه و همه چی برگشته باشه ب تنظیمات کارخونه :)

سپاس از تو
27 مهر 1400 پاسخ تشکر
5 تشکر شده توسط : 𝐴𝑟𝑑𝑒𝑠𝒉𝑖𝑟.𝑆 مش قاسم
امین خندان عزیزمان سلام
من هم علاقمندم راجع به این عطر بدانم
اتفاقا آن خبر دیور را هم شنیده ام !
اگر همانی باشد که مد نظر شماست .
اما صبر میکنم تا شما بفرمایید .
منتظر رویو ات هستیم
با ارادت و لبخند :)
27 مهر 1400 پاسخ تشکر
5 تشکر شده توسط : 𝐴𝑟𝑑𝑒𝑠𝒉𝑖𝑟.𝑆 صادق اف

این عطر فعلا سک.سی ترین عطر دنیاست بدون اغراق.
14 مهر 1400 پاسخ تشکر
2 تشکر شده توسط : تنها عطرباز خاورمیانه حامد تقی پور

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟