Neurostyle Neurostyle
3
1400/09/17

ظاهر و کیفیت شیشه عطر، تا چه حد در انتخاب عطر شما، اهمیت دارد؟

بعضی از عطرها، تکیه خاصی بر ظاهر و کیفیت بطری عطرشون دارن. چند درصد از ملاک خرید شما، کیفیت و ظاهر شیشه (بطری) عطر هست؟ مثلا اگر عطری رایحه تا حدی خوب داشته باشه ولی خیلی قشنگ باشه، باز هم میخرید؟ یا اگر عطری خیلی خوشبو باشه ولی شیشه اون بنظرتون جذاب نباشه، باز هم میخرید؟

پیشاپیش تشکر بابت اشتراک نظرتون

محمد محمد
1400/09/17

سلام 

عطرهایی با شیشه شکیل به عنوان عطر کادویی مطرح هستن، و اکثرا عطرهای دیزاینری روی شیشه به عنوان یکی از تبلیغات کار میکنن. 

دسته دوم کلکسیون دارها هستن که سعی میکنن شیشه های مشابه یا برند خاص و... را جمع آوری کنن

در صورتی که همه میدونیم رایحه عطر هیچ ربطی به شکل شیشه نگه دارنده نداره و اتفاقا اکثر عطرهای "نیش" شیشه ساده و معمولی دارن و تمرکزشون روی کیفیت عطره. 

سلام دوست عزیز، برای من به شخصه اینطوری هستش که عامل اصلی برای خرید یک عطر قطعا رایحه اون هستش، ولی خب ظاهر عطر هم در جای خودش قطعا مهمه، مثلا در فروشگاه اولین عاملی که افراد درک میکنن جلوه بصری و ظاهری عطر ها هستش و سپس اگر این فاکتور پاس بشه و یک جذب اولیه پیدا بشه به سمت تست رایحه اون میرن.

ظاهر عطر در نظر من (که میتونه اشتباه باشه) یکی از شاخص های میزان کیفیت اون عطر هستش، یعنی وقتی یک شیشه عطر کیفیت پایینی داشته باشه به من این حس رو القا میکنه که خود عطر هم احتمالا کیفیت پاینی داشته باشه به همین دلیل اصلا سمت تستش نمیرم. منظورم از کیفیت پایین شیشه زشت بودن آن نیست، چون زشتی و زیبایی مربوط به سلیقه هستش که طیف متفاوتی میان افراد مختلف داره و یک شیشه میتونه از نظر فردی زشت و از نظر فردی دیگر زیبا باشد، منظور از کیفیت شیشه کیفیت اجزای اون بسته بندی از شیشه، درب، اتومایزر، بسته بندی و ... هستش، یک شیشه میتونه طراحی خیلی ساده ای داشته باشه اما بسیار با کیفیت باشه و از اون طرف شیشه هایی هستش که بسیار پر زرق و برق و پر از عناصر طلایی رنگ و به اصطلاح القای حس لاکچری که ولی بی کیفیتی رو فریاد میزنن. 

البته اهمیت ظاهر شیشه عطر به نظرم ابعاد دیگه ای هم داره مثلا برای هدیه دادن ظاهر عطر به نظرم اهمیت بالاتری پیدا میکنه، یا مثلا برای برخی افراد که درصد بیشتری میان خانوم ها دارن ظاهر عطر به دلیل اهمیت بالا تر زیبایی و تناسب عطر ها و سایر لوازم آرایشی و بهداشتی روی میز توالت، جایگاه ظاهر عطر به مراتب بالاتر هستش

برای من هم در خرید و حتی هدیه دادن عمدتا رایحه مهم هست. مگر اینکه شیشه خیلی عجیب و غریب یا زشت یا بی تناسب باشه مثلا شبیه اسکلت باشه که خب مثلا در این حالت ممکنه فکر کنم به درد کادو دادن مثلا به یک آقای جا افتاده نمیخوره یا ممکنه چیپ به نظر برسه.اما در کل معتقد هستم که رایحه و ظرف عطر یک تشخص و کاراکتر واحد تولید میکنند به خاطر همین ایده خیلی از نیش ها که همه شیشه هاشون یک شکل است رو نمی پسندم شخصا.

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟