نگهداری عطر

سلام خدمت اساتید بزرگ سایت عطر افشان 

من همیشه از نظرات عالی و به جای شما لذت میبرم و حتی برخی از انتخابهای خودم را بر اساس نظرات دقیق و تصویر سازی های عالی  شما خریداری میکنم حالا بحثی که برایم ایجاد شده این است که من به تازه سعی در جمع آوری کلکسیونی کوچک از عطرهای مختلف دارم ولی از آنجایی که تعدادی از اطرافیان بر این باورند که عطر پس از اولین استفاده تا حدود ۳ سال بعد منقضی میشود من هنوز تعدادی از عطرهای کلکسیونم رو حتی یکبار هم مصرف نکردم ( از اونجایی که میترسم منقضی بشن) ولی با توجه به نظرات برخی افراد این سایت اینگونه برداشت کردم که بسیاری افراد این سایت از عطرهای خود استفاده میکنند و در طولانی مدت هم به مشکلی برنمیخورند .

حالا سوال من این است که آیا راهی برای نگهداری از عطرهایم دارم که با وجود استفاده از آنها  بتوانم عطر ها را در طولانی مدت سالم نگهداری کنم ؟ 

با سپاس 

سلام حسن جان.

ببین بحث نگهداری از عطر خیلی باب هست بین ایرانی ها و همیشه انگار معضل بزرگیه.

اما بذار خیالت رو راحت کنم. عطر شما حتی اگر از پلمپ خارج بشه و مقداری هم ازش استفاده کنید، در صورت انجام یک سری کار های خیلی راحت میتونید عمر عطرتون رو تا ۱۰ سال بالا ببرید بدون مشکل.

۱. عطرتون رو در مقابل افتاب مستقیم قرار ندین

۲. عطرهاتون رو در محیط مرطوب نگهداری نکنید.

۳. عطرهایی که میدونید تا ماه های اینده استفاده نمیکنید در جعبه بذارید و در محیط تاریک و دمای اتاق(ترجیحا ثابت) نگهداری کنید.

۴. اگر بیش از ۴۰-۵۰ عطر دارید که حتی در فصل و زمان مناسب هم ممکنه استفاده نشن، هر یک ماه، دو پاف بزنید تا از احتمال سولفاته شدن مایع عطر در اثر مجاورت با فلزات داخل اسپری جلوگیری بشه.(هرچند این احتمال خیلی خیلی پایینه)

۵. از نگهداری داخل یخچال خودداری کنید.

در پاسخ به امین کریمی :

سلام حسن جان.

ببین بحث نگهداری از عطر خیلی باب هست بین ایرانی ها و همیشه انگار معضل بزرگیه.

اما بذار خیالت رو راحت کنم. عطر شما حتی اگر از پلمپ خارج بشه و مقداری هم ازش استفاده کنید، در صورت انجام یک سری کار های خیلی راحت میتونید عمر عطرتون رو تا ۱۰ سال بالا ببرید بدون مشکل.

۱. عطرتون رو در مقابل افتاب مستقیم قرار ندین

۲. عطرهاتون رو در محیط مرطوب نگهداری نکنید.

۳. عطرهایی که میدونید تا ماه های اینده استفاده نمیکنید در جعبه بذارید و در محیط تاریک و دمای اتاق(ترجیحا ثابت) نگهداری کنید.

۴. اگر بیش از ۴۰-۵۰ عطر دارید که حتی در فصل و زمان مناسب هم ممکنه استفاده نشن، هر یک ماه، دو پاف بزنید تا از احتمال سولفاته شدن مایع عطر در اثر مجاورت با فلزات داخل اسپری جلوگیری بشه.(هرچند این احتمال خیلی خیلی پایینه)

۵. از نگهداری داخل یخچال خودداری کنید.

خیلی ممنون از راهنمایی کاملتون خیلی بهم کمک کرد منم عطرهامو داخل جعبه انتهای کمد لباسیم قرار میدم 

بازم ممنون 

Atrafshan logo
عطرافشان
پشتیبانی سایت
عطرافشان
سلام کاربر گرامی
چطور می توانیم به شما کمک کنیم؟